Modernizacja instalacji wodociągowej w budynku DPS przy ul. Powstańców Styczniowych 37 w Rzeszowie

Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00345878
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00345878/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-29 15:07
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9d947f8c-18fa-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
Identyfikator
8133734188
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne w budynkach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00345878 z dnia 2024-05-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja instalacji wodociągowej w budynku DPS przy ul. Powstańców Styczniowych 37 w Rzeszowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-064

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@erzeszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.erzeszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9d947f8c-18fa-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja instalacji wodociągowej w budynku DPS przy ul. Powstańców Styczniowych 37 w Rzeszowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9d947f8c-18fa-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00345878

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00338556/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-A.271.47.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia obejmuje wykonanie zamierzenia budowlanego pn.: Modernizacja instalacji wodociągowej w budynku DPS przy ul. Powstańców Styczniowych 37 w Rzeszowie. Lokalizacja budynku: dz. nr 2009 obr. 219 Wilkowyja Południe w Rzeszowie. Zakres zamówienia obejmuje przebudowę wewnętrznej instalacji wodociągowej, hydrantowej oraz kanalizacji sanitarnej.
1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
- projekt wykonawczy,
- STWiORB,
- projektowane postanowienia umowy.
2) Przedmiar robót nie stanowi podstawy do przygotowania oferty cenowej. Jest materiałem pomocniczym w celu uszczegółowienia technologii wykonania robót i przybliżenia wielkości zakresu zamówienia.
3) Podczas wykonywania robót Wykonawca uwzględni istn. elementy konstrukcyjne budynku
4) Wykonawca odpowiada za uszkodzenie białego montażu i wszystkich urządzeń podczas ich demontażu, montażu oraz rozruchu. Elementy zdemontowane, których ponownego montażu nie przewiduje się wykonawca zutylizuje
5) Zamówienie nie obejmuje demontażu i montażu przyborów sanitarnych oraz wymiany płytek na ścianach i podłogach w części budynku DPS wynajmowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy (część piwnic).
6) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich podstawowych i towarzyszących robót budowlanych, usług i dostaw, związanych z wykonaniem zamówienia, opisanych w SWZ, wynikających z obowiązujących przepisów prawa i opracowanej dokumentacji projektowej.
7) Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej. Wizja lokalna zostanie przeprowadzona przy udziale Zamawiającego oraz użytkownika obiektu DPS, przy ul. Powstańców Styczniowych 37 w Rzeszowie oraz udokumentowana w protokole z przeprowadzenia wizji lokalnej. Termin i zasady udziału w wizji lokalnej: ustalenie terminu odbędzie się pod numerem telefonu 17 875 45 48 lub drogą elektroniczną: wi@erzeszow.pl. Zamawiający przewiduje do 2 terminów wizji lokalnej.
8) Ilekroć w dokumentacji jest mowa o normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych i systemach referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza zastosowanie produktów, wyrobów lub usług o cechach równoważnych do opisywanych w tych normach, ocenach techn, specyfikacjach techn. i systemach referencji techn. Wszystkie kryteria i cechy opisane w normach, ocenach techn., specyfikacjach techn. I systemach referencji techn. wyznaczają minimalne standardy, jakie muszą spełniać oferowane produkty, wyroby lub usługi.
Ilekroć w dokumentacji oraz w odpowiedziach na pytania jest mowa o normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych i systemach referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt.2 oraz ust. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Zamawiający dopuszcza zastosowanie produktów oraz usług o cechach równoważnych do opisanych. Wszystkie kryteria i cechy opisane w normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych i systemach referencji technicznych wyznaczają minimalne standardy, które musi spełnić oferowany produkt lub usługa.
9) Z uwagi na planowane prowadzenie robót objętych przedmiotową dokumentacją na czynnym obiekcie, konieczne jest zaplanowanie robót w sposób niepowodujący zakłóceń w funkcjonowaniu obiektu. Wykonawca będzie zobowiązany do przyjęcia odpowiedzialności cywilnej za wyniki działalności w zakresie: organizacji robót budowlanych, zabezpieczenia interesów osób trzecich, ochrony środowiska, warunków bezpieczeństwa pracy, jeżeli zajdzie potrzeba.
10) Zamawiający załącza propozycję harmonogramu rzeczowo-finansowego, na podstawie którego dokonywane będą płatności za wykonanie poszczególnych części robót. Do czasu złożenia ofert, za zgodą Zamawiającego możliwa jest korekta poszczególnych wartości procentowych dla części robót. Po podpisaniu umowy zmiany harmonogramu będzie można dokonać jedynie w sytuacjach o których mowa w § 2 projektowanych postanowień umowy.

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich podstawowych i towarzyszących robót budowlanych, usług i dostaw związanych z wykonaniem zamówienia na obiekt gotowy do użytkowania, opisanych w SWZ, wynikających z obowiązujących przepisów prawa i opracowanej dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp, w brzmieniu:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:…
6) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”;

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający w dniu 24.05.2024 r. wysłał do publikacji na platformie e-Zamówienia ogłoszenie o zamówieniu. Ogłoszenie nie zostało opublikowane w tym dniu, a postępowanie nie zostało wszczęte. Po zgłoszeniu tego faktu do działu technicznego Platformy
e-Zamówienia ogłoszenie zostało zmienione i widoczne jest w dwóch różnych datach publikacji, tj. wchodząc w zakładkę „postępowanie” widnieje data wszczęcia postępowania i opublikowania ogłoszenia na 25.05.2024 r. natomiast otwierając ogłoszenie data opublikowania przypada na dzień 6.11.2023 r. W związku z awarią Platformy e-Zamówienia która spowodowała ww. opisane błędy, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp jednocześnie informuje, że niezwłocznie zostanie opublikowane nowe postępowanie na tych samych warunkach.
2024-05-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane