Przebudowa drogi gminnej w m. Mchowo

GMINA PRZASNYSZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00348055
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00348055/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-03 11:55
Lokalizacja
Przasnysz, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f9eefdcf-0ddc-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
Identyfikator
7611535277
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00348055 z dnia 2024-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej w m. Mchowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZASNYSZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550667830

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. św. Stanisława Kostki 5

1.5.2.) Miejscowość: Przasnysz

1.5.3.) Kod pocztowy: 06-300

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugprzasnysz@przasnysz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przasnysz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f9eefdcf-0ddc-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej w m. Mchowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f9eefdcf-0ddc-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00348055

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00002209/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa drogi gminnej w m. Mchowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00316697

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZ.271.13.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 312847,64 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w m. Mchowo od km 0+350,00 do km 0+850,00.
Zakres prac:
1. ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE: Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych dróg w terenie równinnym, Usuniecie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) za pomocą spycharek. Grubość warstwy do 15 cm;
2. ROBOTY ZIEMNE: Roboty ziemne wykonywane koparkami zgarniakowymi o pojemności 0,25 m3 z transportem urobku samochodami samowyładowczymi5-10 t na odl. do 1 km, Formowanie nasypów do 3m spycharkami bez specjalnego zagęszcz. nasypu z ziemi dostarczanej samoch.samowył.5-10t z załadunkiem, Profilowani i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonywane ręcznie, w gruntach kategorii II-IV
3. PODBUDOWA POSZERZENIE Dolna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego, grubość warstwy po zagęszczeniu 25 cm Mechaniczne oczyszczenie nawierzchni drogowych nieulepszonych Skropienie nawierzchni drogowych asfaltem Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowej ulepszonej z bitumu
4. NAWIERZCHNIA: Nawierzchnie z mieszanek mineralno-asfaltowych standard I, warstwa wiążąca, grubość warstwy po zagęszczeniu 5 cm, Mechaniczne wyrównywanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-asfaltową, standard 11,transport mieszanki samochodem samowyładowczym 5-10 t na odleg.5 km, Mechaniczne oczyszczenie nawierzchni drogowych ulepszonych z bitumu, Skropienie nawierzchni drogowych asfaltem, Nawierzchnie z mieszanek mineralno-asfaltowych standard I, warstwa ścieralna ,grub. warstwy po zagęszczeniu 4 cm. Transport mieszanki samochodem samowylad.5-10 t
5. ZJAZDY: Profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonywane ręcznie, w gruntach kategorii II-IV, Dolna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego, grubość warstwy po zagęszczeniu 25 cm, Nawierzchnie z mieszanek mineralno-asfaltowych standard I, warstwa ścieralna, grub. warstwy po zagęszczeniu 6 cm. Transport mieszanki samochodem samowyład.do 5 t Podbudowy z kruszywa łamanego. Warstwa górna. Grubość warstwy po zagęszczeniu 8 cm
6. OZNAKOWANIE Pionowe znaki drogowe, słupki z rur stalowych o średnicy 70 nim, Pionowe znaki drogowe, znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne o powierzchni ponad 0,3 m2
7. POBOCZA: Górna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego, grubość warstwy po zagęszczeniu 8 cm.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, szczegółowe zasady oraz warunki realizacji zamówienia określono w następujących dokumentach, stanowiących załączniki do SWZ:
1) Projekt budowlany Przebudowa drogi gminnej w m. Mchowo km 0+350,00 do km 0+850;
2) Przedmiar robót Przebudowa drogi gminnej w m. Mchowo;
3) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) (branża drogowa)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

1. W postępowaniu, w terminie wyznaczonym do składania ofert, wpłynęły 3 oferty następujących Wykonawców:

1) Zakład Usługowo Handlowy „MARBUD” mgr inż. Mariusz Piętka - za cenę 470.163,91 zł brutto
2) Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych „OSTRADA” Sp. z o.o. w restrukturyzacji – za cenę 416.675,22 zł brutto.
3) Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. - za cenę 450.978,00 zł brutto.
Zamawiający posiadał w budżecie kwotę 384.802,60 zł brutto na realizację tego zadania.
Uzasadnienie prawne unieważnienia: zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „ Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej, w związku z czym zdecydowano o unieważnieniu postępowania.
2024-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane