Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanowice i Samsonowice.
Gmina Kostomłoty
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00351438
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00351438/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-05 08:02
- Lokalizacja
- Kostomłoty, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3d6498f5-e4f4-11ee-9c02-ce2b643d361d
- Identyfikator
- 9131501598
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00351438 z dnia 2024-06-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanowice i Samsonowice.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kostomłoty
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934992
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ślężna 2
1.5.2.) Miejscowość: Kostomłoty
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-311
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@kostomloty.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.kostomloty.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
Strona internetowa Zamawiającego: www.bip.kostomloty.pl zawiera odesłanie na: https://kostomloty.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html Bezpośredni link: https://kostomloty.logintrade.net/zapytania_email,158767,591bf74304cc736ef71ea8e0d4a2bf28.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanowice i Samsonowice.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d6498f5-e4f4-11ee-9c02-ce2b643d361d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00351438
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00015662/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanowice i Samsonowice.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00248005
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PIFZ.271.1.2.2024.MT
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1: Wykonanie inwestycji pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanowice i Samsonowice w formule zaprojektuj – wybuduj. Inwestycja obejmuje w szczególności budowę kompleksowej kanalizacji sanitarnej we wsiach Szymanowice i Samsonowice w formule zaprojektuj - wybuduj. Zakresem zadania jest opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę a następnie wykonanie robót budowlanych.1) W Samsonowicach roboty budowlane obejmą:
a) budowę sieci kanalizacji sanitarnej, w tym: rurociągi grawitacyjne 200 mm, rurociągi tłoczne 110 mm,
b) budowę przyłączy kanalizacyjnych z rurociągów grawitacyjnych 160 mm,
c) budowę studni rewizyjnych,
d) budowę studni czyszczakowych i odpowietrzających,
e) budowę 1 kompletnej podziemnej pompowni ścieków sanitarnych z zasilaniem elektrycznym i przyłączem wody,
f) wykonanie zagospodarowania terenu pompowni obejmującego m.in.: ogrodzenie, utwardzenie terenu, chodniki, dojazdy.
2) W Szymanowicach roboty budowlane obejmą:
a) budowę sieci kanalizacji sanitarnej, w tym: rurociągi grawitacyjne 200 mm, rurociągi tłoczne 110 mm,
b) budowę przyłączy kanalizacyjnych z rurociągów grawitacyjnych 160 mm,
c) budowę studni rewizyjnych,
d) budowę studni czyszczakowych i odpowietrzających,
e) budowę 1 kompletnej podziemnej pompowni ścieków sanitarnych z zasilaniem elektrycznym i przyłączem wody,
f) wykonanie zagospodarowania terenu pompowni obejmującego m.in.: ogrodzenie, utwardzenie terenu, chodniki, dojazdy.
3) Miejscowości zostaną skanalizowane w systemie grawitacyjno-pompowym. Nowa sieć kanalizacyjna zostanie włączona do istniejącego w drodze powiatowej nr 2081D, rurociągu tłocznego 90 mm, odprowadzającego ścieki na oczyszczalnię w Piotrowicach. Zadanie zakłada wykonanie podłączeń budynków.
4) Zamawiający wskazuje, że z postępowania wyklucza się realizację przepompowni PŚ2, sieci grawitacyjnej do przepompowni PŚ2, sieci tłocznej pomiędzy przepompownią PŚ2 a studnią S4.
Szczegółowy opis odnoszący się do przedmiotu zamówienia i wymagania dotyczące jego realizacji określone zostały w dokumentacji technicznej do postępowania stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45252121-2 - Instalacje osadu
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45350000-5 - Instalacje mechaniczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45252100-9 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków
4.5.5.) Wartość części: 6600429,25 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad inwestycją pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanowice i Samsonowice.1) Do obowiązków inspektora nadzoru należy:
a) reprezentowanie inwestora (Zamawiającego) na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności realizacji budowy z dokumentacją projektową, pozwoleniem na budowę, prze-pisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej,
b) kontrola budowy w czasie wykonywania robót budowlanych przez Wykonawcę robót
i zdawanie Zamawiającemu sprawozdania z postępu prac, ewentualnych zagrożeń, nie-prawidłowości, co najmniej w formie telefonicznej,
c) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych
a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych i nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie,
d) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczest-niczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych oraz udział w czynnościach odbioru gotowego obiektu i przekazywanie go do użytkowania, potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia ujawnionych wad,
e) udzielanie Zamawiającemu pisemnej lub ustnej informacji na temat stanu zaawansowania robót po każdej kontroli nadzorowanych robót oraz na wezwanie Zamawiającego,
f) natychmiastowe przybycie na każde wezwanie Zamawiającego i wykonawcy robót bu-dowlanych oraz udzielanie odpowiedzi na zapytania i uwagi dotyczące wykonywanych robót, a także uczestniczenie w spotkaniach z wykonawcą robót budowlanych oraz przedstawicielami Zamawiającego,
g) złożenie skutecznego oświadczenia, stwierdzającego przyjęcie obowiązku pełnienia nad-zoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi, a także doręczenie Zamawiającemu za-świadczenia, o którym mowa w art. 12 ust. 7 ustawy – Prawo budowlane, w dniu podpi-sania niniejszej umowy,
h) nadzorowanie udostępnienia przez Wykonawcę robót, placu budowy na czas i warunkach uzgodnionych przez Wykonawcę robót z kierownikiem badań archeologicznych.
Szczegółowy opis odnoszący się do przedmiotu zamówienia i wymagania dotyczące jego realizacji określone zostały w dokumentacji technicznej do postępowania stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
4.5.5.) Wartość części: 192245,52 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 3: Sprawowanie nadzoru archeologicznego podczas wykonywania inwestycji pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szymanowice i Samsonowice.1) Planowana inwestycja zlokalizowana jest na obszarze intensywnego osadnictwa pradziejowego, średniowiecznego i nowożytnego, w tym na terenie wsi o średniowiecznych metrykach, na terenie stanowiska archeologicznego ujętego w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków pod numerem 7/41/81-25 AZP (osada datowana od epoki brązu po okres halsztacki oraz ślad osadnictwa późnośredniowiecznego) oraz w sąsiedztwie stanowiska archeologicznego ujętego w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków pod numerem 2/20/81-25 AZP (cmentarzysko ciałopalne datowane od II okresu epoki brązu po okres halsztacki). Ponadto obszar ten podlega ochronie na mocy ustaleń obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego.
2) Badania archeologiczne obejmują czynności, które wymienione zostały w opinii Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr WZA.5183.276.2024.EM rkp 1479 z dnia 06.02.2024r. stanowiącej załącznik nr 5 do PFU oraz w decyzji pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych, która będzie wydana w związku z realizacją inwestycji w formule zaprojektuj-wybuduj.
Szczegółowy opis odnoszący się do przedmiotu zamówienia i wymagania dotyczące jego realizacji określone zostały w dokumentacji technicznej do postępowania stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71351914-3 - Usługi archeologiczne
4.5.5.) Wartość części: 53709,48 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2024/BZP 00248005/01 w dniu 18.03.2024r., do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 8.05.2024r., w części 1 postępowania wpłynęło 7 ofert. Po zbadaniu ofert Zamawiający zdecydował się na przeprowadzenie negocjacji w celu ulepszenia ich treści z wszystkimi Wykonawcami, których oferty nie podlegały odrzuceniu. Po zakończeniu negocjacji Zamawiający zaprosił Wykonawców do złożenia ofert dodatkowych (termin otwarcia ofert dodatkowych 27.05.2024r.). W postępowaniu w części 1 wpłynęły 4 oferty dodatkowe.
Przed otwarciem ofert Zamawiający, działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacje o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w części 1, tj. 8 118 527,98 zł.
Z uwagi na fakt, że oferta z najniższą ceną (8 556 648,75zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnia część 1 postępowania: Wykonanie inwestycji pn. Budowa kanalizacji sanitarnej
w miejscowościach Szymanowice i Samsonowice w formule zaprojektuj – wybuduj.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
| 2024-06-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |