Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie gminy Połaniec
GMINA POŁANIEC
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00346774
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00346774/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-05-31 11:54
- Lokalizacja
- Połaniec, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-41efa0f3-f1b2-11ee-b016-82aaee56c84c
- Identyfikator
- 8661580228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00346774 z dnia 2024-05-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie gminy Połaniec
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POŁANIEC
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409710
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ruszczańska 27
1.5.2.) Miejscowość: Połaniec
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-230
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@poczta.polaniec.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://polaniec.bip.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9088541.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie gminy Połaniec2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-41efa0f3-f1b2-11ee-b016-82aaee56c84c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00346774
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00047083/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Wymiana oświetlenia na energooszczędne
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00270176
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TI.271.148.2024.TIK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 540865,15 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy POŁANIEC zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego, zasadami wiedzy technicznej oraz na warunkach wskazanych w SWZ wraz z załącznikami oraz ofercie Wykonawcy.
2. Wykonawca będzie prowadził prace w uzgodnieniu z PGE Dystrybucja O/Rzeszów RE Staszów we własnym zakresie i na własny koszt.
3. Oprawy oświetleniowe powinny być zaakceptowane przed montażem przez Zamawiającego, powinny nawiązywać wizualnie do istniejącego oświetlenia.
Kolor opraw powinien być dostosowany do istniejących słupów. W załączeniu zdjęcia poglądowe.
Zamawiający nie dopuszcza opraw parkowych o kloszu wykonanym ze szkła hartowanego. Oprawy parkowe z uchwytem montażowym umieszczonym w osi oprawy.
Oprawy powinny być wyposażone w gniazdo Zhaga ZD4i i w sterownik kompatybilny z istniejącym obecnie systemem. Oprawy mają być wyposażone w system sterowania i współpracować z systemem SIMAX jaki obecnie jest zamontowany na oświetleniu w Gminie Połaniec.
Planowana inwestycja nie ma przyjętych obliczeń co do opraw Led zgodne z klasami oświetlenia dróg M2 ,M3, M6, które zapewnią bezpieczeństwo na drogach, obliczeń fotometrycznych.
Zamawiający dopuszcza zastosowanie temperatury barwowej 4000K dla naświetlaczy/reflektorów.
Zgodnie z regulaminem programu Rozświetlamy Polskę instalowane oprawy oświetleniowe muszą posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i.
Zamawiający nie dopuszcza opraw dekoracyjnych z odlewanego aluminium.
Dopuszcza się zastosowanie sterowników wyszczególnionych w SWZ bez certyfikatu ZD4i.
Zamawiający dopuszcza sterowniki, które kontrolują parametry tylko w zakresie:
• czas świecenia od zabudowy oprawy,
• ilość zużytej energii elektrycznej przez oprawę.
• natężenie oświetlenia (nad oprawą),
• współrzędne geograficzne opraw
oraz w zakresie komunikacji będą wykorzystywać istniejącą sieć radiową aktualnie wykorzystywanego systemu sterowania na terenie gminy.
4. W wyniku realizacji projektu „Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie gminy Połaniec” zostanie zamontowanych 245 szt. opraw oświetleniowych typu LED, które zastąpią energochłonne oprawy z wyładowczymi źródłami światła sodowymi. Przedmiotowa realizacja projektu będzie obejmowała miejscowości położone na terenie Gminy Połaniec oraz miasto Połaniec. W projekcie modernizacji przewidziano zastosowanie opraw oświetleniowych wykonanych w technologii LED. Zamówienie nie obejmuje wymiany słupów. Zamówienie ma być realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i zapisami SWZ.
5. Zastosowanie opraw LED pozwoli na uzyskanie redukcji mocy zainstalowanych opraw oświetleniowych na poziomie co najmniej 50%. Przewidziano zastosowanie opraw wykonanych z użyciem źródeł światła LED, o możliwościach autonomicznej zmiany poziomu pobieranej mocy i tym samym poziomów oświetlenia w różnych fazach czasowych pracy.
6. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia występuje wskazanie znaków towarowych lub pochodzenia, Zamawiający informuje, iż zapis ten jest jedynie określeniem minimalnych parametrów i stanowi wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać materiały lub urządzenia użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza realizację zamówienia poprzez zastosowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Wykonawca, który oferuje materiały lub urządzenia równoważne zobowiązany jest wykazać w ofercie, że spełniają one wymagania Zamawiającego.
7. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przy pomocy norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykazanie równoważności winno odbyć się w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 - 107 ustawy Pzp.
8. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć i zamontować tablicę informacyjną zawierającą oznaczenie słowne programu oraz logo Polski Ład, zgodnie z § 2 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (Dz. U. poz. 953 ze zm.).
9. Zamówienie publiczne dofinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Umowa zostanie zawarta z wybranym Wykonawcą nie wcześniej niż po otrzymaniu przez Zamawiającego Promesy z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, dla zadania będącego przedmiotem zamówienia.
10. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Wymagania dodatkowe:
11. Zamawiający przekazuje wraz SWZ wszelką dokumentację niezbędną do realizacji zamówienia, w związku z czym nie przewiduje możliwości ani konieczności jej sprawdzenia przez Wykonawcę w siedzibie Zamawiającego.
12. Wymagany okres gwarancji i okres rękojmi na przedmiot zamówienia min. 60 miesięcy, a max. 84 miesięcy. Bieg terminu gwarancji i rękojmi rozpoczyna się od dnia odbioru końcowego, potwierdzonego protokołem odbioru końcowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
71355200-3 - Wykonywanie badań
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 459000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 679920,74 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 459000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ELEKTROTECH Ewelina Mucha
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6621763074
7.3.4) Miejscowość: Sancygniów
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 459000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-05-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |