„Przebudowa mostu JNI 30004505 w ciągu drogi powiatowej 1844 O Staniszcze Wielkie – Kolonowskie w m. Kolonowskie ul. 1 Maja.”
POWIAT STRZELECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00350004
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00350004/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-04 11:13
- Lokalizacja
- Strzelce Opolskie, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0120fdb0-008e-11ef-885b-8267c0608453
- Identyfikator
- 7561812928
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00350004 z dnia 2024-06-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa mostu JNI 30004505 w ciągu drogi powiatowej 1844 O Staniszcze Wielkie – Kolonowskie w m. Kolonowskie ul. 1 Maja.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT STRZELECKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Organizacyjny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412651
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jordanowska 2
1.5.2.) Miejscowość: Strzelce Opolskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-100
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: 774401755
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiatstrzelecki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiatstrzelecki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9183391.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa mostu JNI 30004505 w ciągu drogi powiatowej 1844 O Staniszcze Wielkie – Kolonowskie w m. Kolonowskie ul. 1 Maja.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0120fdb0-008e-11ef-885b-8267c0608453
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00350004
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00034950/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Przebudowa mostu JNI 30004505 w ciągu drogi powiatowej 1844 O Staniszcze Wielkie - Kolonowskie w m. Kolonowskie ul. 1 Maja"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00299506
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.272.10.2024.KSZCH/IG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2980042,73 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie dofinansowane ze środków pochodzących z Rezerwy Subwencji Ogólnej na rok 2024
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa wraz z ochroną stanu zachowania elementów konstrukcji zabytkowego mostu drogowego nad rzeką Bziniczką w ciągu drogi powiatowej nr 1844 O Staniszcze Wielkie - Kolonowskie w m. Kolonowskie ul. 1 Maja. Celem szczegółowym jest wykorzystanie elementów konstrukcji i wyposażenia istniejącego, zabytkowego obiektu mostowego w związku z jego planowaną przebudową.
Również zasadniczym aspektem zadania jest poprawa bezpieczeństwa ruchu w ciągu drogi powiatowej w rejonie mostu nad rzeką Bziniczką. Obecnie, ze względu na ograniczoną szerokość konstrukcji występuje lokalne zwężenie drogi i brak ciągłości chodników.
Stan techniczny i wyposażenie obiektu nie spełnia współczesnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa i trwałości konstrukcji. W ramach planowanego przedsięwzięcia należy
w szczególności zapewnić bezpieczeństwo pieszych użytkowników drogi, poprzez budowę chodników na moście.
Zgodnie informacją przekazaną przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Opolu RZ.5135.63.2020.SO z dnia 30.03.2020 r., istniejący most w ciągu ul. 1 Maja został ujęty
w gminnej ewidencji zabytków. W związku tym, obiekt podlega prawnej ochronie konserwatorskiej w oparciu o art. 6 ust. 1 pkt 1 lit. e Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 840) i wymaga szczególnego podejścia
w przygotowywaniu inwestycji.
Przebudowa mostu polega na budowie obustronnych chodników, poszerzeniu jezdni do 7,00 m, poszerzeniu mostu do 12,00 m, odtworzeniu historycznych balustrad, remoncie podpór. W nawiązaniu do Art. 39. ust. 3 ustawy Prawo budowlane (Dz. U. 2021 r. poz. 2351 ze zm.).
Przedmiot zamówienia będzie realizowany na podstawie Decyzji nr 11/2024 z dnia 17.01.2024 r. zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na rozbiórkę i budowę, znak spr. UA.6740.1.329.2023.PK
Cały opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ Część I Rozdział 5 zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu zostały złożone następujące oferty:OFERTA NR 1:
”BUD-BAU” OPOLE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Władysława Jagiełły 39
45-920 Opole
kwota oferty (brutto): 4 628 969,31 zł
OFERTA NR 2:
DETAL MOSTY Piotr Wloch, Krzysztof Grodzicki s.c.
Biertowice 26
32-440 Sułkowice
kwota oferty (brutto): 4 817 092,03 zł
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 3.570.000,00 zł brutto.
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4628969,31 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4817092,03 PLN
| 2024-06-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |