Przebudowa ul. Mazowieckiej w Czyżewie

Związek Powiatowo-Gminny "Nad Siennicą"

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00346477
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00346477/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-31 09:55
Lokalizacja
Wysokie Mazowieckie, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-af31e68d-f719-11ee-b016-82aaee56c84c
Identyfikator
7221638667
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaSprzęt do konserwacji dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00346477 z dnia 2024-05-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Mazowieckiej w Czyżewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Związek Powiatowo-Gminny "Nad Siennicą"

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 525930480

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ludowa 15A

1.5.2.) Miejscowość: Wysokie Mazowieckie

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-200

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 862752417

1.5.8.) Numer faksu: 862753153

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: nadsiennica@wysokomazowiecki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wysokomazowiecki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-af31e68d-f719-11ee-b016-82aaee56c84c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ul. Mazowieckiej w Czyżewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af31e68d-f719-11ee-b016-82aaee56c84c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00346477

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00033803/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa ul. Mazowieckiej w Czyżewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00278896

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SI.272.2.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1711596,07 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I – Przebudowa ul. Mazowieckiej w Czyżewie w formule „zaprojektuj i wybuduj”, w tym:
- sporządzenie koncepcji przebudowy drogi wraz z warstwami konstrukcyjnymi z uwzględnieniem dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania na rondo w m. Czyżew wykonywanej przez PZDW Białystok,
- uzyskanie przez wykonawcę opinii, uzgodnień i pozwoleń na realizację robót, wynikających z przepisów,
- sporządzenie stałej organizacji ruchu drogowego,
- sporządzenie projektu wykonawczego i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
- wykonanie robót budowlanych na podstawie powyższych projektów i specyfikacji technicznych,
- pełnienie nadzoru autorskiego przez autora projektu.
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu:
- klasa drogi Z, Vp=40, obciążenie ruchem KR2,
- długość proj. odcinka ok. 0,700km,
- odcinek trasowy,
- szerokość pasa ruchu od 3,00m do 4,00m,
- nawierzchnia bitumiczna,
- pobocze z mieszanki niezwiązanej 0-31,50mm z kruszywa C50/30 gr. 10cm 1,00m po str. L i P.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU), stanowiący Załącznik do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 1199400,95 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II – Przebudowa ul. Mazowieckiej w Czyżewie - zakup i dostawa sprzętu: samochody
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego sprzętu: dwa samochody brygadówki na nadwoziu typu skrzynia oraz jeden samochód na nadwoziu typu furgon.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 9 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia).

4.5.3.) Główny kod CPV: 34921000-9 - Sprzęt do konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 337398,37 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III – Przebudowa ul. Mazowieckiej w Czyżewie - zakup i dostawa sprzętu: kosiarka łańcuchowa, wysięgnik wielofunkcyjny, głowica kosząca.
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego sprzętu: kosiarka łańcuchowa do ciągnika rolniczego, wysięgnik wielofunkcyjny, głowica kosząca kompatybilna z oferowanym wysięgnikiem.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 10 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia).

4.5.3.) Główny kod CPV: 34921000-9 - Sprzęt do konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 174796,75 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie składania ofert tj. do dnia 25 kwietnia 2024 r. do godz. 08:30, w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji, o którym mowa w art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych ofertę złożyli Wykonawcy:
1. Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „Trakt” Sp. z o.o. Wysokie Mazowieckie; cena oferty brutto: 2 316 803,40 zł; okres gwarancji: 72 miesiące;
2. Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „MIKST” Sp. z o.o. Węgrów; cena oferty brutto: 2 842 622,74 zł; okres gwarancji: 72 miesiące.

Ceny wszystkich złożonych ofert znacznie przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgromadzenie Związku Powiatowo-Gminnego „Nad Siennicą” na odbytym posiedzeniu w dniu 27 maja 2024 r. nie zwiększyło środków finansowych przeznaczonych na realizację inwestycji do ceny najkorzystniejszej oferty.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie składania ofert tj. do dnia 25 kwietnia 2024 r. do godz. 08:30, w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym, o którym mowa w art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych ofertę złożyli Wykonawcy:
1. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne „MOTOZBYT” Sp. z o.o. Białystok
Oferta złożona przez: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne „MOTOZBYT” Sp. z o.o. Białystok na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 oraz pkt 6 ustawy Pzp podlega odrzuceniu, gdyż przesłana oferta nie została złożona w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp oraz wymogami określonymi w SWZ. Wykonawca przedłożył jedynie skany dokumentów podpisanych odręcznie, co oznacza, że oferta nie została sporządzona zgodnie z ww. wymaganiami. W związku z powyższym niezachowanie formy wskazanej w ustawie i dokumentach zamówienia skutkuje odrzuceniem oferty.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie składania ofert tj. do dnia 25 kwietnia 2024 r. do godz. 08:30, w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji, o którym mowa w art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych ofertę złożyli Wykonawcy:
1. FRICKE Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. Mrągowo; cena oferty brutto: 232 470,00 zł; okres gwarancji: 36 miesięcy.

Oferta złożona przez FRICKE Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. Mrągowo przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgromadzenie Związku Powiatowo-Gminnego „Nad Siennicą” na posiedzeniu w dniu 27 maja 2024 r. nie zwiększyło środków finansowych przeznaczonych na realizację inwestycji do ceny najkorzystniejszej oferty.

2024-05-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane