Przebudowa budynku Centrum Kultury Śląskiej „Grota” w Świętochłowicach

GMINA ŚWIĘTOCHŁOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00349537
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00349537/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-04 09:28
Lokalizacja
Świętochłowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fbe05d7e-c720-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1
Identyfikator
6272748738
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneBudynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejRoboty przy wznoszeniu rusztowańRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógWykonywanie pokryć dachowychKładzenie rynienIzolowanie dachuNaprawa i konserwacja dachówBetonowanieZbrojenieWyrównywanie podłógWnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnejRoboty murarskie i muroweRemont starych budynkówPrzebudowa budynkówRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychMontaż instalacji piorunochronnejInstalowanie okablowania komputerowegoInstalowanie windRoboty izolacyjneRoboty w zakresie okładziny tynkowejInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacjiInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne przeciwpożaroweTynkowanieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie sufitów podwieszanychInstalowanie ścianek działowychPokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskie i szklarskieRoboty elewacyjneRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

TEXOM SPÓŁKA AKCYJNAKraków, PL · lot 0
15 888 392,16 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00349537 z dnia 2024-06-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku Centrum Kultury Śląskiej „Grota” w Świętochłowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWIĘTOCHŁOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255499

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Katowicka 54

1.5.2.) Miejscowość: Świętochłowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-600

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@swietochlowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.swietochlowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/882384

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa budynku Centrum Kultury Śląskiej „Grota” w Świętochłowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fbe05d7e-c720-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00349537

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00024033/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa budynku Centrum Kultury Śląskiej „Grota” w Świętochłowicach przy ul. Chorzowskiej 73 w Świętochłowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00101652

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INZP.271.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na rzecz Zamawiającego robót budowlanych polegających
na przebudowie budynku Centrum Kultury Śląskiej „Grota” z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
• wykonanie robót przygotowawczych (w tym m.in.: wygrodzenie terenu budowy, montaż tablic informacyjnych oraz ostrzegawczych),
• rozbiórkę istniejącego budynku gospodarczego,
• zabezpieczenie istniejących elementów uzbrojenia podziemnego,
• przebudowę przyłącza wodociągowego,
• budowę drogi pożarowej (przebiegającej przez podwórko, od strony ul. południowej budynku) wraz z zjazdem z ulicy Michalskiego (w tym wprowadzenia czasowej zmiany organizacji ruchu),
• wykonanie ciągów komunikacyjnych – ścieżek pieszych,
• wykonanie nowych trawników,
• prace rozbiórkowe oraz demontaże (w tym m.in. okładzin ściennych i podłogowych, wybranych ścian działowych i nośnych, fragmentów stopu, wewnętrznych schodów wejściowych do budynku, schodów zewnętrznych, pokrycia dachowego, podłogi na gruncie, stolarki otworowej, instalacji wewnętrznych sanitarnych oraz elektrycznych),
• dostosowanie obiektu do wymagań bezpieczeństwa pożarowego i dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami,
• pogłębienie piwnic wraz z wykonaniem podbicia istniejących fundamentów,
• wykonanie izolacji pionowych ścian piwnicznych,
• wykonanie izolacji poziomej murów piwnic metodą iniekcji niskociśnieniowej,
• wykonanie nowej podłogi na gruncie,
• przebudowę (wzmocnienie) konstrukcji dachu sali widowiskowej,
• wzmocnienie istniejącej drewnianej więźby dachowej,
• wymianę stropu nad kondygnacją parteru (dla potrzeb pomieszczeń biblioteki),
• wykonanie lokalnych wzmocnień stropów (w tym pod nowe ściany działowe),
• budowę wewnętrznego szybu windowego wraz z dostawą i montażem dźwigu osobowego,
• dostawę i montaż podnośników pionowych (towarowego oraz dla osób niepełnosprawnych),
• naprawę, renowację oraz wzmocnienie ścian,
• naprawę układu ściągów budynku wraz z ich elementami kotwiącymi,
• remont stropu nad piwnicą,
• montaż nadproży w miejscach nowych lub powiększanych otworów w ścianach,
• wykonanie konstrukcji pod centralne wentylacyjne zlokalizowane na dachu,
• kompleksową wymianę pokryć dachowych wraz z wykonaniem izolacji termicznych dachu,
• wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej,
• wykonanie oddymiania klatki schodowej,
• renowację elewacji budynku,
• wykonanie nowych okładzin ściennych, podłogowych oraz sufitów podwieszanych,
• wykonanie nowych instalacji sanitarnych obejmujących:
 instalacje wod-kan. (w tym: instalacje wody zimnej użytkowej, instalacje wody ciepłej użytkowej, instalacje hydrantową, instalacje kanalizacji sanitarnej)
 instalacje wentylacji mechanicznej,
 instalacje klimatyzacji,
 instalacje centralnego ogrzewania,
• wykonanie nowych instalacji elektrycznych obejmujących:
 zasilanie obiektu od zestawu złączowo-pomiarowego (w tym wykonanie przeciwpożarowego wyłącznika prądu PWP),
 wewnętrzne linie zasilające,
 instalacje oświetleniowe (oświetlenia ogólnego, nocnego, ewakuacyjnego oraz zewnętrznego),
 instalacje gniazd wtyczkowych (w tym dedykowanych – „DATA”),
 zasilanie odbiorników energii wymagających indywidualnego zabezpieczenia,
 instalację uziemiającą,
 instalację odgromową,
 instalacje sieci strukturalnej,
 instalacje monitoringu wizyjnego CCTV,
 instalacje sygnalizacji włamania i napadu SSWiN,
 instalacje przyzywową,
• wykonanie identyfikacji wizualnej budynku,
• dostawę i montaż wyposażenia stałego oraz ruchomego (w tym wyposażenia sanitariatów),
• przekazanie wszelkich odpadów powstałych w trakcie i/lub w wyniku realizacji zamówienia do odzysku, zagospodarowania lub unieszkodliwienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
• wszelkie pozostałe roboty i/lub czynności niezbędne dla prawidłowej realizacji zamówienia, w tym w szczególności wykonanie obowiązków nałożonych na Zamawiającego (inwestora) w uzgodnieniach, porozumieniach, warunkach technicznych, opiniach, pozwoleniach pozyskanych dla realizacji przedmiotu zamówienia,
• szkolenie wyznaczonych przedstawicieli Użytkownika w zakresie obsługi i eksploatacji zamontowanych urządzeń, systemów itp.,
• uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262321-7 - Wyrównywanie podłóg

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262690-4 - Remont starych budynków

45262700-8 - Przebudowa budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45313100-5 - Instalowanie wind

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45410000-4 - Tynkowanie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15888392,16 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 21003087,51 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15888392,16 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Texom Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8133680794

7.3.3) Ulica: Al. Pokoju 1

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-548

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty ogólnobudowlane i instalacyjne, zagospodarowanie terenu

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15888392,16 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 22 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-06-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane