Budowa drogi pożarowej nr 8 w Leśnictwie Mirosławiec
SKARB PAŃSTWA PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO MIROSŁAWIEC
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00352110
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00352110/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-05 10:47
- Lokalizacja
- Mirosławiec, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f0035a0f-f706-11ee-8d01-6607a228ef1b
- Identyfikator
- 7650007915
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00352110 z dnia 2024-06-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi pożarowej nr 8 w Leśnictwie Mirosławiec
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SKARB PAŃSTWA PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO MIROSŁAWIEC
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570064441
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 30
1.5.2.) Miejscowość: Mirosławiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-650
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 67 259 50 94
1.5.8.) Numer faksu: +48 67 259 63 31
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.miroslawiec@pila.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://miroslawiec.pila.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.pila.lasy.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi pożarowej nr 8 w Leśnictwie Mirosławiec2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f0035a0f-f706-11ee-8d01-6607a228ef1b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00352110
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00489340/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa drogi pożarowej nr 8 w leśnictwie Mirosławiec
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00279616
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.1.2024.MP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3998015,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót polegających na budowie drogi pożarowej nr 8 w Leśnictwie Mirosławiec, na terenie Nadleśnictwa Mirosławiec, na odcinku od km 0+000,00 do km 0+743,80 oraz od km 0+848,00 do km 2+851,34 w 2024 r. Odcinek od km 0+743,80 do km 0+848,00 o długości 104,20 m nie jest objęty przedmiotem zamówienia.
Zamierzenie budowlane zlokalizowane jest na terenie Województwa Zachodniopomorskiego, w:
a) Powiecie Wałeckim, w Gminie Mirosławiec:
- dz. nr: 8062/1, 8063/1, 8042, Obręb 0035 Łowicz Wałecki,
- dz. nr: 701, 8555, 8124/3, 8084/1, 8083/3, 8084/2, 8061, 1/4, Obręb 0034 Mirosławiec,
b) Powiecie Drawskim, w Gminie Wierzchowo:
- dz. nr: 62/2, 63/2, Obręb 0062 Żeńsko.
Długość drogi pożarowej nr 8 od drogi gminnej do granicy Nadleśnictwa Mirosławiec wynosi: 2851,34 m. W związku z toczącym się postępowaniem przetargowym dla: „Budowy drogi S10 Szczecin – Piła na odcinku koniec obwodnicy Stargardu – początek obwodnicy Piły (z węzłem „Koszyce”) z wyłączeniem obwodnicy miejscowości Wałcz, odcinek 6, węzeł Łowicz Wałecki (z węzłem) – węzeł Piecnik (bez węzła)”, która ma przebiegać w poprzek drogi leśnej nr 8, Zamawiający zrezygnował z wykonywania odcinka drogi, który docelowo zajmie droga S10. Odcinek drogi pożarowej nr 8 o długości 104,20 m, zlokalizowany od km 0+743,80 do km 0+848,00 został wyłączony z opracowania i nie jest objęty przedmiotem zamówienia. Wykonawca wykona budowę drogi pożarowej nr 8 na łącznej długości 2747,14 m, tj. na odcinku od km 0+000,00 do km 0+743,80 oraz od km 0+848,00 do km 2+851,34.
Teren działek objętych przedsięwzięciem zagospodarowany jest jako droga, w której przekroju można wyszczególnić: jezdnię gruntową o zmiennej szerokości ok. 3,5 m. W obrębie opracowania brak jest ciągów pieszych i rowerowych. W ramach zadania w km 0+601,90 zostanie odbudowany przepust o długości 13,5 m i średnicy 1000 mm oraz zostanie wykonane zabezpieczenie sieci gazowej w km 0+137,90 – gazociąg średniego ciśnienia (sposób przejścia nad gazociągiem oraz jego zabezpieczenie zostało uzgodnione z gestorem sieci). Projektowana droga nie będzie zaopatrzona w urządzenia. W ramach zadania nie będą wykonywane urządzenia budowlane. Zaprojektowano drogę o jezdni o szerokości 3,0 m, mijanki o szerokości podstawowej 3,0 m i skrzyżowania z drogami leśnymi. W przekroju drogi wyszczególnić można urządzenia odwadniające obiekty budowlane w postaci rowów przydrożnych, których oddziaływanie zamyka się w granicach terenu, którego Zamawiający pełni role właścicielskie. Droga rozpoczyna się w km 0+000,00 na połączeniu z drogą gminną w m. Mirosławiec (ul. Orla).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące załączniki do SWZ:
1) Załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy,
2) Załącznik nr 8 do SWZ - Dokumentacja projektowa:
3) Załącznik nr 8.1 do SWZ - Projekt budowlany: sporządzony na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz.U. z 2023 r., poz. 682 z późn. zm., dalej: „ustawa Prawo budowlane”) oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1679),
4) Załącznik nr 8.2 do SWZ - Projekt techniczny,
5) Załącznik nr 8.3 do SWZ Projekt zagospodarowania terenu z wyłączonym odcinkiem,
6) Załącznik nr 8.4 do SWZ - Opinia geotechniczna,
7) Załącznik nr 8.5 do SWZ - Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót,
8) Załącznik nr 9 do SWZ - Przedmiar Robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
71354000-4 - Usługi sporządzania map
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3134028,07 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4265827,82 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3134028,07 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRANS-MASZ PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTU I MASZYN DROGOWYCH SA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 854128309
7.3.3) Ulica: ul. Na Grobli 4
7.3.4) Miejscowość: Stargard
7.3.5) Kod pocztowy: 73-110
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3134028,07 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-06-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |