"Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych" z podziałem na Części
Gmina Michałowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00345720
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00345720/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-29 14:35
- Lokalizacja
- Michałowice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2c35aee2-0158-11ef-885b-8267c0608453
- Identyfikator
- 5130060109
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00345720 z dnia 2024-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych" z podziałem na Części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Michałowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555714
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Józefa Piłsudskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Michałowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-091
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 12 388 50 03
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@michalowice.malopolska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.michalowice.malopolska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2c35aee2-0158-11ef-885b-8267c06084531.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych" z podziałem na Części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c35aee2-0158-11ef-885b-8267c0608453
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00345720
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00008748/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 "Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych" z podzialem na Części
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00297413
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.10.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 759093,65 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych, która obejmuje wykonanie następujących zadań z podziałem na dwie części:1) Część 1: Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Onufrego Zagłoby w km 0+000 do 0+240 na działkach nr 117/1, 283 w miejscowości Kończyce, objęta zgłoszeniem AB-V.6743.17.2024.MMC (zaświadczenie AB-V.6743.3.32.2024.MMC),
zwanymi dalej jako „Inwestycja”.
2. Przedmiot zamówienia należy realizować zgodnie z:
1) Dokumentacją projektową Część 1– (zał. Nr 7 do SWZ);
2) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) Część 1 – (zał. Nr 9 do SWZ);
3) Przedmiarem prac / Kosztorysem ofertowym Część 1 – (zał. Nr 11 do SWZ);
4) Projektowanymi postanowieniami umowy (PPU) – (zał. Nr 13 do SWZ);
5) wszelkimi uzgodnieniami, opiniami, decyzjami administracyjnymi,
6) niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia.
4. Wyżej wymienione dokumenty mają być traktowane jako wzajemnie uzupełniające się.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.5.) Wartość części: 302846,29 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych, która obejmuje wykonanie następujących zadań z podziałem na dwie części:1) Część 2: Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Na Wzgórze w km od 0+215 - 0+593 na działkach nr: 264/3, 240/1, 250/3, 251/1, 264/5, 253/1, 259/3, 259/5, 294, 263/1, 261/4, 264/6, 291 w miejscowości Zdzięsławice, objęta zgłoszeniem AB-V.6743.19.2024.IB (zaświadczenie AB-V.6743.3.35.2024.IB),
zwanymi dalej jako „Inwestycja”.
2. Przedmiot zamówienia należy realizować zgodnie z:
1) Dokumentacja projektową Część 2 – (zał. Nr 8 do SWZ);
2) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) Część 2 – (zał. Nr 10 do SWZ);
3) Przedmiarem prac / Kosztorysem ofertowym Część 2 – (zał. Nr 12 do SWZ);
4) Projektowanymi postanowieniami umowy (PPU) – (zał. Nr 13 do SWZ);
5) wszelkimi uzgodnieniami, opiniami, decyzjami administracyjnymi,
6) niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia.
3. Wyżej wymienione dokumenty mają być traktowane jako wzajemnie uzupełniające się.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.5.) Wartość części: 456247,36 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 319825,83 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 378901,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 319825,83 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Rolniczych i Budowlanych AGROBUD Wiesław Nowakowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 351106092
7.3.3) Ulica: Piotrkowice Małe 97
7.3.4) Miejscowość: Koniusza
7.3.5) Kod pocztowy: 32-104
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 319825,83 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 110 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1. Działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia w wysokości: 400.000,00 zł brutto.
2. W niniejszym postępowaniu złożono 1 (jedną) ofertę z następującą ceną:
PRODiM Spółka z o. o.,ul. Blokowa 14, 31-752 Kraków, cena 758.766,71 zł brutto.
3. Cena oferty najkorzystniejszej, przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.
Mając na uwadze powyższe, zachodzi przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
Jednocześnie na podstawie art. 262 ustawy Pzp informuję, że zostaną Państwo powiadomieni
o wszczęciu kolejnego postępowania, które dotyczyć będzie tego samego przedmiotu zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |