Budowa budynku administracyjnego – podwójnej kancelarii leśniczego dla Leśnictw Knieja i Głuszec wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą

SKARB PAŃSTWA PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO NIEDŹWIADY W PRZECHLEWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00349228
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00349228/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-04 07:48
Lokalizacja
Przechlewo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b1785b05-ed08-11ee-9c02-ce2b643d361d
Identyfikator
8430003057
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty w zakresie rurociągów do przesyłu wodyRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie budowy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00349228 z dnia 2024-06-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku administracyjnego – podwójnej kancelarii leśniczego dla Leśnictw Knieja i Głuszec wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SKARB PAŃSTWA PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO NIEDŹWIADY W PRZECHLEWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770528302

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Człuchowska 71

1.5.2.) Miejscowość: Przechlewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-320

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 59 833 43 71

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: niedzwiady@szczecinek.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://niedzwiady.szczecinek.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b1785b05-ed08-11ee-9c02-ce2b643d361d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku administracyjnego – podwójnej kancelarii leśniczego dla Leśnictw Knieja i Głuszec wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1785b05-ed08-11ee-9c02-ce2b643d361d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00349228

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00264656/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa budynku administracyjnego – podwójnej kancelarii leśniczego dla Leśnictw Knieja i Głuszec wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00267789

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.5.2024.KG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie budynku administracyjnego podwójnej kancelarii leśniczego dla Leśnictw Knieja i Głuszec wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą, polegających na: geodezyjnym wytyczeniu obiektu oraz zaprojektowanego zagospodarowania terenu, wykonaniu budynku w technologii tradycyjnej murowanej, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu wraz z orynnowaniem, dostawa i montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie elewacji budynku, wykonanie robót wykończeniowych wewnętrznych, montaż elementów wewnętrznej instalacji wodociągowej, wykonanie wentylacji grawitacyjnej, wykonanie ogrzewania podłogowego z wykorzystaniem pompy ciepła powietrze-woda , budowa instalacji ciepłej wody użytkowej, wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, dostawa i montaż urządzeń sanitarnych, wykonanie rozdzielni elektrycznej, wykonanie linii kablowej zasilającej (WLZ), wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji fotowoltaicznej, wykonanie instalacji teletechnicznej oraz systemu sygnalizacji i napadu, wykonanie instalacji odgromowej, budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej, budowa przyłącza wodociągowego (bez dostawy i montażu obudowy studni i pompy głębinowej), wykonanie zagospodarowania terenu zgodnie z planem zagospodarowania terenu (PZT): wykonanie utwardzenia terenu, wykonanie miejsc postojowych, chodnika, wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego, budowa ogrodzenia zewnętrznego, przebudowa zjazdu z drogi krajowej - zgodnie z projektem budowlanym, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz przedmiarem robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 10 – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), na który składają się:
(1) Dokumentacja Projektowa:
(a) Projekt budowlany;
(b) Projekty techniczne;
(c) Przedmiary robót. Przedmiary robót nie stanowią wyłącznej podstawy do wyceny Oferty. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia w cenie Oferty wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z technologią robót określaną w SWZ oraz Dokumentacji Projektowej i STWIORB.
(2) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
(3) Decyzja pozwolenie na budowę nr 1.2024;
(4) Decyzja zezwolenie na przebudowę zjazdu O-GD.Z-3.4241.94.2.2023.AI.
Z zakresu robót budowlanych określonego Dokumentacją projektową wyłącza się z realizacji następujące roboty:
- Zakup, dostawa i montaż masztu aluminiowego oraz flagi Lasów Państwowych wraz z stopą fundamentową (pozycja nr 130 Przedmiaru robót – branża budowlana),
- Zakup, dostawa i montaż stojaka na rowery (pozycja nr 131 Przedmiaru robót – branża budowlana),
- Stacja uzdatniania wody (pozycja nr 46 Przedmiaru robót – instalacje sanitarne wewnętrzne).
Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest teren Nadleśnictwa Niedźwiady w Przechlewie, dz. nr 4160/7 i 4160/5, Knieja, obręb ewidencyjny Pieniężnica, gmina Rzeczenica, powiat człuchowski.
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na robotach ogólnobudowlanych, robotach ziemnych, robotach fundamentowych, robotach instalacyjnych, robotach elektrycznych i teletechnicznych, robotach montażowych, robotach wykończeniowych, robotach przy zagospodarowaniu terenu, ponieważ wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465). Obowiązki i uprawnienia Zamawiającego i Wykonawcy związane z ww. wymogiem zostały określone we Wzorze Umowy, który stanowi załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta, która pierwotnie zajmowała pierwsze miejsce w rankingu ofert, została odrzucona na podstawie art. 266 ust. 1 pkt 2 lit. c) PZP w związku z tym, że Wykonawca nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
Ceny ofert pozostałych w postępowaniu przekraczają natomiast kwotę, jaka Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia. Zamawiający jednocześnie nie dysponuje środkami finansowymi pozwalającymi na zwiększenie kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia do ceny podanej w ofercie najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2024-06-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane