Termomodernizacja leśniczówki Króle nr inw. 110/28 wraz z przebudową budynku
NADLEŚNICTWO JÓZEFÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00351835
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00351835/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-05 09:48
- Lokalizacja
- Józefów, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6dbc0ef9-12e0-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
- Identyfikator
- 9180004204
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00351835 z dnia 2024-06-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja leśniczówki Króle nr inw. 110/28 wraz z przebudową budynku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO JÓZEFÓW
1.3.) Oddział zamawiającego: Nadleśnictwo Józefów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950014989
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Leśna 46
1.5.2.) Miejscowość: Józefów
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-460
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 846878005
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jozefow@lublin.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://jozefow.lublin.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6dbc0ef9-12e0-11ef-a7f7-6221b72ad4fc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja leśniczówki Króle nr inw. 110/28 wraz z przebudową budynku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6dbc0ef9-12e0-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00351835
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00057906/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Termonizacja leśniczówki Króle wraz z przebudową budynku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00327197
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: S.270.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 481156,15 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zaplanowanej termomodernizacji leśniczówki Króle nr inw. 110/28 wraz z przebudową budynku i przyłączem kanalizacji sanitarnej, zlokalizowanego w miejscowości Markowicze w gminie Księżpol, na działce o nr ewid ewidencyjnym 274/7 w jednostce ewidencyjnej 060208_2.0005 Księżpol.
Budynek parterowy, nie podpiwniczony, ukształtowany na rzucie prostokąta z dobudowaną kotłownią, wykonany w technologii tradycyjnej, pokryty dachem dwuspadowym.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
- roboty rozbiórkowe i demontażowe,
- roboty ziemne: wykopy pod stopy fundamentowe, posadzki, pod nawierzchnię z kostki betonowej,
- wykonanie fundamentów na stopach pod zadaszenie, oraz pod ścianę
- roboty murarskie, zamurowanie otworów okiennych i drzwiowych, wykonanie ścianki oporowej,
- wykonanie wzmocnienia nadproży w otworach drzwiowych, oraz podciągi stalowe w pomieszczeniu do wewnętrznej komunikacji,
- wykonanie ścianki działowej z obustronną okładziną z płyt gipsowo-kartonowych,
- wykonanie sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych wraz z dociepleniem sufitu wełną mineralną,
- wykonanie schodów monolitycznych żelbetowych w budynku,
- wykonanie schodów z kostki betonowej i tarasu z desek dębowych przy wejściu głównym do budynku,
- wykonanie więźby dachowej drewnianej, tradycyjnej nad tarasem,
- wykonanie pokrycie dachu z blachy stalowej płaskiej powlekanej łączonej na rąbek wraz montażem zapór przeciwśniegowych, podbitki dachu i zadaszenia oraz orynnowania i rur spustowych,
- wykonanie izolacji przeciw wilgotnościowej i izolacji termicznej posadzki, dachu, ścian i cokołu budynku,
- montaż stolarki okiennej i drzwiowej,
- roboty wykończeniowe: wykonanie posadzki, okładzin z płytek glazurowanych i terakotowych, przetarcie i uzupełnienie tynków, malowanie tynków farbami emulsyjnymi, malowanie elewacji, wykonanie tynku mozaikowego na cokole, tynku cienkowarstwowego na ścianach zewnętrznych, montaż balustrad,
- wykonanie wentylacji grawitacyjnej,
- wykonanie obramowań z zabrzeży betonowych i opaski odwadniającej z kostki betonowej na podbudowie,
- montaż zasilania zalicznikowego, tablicy elektrycznej bezpiecznikowej, instalacji oświetleniowej, instalacji gniazd wtyczkowych ogólnego przeznaczenia, systemu sygnalizacji włamania i napadu, instalacji teletechnicznej oraz prowadzenie instalacji elektrycznych i instalacji teletechnicznych,
- wykonanie instalacji: c.w.u. wraz z armaturą, kanalizacji sanitarnej wraz z armaturą (biały montaż) oraz przyłączem do kanalizacji zbiorczej, instalacji c.o. wraz z kotłem zagazowującym drewno oraz montaż komina dymowego i wentylacji kotłowni.
W ramach realizacji zamówienia do zakresu zamówienia (po stronie Wykonawcy) należy również:
a) zapewnienia kompleksowej obsługi geodezyjnej na etapie realizacji umowy i po jej wykonaniu w tym wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wykonania na własny koszt geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, oraz
b) wykonania na własny koszt powykonawczo świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45314310-7 - Układanie kabli
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie unieważnienia prawneZgodnie z art. 255 pkt 2) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie unieważnienia faktyczne
W prowadzonym postępowaniu złożono dwie oferty tj.:
a) Oferta nr 1: Jan Partyka, adres: ul. Tarnogrodzka 2, 37-418 Krzeszów, NIP: 8652325235, cena: 575 000,00 zł brutto.
b) Oferta nr 2: RC INNOVATION Sp. z o.o., adres: ul. Norwida 10, 23-400 Biłgoraj, NIP: 9182174117, cena: 599 999,99 zł brutto
Oferta nr 1 i nr 2 zostały odrzucone
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Zgodnie z Rozdziałem 13 Opis sposobu przygotowania ofert pkt 13.4. (w powiazaniu z pkt.13.3.) SWZ „W terminie składania ofert określonym w pkt 14.1. SWZ wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu Ofertę zawierającą:
a) Formularz Oferty wraz Kosztorysem ofertowym (sporządzony wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ), sporządzony pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Kosztorys ofertowy powinien zostać opracowany w oparciu o załączony do SWZ przedmiar robót. Kosztorys ofertowy powinien zostać sporządzony pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.”
Wykonawcy nie załączyli do złożonych ofert Kosztorysu ofertowego będącego podstawą obliczenia ceny oferty - umownego wynagrodzenia kosztorysowego, tym samym ich treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Oferty nr 1 i nr 2 są niezgodne w sposób zasadniczy i nieusuwalny, wada ofert nie podlega konwalidacji i uzasadnia ich odrzucenie na podstawie przepisu art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy ponieważ ich treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Przez warunki zamówienia – zgodnie z art. 7 pkt 29) ustawy Pzp należy rozumieć warunki, które dotyczą zamówienia lub postępowania o udzielenie zamówienia, wynikające w szczególności z opisu przedmiotu zamówienia, wymagań związanych z realizacją zamówienia, kryteriów oceny ofert, wymagań proceduralnych lub projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Rzeczona niezgodność treści ofert z warunkami zamówienia polega na sporządzeniu i przedstawieniu oferty w sposób niezgodny z wymaganiami warunków zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-06-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |