Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego w Kłecku wraz z infrastrukturą towarzyszącą umożliwiającą jego prawidłowe funkcjonowanie, w formule zaprojektuj i wybuduj

Gmina Kłecko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00349418
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00349418/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-04 08:51
Lokalizacja
Kłecko, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-91f5559e-03ab-11ef-b81b-aebd110f5279
Identyfikator
7842438290
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Budowa zbiornikówZbiorniki do przechowywania osaduRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie wylotów kanałów ściekowychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne kanalizacyjneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00349418 z dnia 2024-06-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego w Kłecku wraz z infrastrukturą towarzyszącą umożliwiającą jego prawidłowe funkcjonowanie, w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kłecko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259465

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 14

1.5.2.) Miejscowość: Kłecko

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-270

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 614270125

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: klecko@klecko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://klecko.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-91f5559e-03ab-11ef-b81b-aebd110f5279

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego w Kłecku wraz z infrastrukturą towarzyszącą umożliwiającą jego prawidłowe funkcjonowanie, w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-91f5559e-03ab-11ef-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00349418

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025930/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego w Kłecku wraz z infrastrukturą towarzyszącą

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest realizowane na podstawie umowy o przyznanie pomocy na operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa”, w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00303485

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RFZ.271.13.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest budowa zbiornika podziemnego, retencyjnego wraz niezbędną infrastrukturą, na terenie działek ewid. nr 31/4, 36, 37, 6 w Kłecku w formule zaprojektuj i wybuduj.

2. Zadanie jest realizowane na podstawie umowy o przyznanie pomocy na operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa” pn. „Przebudowa oczyszczalni ścieków w Zakrzewie, zakup pomp do przepompowni ścieków na kanalizacji sanitarnej w Gorzuchowie oraz budowa sieci wodociągowej przy ul. Spacerowej w Kłecku, a także budowa podziemnego zbiornika retencyjnego w Kłecku wraz z infrastrukturą towarzyszącą umożliwiającą jego prawidłowe funkcjonowanie” - w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

3. Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia (na roboty budowlane wraz z wbudowanymi materiałami) na okres minimum 36 miesięcy, liczone od dnia odbioru.
UWAGA: okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert!

4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

1) Przedmiotem niniejszego postępowania jest Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego w Kłecku wraz z infrastrukturą towarzyszącą umożliwiającą jego prawidłowe funkcjonowanie, w formule zaprojektuj i wybuduj.
2) W ramach niniejszego zamówienia należy wykonać:

ETAP I: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej

Zamówienie obejmuje:
a) przed rozpoczęciem prac projektowych obowiązkiem Wykonawcy jest:
- wykonanie opinii technicznej potwierdzającej możliwość wykonania prac zgodnie z PFU,
- w razie potrzeby uzyskanie odstępstwa od przepisów techniczno – budowlanych w zakresie przepisów dot. p.poż. i ewakuacji,
- uzyskanie niezbędnych zgód, opinii i ustaleń.
b) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej: projekt budowlany i projekt techniczny wielobranżowy (wykonawczy),
c) wykonanie przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich w podziale na poszczególne branże/specjalności,
d) uzyskanie wymaganych decyzji administracyjnych, w tym:
- decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego i wypisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
- decyzji pozwolenia na budowę dla robót budowlanych, dla których uzyskanie pozwolenia jest wymagane;
e) opracowanie mapy geodezyjnej do celów projektowych,
f) opracowanie projektu budowlanego oraz uzyskanie wszystkich wymaganych uzgodnień, opinii, decyzji i pozwoleń, w tym ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę,
g) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
h) sprawowanie nadzoru autorskiego,
i) dokumentacja projektowa powinna być zgodna z wymogami i wszystkimi innymi unormowaniami, standardami i przepisami prawnymi, których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji, a w szczególności musi spełniać wymogi określone w:
- ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 682 ze zm.), przepisach wykonawczych do tej ustawy,
- Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454);,
 Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679),
- Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1225);
i) w ramach obowiązku Wykonawcy znajduje się pozyskanie wszystkich danych niezbędnych do prawidłowego zaprojektowania i wykonania przedmiotu. Powyższy wykaz może nie wyczerpywać wszystkich opracowań branżowych koniecznych do wykonania zamówienia objętego niniejszą dokumentacją, co nie zwalnia Wykonawcy prac projektowych z obowiązku kompletnego wykonania i przekazania Zamawiającemu dokumentacji projektowej. Do zakresu prac projektowych należy również uzyskanie wszelkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień i opinii, decyzji administracyjnych, ekspertyz budowlanych i technicznych i innych czynności niezbędnych do zaprojektowania, wykonania robót budowlanych,
j) zamawiający uzna etap projektowania za zakończony w momencie przekazania przez Wykonawcę prawomocnej decyzji pozwolenie na budowę lub zgłoszenia wykonania robót budowlanych dla inwestycji (w stosunku do którego organ administracji architektoniczno-budowlanej nie wniósł sprzeciwu).

ETAP II: Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego w Kłecku wraz z infrastrukturą towarzyszącą umożliwiającą jego prawidłowe funkcjonowanie

W ramach zadania należy wykonać:
a) roboty ziemne,
b) demontaż istniejącej infrastruktury podziemnej ( sieć kanalizacji deszczowej wraz z wlotem do cieku wodnego),
c) roboty sanitarne: instalacje zewnętrzne wod.-kan., przebudowę istniejącej sieci deszczowej kd400, dostawa i montaż zbiornika o poj. V=225 m³, dostawę i montaż separatora koalescencyjnego ze zintegrowanymi osadnikami, osadnika piasku,
d) budowa wylotu kanalizacji deszczowej do rzeki Mała Wełna w Kłecku wraz z wymaganym oczyszczeniem miejsca wbudowania wlotu i umocnień skarp cieku ,
e) budowę zbiornika retencyjnego, podziemnego, przejazdowego Vu=225m3,
f) budowę separatora koalescencyjnego ze zintegrowanymi osadnikami,
g) budowę poziomego osadnika piasku,
h) wykonanie wszelkich robót pomocniczych związanych z realizacją w/w zakresu i niezbędnych do uzyskania pełnej funkcjonalności obiektu,
i) wykonanie robót budowlano – montażowych z dostawą niezbędnych materiałów i urządzeń,
j) wykonanie rozruchu oraz przeprowadzenie prób i testów wszystkich obiektów i instalacji zrealizowanych w ramach umowy,
k) roboty towarzyszące,
l) przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem obiektów i instalacji do eksploatacji (opracowanie dokumentacji powykonawczej, opracowanie instrukcji bhp, opracowanie instrukcji rozruchu i eksploatacji - dla wszystkich obiektów i instalacji wykonanych w ramach umowy),
m) uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie w przypadku, gdy obowiązek taki wynika z uzyskanego pozwolenia na budowę.

3) Szczegółowy opis i zakres zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ, który zawiera: Program Funkcjonalno – Użytkowy opracowany przez firmę pana Macieja Kanoniczaka wraz z orientacyjnym przedmiarem robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45247270-3 - Budowa zbiorników

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44611420-6 - Zbiorniki do przechowywania osadu

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45232424-0 - Roboty budowlane w zakresie wylotów kanałów ściekowych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
2024-06-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane