Roboty budowlane związane z naprawą muru granicznego w Bibliotece Książąt Czartoryskich
Muzeum Narodowe w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00348419
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00348419/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-03 13:08
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2ca38065-0c59-11ef-9b7e-467806a93518
- Identyfikator
- 6750004442
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00348419 z dnia 2024-06-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane związane z naprawą muru granicznego w Bibliotece Książąt Czartoryskich
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Narodowe w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000275961
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. 3 Maja 1
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-062
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 12 433-56-00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dyrekcja@mnk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mnk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mnk.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane związane z naprawą muru granicznego w Bibliotece Książąt Czartoryskich2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ca38065-0c59-11ef-9b7e-467806a93518
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00348419
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00245183/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Roboty budowlane związane z naprawą muru granicznego w Bibliotece Czartoryskich
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00313303
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: EP.ZP.271.09.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 29460006,88 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 481531,88 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące remont muru granicznego wraz z podbiciem fundamentów oraz rektyfikację i naprawę drewnianych ganków przyległych do muru od strony posesji Św. Jana 9.
2. W ramach przedmiotu zamówienia należy m.in. wykonać:
1) Zabezpieczenie fundamentów,
2) Naprawa pęknięć muru i ponowne zatynkowanie,
3) Wymiana dachówek na daszku pokrywającym mur,
4) Rektyfikację i naprawę ganków.
3. Wykonawca zobowiązany jest realizować roboty zgodnie z warunkami umowy, dokumentacją projektową, pozwoleniem na budowę, pozwoleniem konserwatorskim, obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie ze sztuką budowlaną i konserwatorską
4. Dokumenty opisujące przedmiot zamówienia, zgodnie z którymi Wykonawca zobowiązany jest realizować roboty:
- Projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt zagospodarowania działki autorstwa mgr inż. arch. Marka Cempli.
- Projekt techniczny autorstwa mgr inż. Czesława Hodurka.
- Informacja dotycząca Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia autorstwa mgr inż. Czesława Hodurka.
- Projekt wykonawczy autorstwa mgr inż. Czesława Hodurka
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót mgr inż. Czesława Hodurka
- Przedmiar robót
- Pozwolenie konserwatorskie nr ZN-I.5142.571.2022
- Pozwolenie na budowę decyzja nr 91/6740.3/2023
- Projekt Umowy (załącznik Nr 5 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45452000-0 - Zewnętrzne czyszczenie budynków
45262211-3 - Wbijanie pali
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45262340-6 - Wstrzykiwanie zaprawy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie art. 255 pkt. 3 Pzp, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”Przed otwarciem ofert Zamawiający opublikował na stronie prowadzonego postępowania informacje o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia tj. 592 284,21 zł brutto.
Oferta z najniższą ceną: 1 679 397,41 zł brutto przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 592 284,21 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do wysokości oferty z najniższą ceną.
Mając powyższe na względzie Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1679397,41 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1679397,41 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2024-06-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |