Poprawa bezpieczeństwa (...) polegająca na budowie dróg dla pieszych i rowerów na terenie woj. podkarpackiego Odcinek k: Przebudowa dw Nr 877 w m. Albigowa Odcinek m: Przebudowa dw Nr 884 w m. Harta

PODKARPACKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00345222
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00345222/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-29 13:19
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-89528d4e-022c-11ef-b81b-aebd110f5279
Identyfikator
8132937794
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

MARIAN WOŁCZYKRZESZÓW, PL · lot 0
1 653 717,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00345222 z dnia 2024-05-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa (...) polegająca na budowie dróg dla pieszych i rowerów na terenie woj. podkarpackiego
Odcinek k: Przebudowa dw Nr 877 w m. Albigowa
Odcinek m: Przebudowa dw Nr 884 w m. Harta

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PODKARPACKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690587670

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 19A

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-105

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pzdw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://pzdw.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-89528d4e-022c-11ef-b81b-aebd110f5279

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zamawiający jest jednostką organizacyjną wykonującą zadania w zakresie planowania, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg, na podstawie ustawy o drogach publicznych

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa bezpieczeństwa (...) polegająca na budowie dróg dla pieszych i rowerów na terenie woj. podkarpackiego
Odcinek k: Przebudowa dw Nr 877 w m. Albigowa
Odcinek m: Przebudowa dw Nr 884 w m. Harta

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89528d4e-022c-11ef-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00345222

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050452/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.50 Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez rozbudowę/przebudowę odcinków DW polegająca na budowie dróg dla pieszych oraz dróg dla pieszych i rowerów na terenie woj. podkarpackiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00299823

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZDW/WZP/243/WJ/17/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa chodnika dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 877 i Nr 884, z kostki brukowej wraz z budową elementów odwodnienia drogi:
- w m. Albigowa na długości 282m, w km 50+803 – 51+085 po stronie lewej, przy jezdni,
- w m. Harta na długości 307m, 43+778 - 43+984,35 i od km 44+004,05 – 44+105 po stronie lewej, przy jezdni.

Na Wykonawcy ciąży obowiązek prolongaty terminów ważności warunków technicznych, uzgodnień, pozwoleń w razie takiej konieczności.

Zamawiający dopuszcza możliwość skrócenia czasu na realizację umowy i dokonania jej wcześniejszego rozliczenia pod warunkiem uzyskania zgody Ministra Infrastruktury na zmianę finansowania w poszczególnych latach realizacji inwestycji. Czynność taka będzie wymagać Aneksu do umowy.
Wykonawca zobowiązany jest przestawić harmonogram rzeczowo-finansowy zgodnie z terminem realizacji i podziałem środków finansowych na lata 2024 i 2025:

Zamawiający przewiduje dwa odrębne odbiory końcowe dla odcinka k i odcinka m oraz dwie płatności częściowe na zakończenie etapu 2024r. i dwie końcowe w 2025r. Na podstawie protokołu odbioru końcowego, lub częściowego zatwierdzonego przez Zamawiającego Wykonawca wystawi fakturę za zrealizowane roboty w ramach danego odcinka.


Zadanie współfinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawca w ramach obowiązku podejmowania działań informacyjnych dotyczących źródeł finansowania realizowanych zadań zobowiązany jest do zamieszczenia tablic informacyjnych zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa luz z państwowych funduszy celowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 953 z późniejszymi zmianami). Informacje dotyczące wzoru tablic dostępne są pod adresem https://www.gov.pl/web/premier/dzialania-informacyjne.

Wykonawca będzie zobowiązany ustawić przed rozpoczęciem robót 1 dwustronną tablicę na każdym realizowanym w ramach umowy odcinku. Tablicę wykonuje się z płyty kompozytowej, tworzywa sztucznego pleksi lub PCV o grubości minimum 3 mm albo umieszcza na podkładzie metalowym z
podwójnie zawiniętą krawędzią. Tablica będzie umieszona prostopadle do realizowanego obiektu liniowego. Wymiary tablicy 90cmx60cm. Tablica informacyjna nie może zakłócać ładu przestrzennego. Wykonawca będzie odpowiedzialny za stan techniczny tablicy informacyjnej i o to, aby informacja była wyraźnie widoczna. Uszkodzoną lub nieczytelną tablicę Wykonawca wymienia lub odnawia na własny koszt. Tablica winna być wyeksponowana przez 5 lat, licząc od dnia zakończenia zadania. Tablica będzie informacyjna zawierać będzie:
1. Barwy Rzeczypospolitej Polskiej i wizerunek godła Rzeczypospolitej Polskiej;
2. Nazwę funduszu (Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg)
3. Nazwę zadania;
4. Datę podpisania umowy o dofinansowanie zadania (grudzień 2023r.)
Wzór tablicy stanowi załącznik do SWZ.
Wykonawca przed wykonaniem tablicy przekaże Inspektorowi Nadzoru wzór tablicy informacyjnej do zatwierdzenia.

Opis Przedmiotu Zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiący Załącznik do SWZ.
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 1.945.476,10 PLN

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1653717,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2494947,01 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1653717,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MG Infrastruktura Marian Wołczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 651525589

7.3.4) Miejscowość: Rzeszów

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1653717,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-07-31
2024-05-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane