Modernizacja fragmentów dróg gminnych – 4 części
Gmina Sławków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00344186
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00344186/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-29 10:07
- Lokalizacja
- Sławków, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-92b0f5ec-06b6-11ef-9b7e-467806a93518
- Identyfikator
- 6252445199
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00344186 z dnia 2024-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja fragmentów dróg gminnych – 4 części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sławków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257558
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Sławków
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-260
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sod@slawkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slawkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.slawkow.pl/procurements/58/procurement1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja fragmentów dróg gminnych – 4 części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-92b0f5ec-06b6-11ef-9b7e-467806a93518
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00344186
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00044780/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja fragmentów dróg gminnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00308294
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.20241
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 615227,01 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 493327,01 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I - Modernizacja fragmentów dróg gminnych Burki (zakres I), Burki (zakres II), Burki (zakres III) i Burki (zakres IV), Pańska Góra, Browarna (zakres II) Strzemieszycka, Jaśminowa w Sławkowie.W ramach części 1 wykonane zastanie modernizacja fragmentów dróg:
a) Burki zakres I (115mb). Wykonanie koryta drogi na głębokość 50 cm wraz z zagęszczeniem dna oraz transportem i utylizacją urobku. Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-63 mm grubości 50 cm wraz z zagęszczeniem oraz miałowaniem kruszywem 0-4. Wymiana przepustu dł 6m (rura PVC materiał inwestora zmagazynowany na terenie gminy Sławków) wraz z towarzyszącymi robotami ziemnymi bez przyczółków.
b) Burki zakres II i Burki zakres III. Wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie frakcji 0-31,5 mm. Średnia grubość po zagęszczeniu 8 cm. Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grubości po zagęszczeniu 6 cm AC11S. Wykonanie opasek z kruszywa łamanego 0-31,5 mm szer. 30 cm wraz z zagęszczeniem.
Wykonanie koryta drogi na głębokość 40 cm wraz z zagęszczeniem dna oraz transportem i utylizacją urobku. Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-63 mm grubości 40 cm wraz z zagęszczeniem oraz miałowaniem kruszywem 0-4. Regulacja wysokościowa włazów studni kanalizacyjnych.
c) Burki zakres IV (150mb), Wykonanie koryta drogi na głębokość 40 cm wraz z zagęszczeniem dna oraz transportem i utylizacją urobku.
Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-63 mm grubości 50 cm wraz z zagęszczeniem oraz miałowaniem kruszywem 0-4. Regulacja wysokościowa włazów studni kanalizacyjnych.
d) ul. Pańska Góra (200mb). Wykonanie koryta drogi na głębokość 40 cm wraz z zagęszczeniem dna oraz transportem i utylizacją urobku. Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-63 mm grubości 40 cm wraz z zagęszczeniem oraz miałowaniem kruszywem 0-4.
Regulacja wysokościowa skrzynek zaworów wodociągowych.
e) ul. Browarna zakres II (115 mb). Wykonanie koryta drogi na głębokość 46 cm wraz z zagęszczeniem dna oraz transportem i utylizacją urobku. Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-63 mm grubości 40 cm wraz z zagęszczeniem. Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grubości po zagęszczeniu 6 cm AC11S. Regulacja wysokościowa skrzynek zaworów wodociągowych.
f) ul. Strzemieszycka (130 mb) Wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie frakcji 0-31,5 mm. Średnia grubość po zagęszczeniu 8 cm. Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grubości po zagęszczeniu 6 cm AC11S. Wykonanie opasek z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5 mm szer. 30 cm.
g) ul. Jaśminowa (170mb) Wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie frakcji 0-31,5 mm. Średnia grubość po zagęszczeniu 8 cm. Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grubości po zagęszczeniu 6 cm AC11S. Wykonanie opasek z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5 szer. 30 cm. Regulacja wysokościowa skrzynek zaworów wodociągowych oraz gazowych. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na przedmiot zamówienia: Burki (zakres IV) i Pańska Góra – 12 miesięcy; Burki (zakres I, Zamawiający wyłącza z gwarancji materiał będący w posiadaniu Zamawiającego), Burki (zakres II), Burki (zakres III), Browarna (zakres II) Strzemieszycka i Jaśminowa - 36 miesięcy. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w: Przedmiarach robót, stanowiących załączniki nr: 4A – dla części nr 1, Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiącej załącznik nr 5. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności związane bezpośrednio z wykonywaniem robót budowlanych pod kierownictwem kierownika budowy np. czynności wykonywane przez pracowników fizycznych, operatorów maszyn i sprzętu budowlanego, kierowców. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w odniesieniu do kierowników budowy/robót, dostawców.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
4.5.5.) Wartość części: 354366,51 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II - Modernizacja fragmentów dróg gminnych: ul. Staszówka w Sławkowie.W ramach części 2 zostanie wykonana zostanie modernizacja fragmentu 105 m.b. nawierzchni ul. Staszówka. Zakres: Wyrównanie istniejącej nawierzchni masą mineralno-asfaltową w ilość 75 kg/m2 z uprzednim oczyszczeniem. Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grubości po zagęszczeniu 4 cm AC11S. Regulacja wysokościowa skrzynek zaworów wodociągowych.
Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na przedmiot zamówienia: 36 miesięcy. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
1) Przedmiarach robót, stanowiących załączniki nr: 4B – dla części nr 2,
2) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiącej załącznik nr 5 do SWZ. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności związane bezpośrednio z wykonywaniem robót budowlanych pod kierownictwem kierownika budowy np. czynności wykonywane przez pracowników fizycznych, operatorów maszyn i sprzętu budowlanego, kierowców. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w odniesieniu do kierowników budowy/robót, dostawców.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
4.5.5.) Wartość części: 40107,50 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część III - Modernizacja fragmentów dróg gminnych: ul. Browarna (zakres I) w Sławkowie. W ramach części 3 zostanie wykonana modernizacja fragmentu 60 m.b. nawierzchni ul. Staszówka. Zakres: Wykonanie koryta drogi na głębokość 40 cm wraz z zagęszczeniem dna oraz transportem i utylizacją urobku. Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-63 mm grubości 40 cm wraz z zagęszczeniem. Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grubości po zagęszczeniu 6 cm AC11S. Regulacja wysokościowa skrzynek zaworów wodociągowych. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na przedmiot zamówienia: 36 miesięcy. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:1) Przedmiarach robót, stanowiących załącznik nr: 4C – dla części nr 3,
2) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiącej załącznik nr 5 do SWZ. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności związane bezpośrednio z wykonywaniem robót budowlanych pod kierownictwem kierownika budowy np. czynności wykonywane przez pracowników fizycznych, operatorów maszyn i sprzętu budowlanego, kierowców. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w odniesieniu do kierowników budowy/robót, dostawców.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
4.5.5.) Wartość części: 33868,00 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część IV - Modernizacja fragmentów dróg gminnych ul. Botanicznej w Sławkowie. W ramach części 4 zostanie wykonana modernizacja fragmentu 220 m.b. nawierzchni ul. Botanicznej. Zakres ul. Botanicznej: Wyrównanie istniejącej nawierzchni masą mineralno-asfaltową w ilość 100 kg/m2 z uprzednim oczyszczeniem. Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grubości po zagęszczeniu 4 cm AC11S. Wykonanie opasek z kruszywa łamanego 0-31,5 stabilizowanego mechanicznie szer. 30 cm. Regulacja wysokościowa skrzynek zaworów wodociągowych i gazowych. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na przedmiot zamówienia:36 miesięcy. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w: 1) Przedmiarach robót, stanowiących załącznik nr: 4D – dla części nr 4. 2) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiącej załącznik nr 5 do SWZ. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia:rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności związane bezpośrednio z wykonywaniem robót budowlanych pod kierownictwem kierownika budowy np. czynności wykonywane przez pracowników fizycznych, operatorów maszyn i sprzętu budowlanego, kierowców. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w odniesieniu do kierowników budowy/robót, dostawców
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
4.5.5.) Wartość części: 64985,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia dla części nr 1 - 350.000,00 zł. Wszystkie oferty w postępowaniu zawierają dużo wyższe ceny i rozpoczynają się od kwoty 543948,74 zł wzwyż. Są to kwoty, do których Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć środków przeznaczonych na realizację zamówienia w części nr 1. Powyższa okoliczność stanowi przesłankę do unieważnienia postępowania w zakresie części nr 1 na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W tym przypadku postępowania unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W ocenie Zamawiającego, w sytuacji, w której wszystkie oferty (w tym oferta z najniższą ceną) przekraczają budżet zamawiającego, uprawniony jest on do unieważnienia postępowania bez dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej. Kierując się zatem rozsądkiem, jak również ekonomiką postępowania, dalsze badanie oferty byłoby nieuzasadnione, bowiem i tak nie przyniosłoby innego efektu, jak unieważnienie postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia dla części nr 2 - 35.000,00 zł. Wszystkie oferty w postępowaniu zawierają dużo wyższe ceny i rozpoczynają się od kwoty 46669,74 zł wzwyż. Są to kwoty, do których Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć środków przeznaczonych na realizację zamówienia w części nr 2. Powyższa okoliczność stanowi przesłankę do unieważnienia postępowania w zakresie części nr 2 na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W tym przypadku postępowania unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W ocenie Zamawiającego, w sytuacji, w której wszystkie oferty (w tym oferta z najniższą ceną) przekraczają budżet zamawiającego, uprawniony jest on do unieważnienia postępowania bez dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej. Kierując się zatem rozsądkiem, jak również ekonomiką postępowania, dalsze badanie oferty byłoby nieuzasadnione, bowiem i tak nie przyniosłoby innego efektu, jak unieważnienie postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia dla części nr 3 - 23.328,00 zł. Wszystkie oferty w postępowaniu zawierają dużo wyższe ceny i rozpoczynają się od kwoty 52850,64 zł wzwyż. Są to kwoty, do których Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć środków przeznaczonych na realizację zamówienia w części nr 3. Powyższa okoliczność stanowi przesłankę do unieważnienia postępowania w zakresie części nr 3 na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W tym przypadku postępowania unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W ocenie Zamawiającego, w sytuacji, w której wszystkie oferty (w tym oferta z najniższą ceną) przekraczają budżet zamawiającego, uprawniony jest on do unieważnienia postępowania bez dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej. Kierując się zatem rozsądkiem, jak również ekonomiką postępowania, dalsze badanie oferty byłoby nieuzasadnione, bowiem i tak nie przyniosłoby innego efektu, jak unieważnienie postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia dla części nr 4 - 50.000,00 zł. Wszystkie oferty w postępowaniu zawierają dużo wyższe ceny i rozpoczynają się od kwoty 77782,74 zł wzwyż. Są to kwoty, do których Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć środków przeznaczonych na realizację zamówienia w części nr 4. Powyższa okoliczność stanowi przesłankę do unieważnienia postępowania w zakresie części nr 4 na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W tym przypadku postępowania unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W ocenie Zamawiającego, w sytuacji, w której wszystkie oferty (w tym oferta z najniższą ceną) przekraczają budżet zamawiającego, uprawniony jest on do unieważnienia postępowania bez dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej. Kierując się zatem rozsądkiem, jak również ekonomiką postępowania, dalsze badanie oferty byłoby nieuzasadnione, bowiem i tak nie przyniosłoby innego efektu, jak unieważnienie postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
| 2024-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |