Przebudowa dróg gminnych Nr 107734R Brzeziny - Rędziny i Nr 107703R Broniszów Zapole, w ramach kompleksowej modernizacji sieci dróg lokalnych

GMINA WIELOPOLE SKRZYŃSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00352345
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00352345/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-05 11:30
Lokalizacja
Wielopole Skrzyńskie, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-507b64e2-fbcf-11ee-b81b-aebd110f5279
Identyfikator
8181582598
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie stabilizacji gruntuRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie kształtowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00352345 z dnia 2024-06-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych Nr 107734R Brzeziny - Rędziny i Nr 107703R Broniszów Zapole, w ramach kompleksowej modernizacji sieci dróg lokalnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIELOPOLE SKRZYŃSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581985

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 200

1.5.2.) Miejscowość: Wielopole Skrzyńskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-110

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wielopole.itl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wielopole.biuletyn.net/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/915308

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych Nr 107734R Brzeziny - Rędziny i Nr 107703R Broniszów Zapole, w ramach kompleksowej modernizacji sieci dróg lokalnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-507b64e2-fbcf-11ee-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00352345

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00517643/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Budowa i rozbudowa dwóch dróg gminnych: Broniszów-Zapole od km 0+000 do km około 2+620 oraz Brzeziny-Rędziny od km 0+000 do km około 1+770 wraz z niezbędną infrastrukturą i przebudową sieci

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie realizowane w ramach projektu pn.: „Przebudowa dróg gminnych Nr 107734R Brzeziny - Rędziny i Nr 107703R Broniszów Zapole, w ramach kompleksowej modernizacji sieci dróg lokalnych”, dofinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00286783

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRz.271.11.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja w systemie zaprojektuj i wybuduj zadania pod nazwą: „Przebudowa dróg gminnych Nr 107734R Brzeziny - Rędziny i Nr 107703R Broniszów Zapole, w ramach kompleksowej modernizacji sieci dróg lokalnych”.

Przedmiot zamówienia podzielono na dwie części:
Część nr I - „Przebudowa drogi gminnej Nr 107734R Brzeziny - Rędziny”.

Każda z części zamówienia składa się z:
a) opracowania pełnej dokumentacji projektowej
b) wykonanie robót budowlanych
- robót przygotowawczych,
- robót ziemnych,
- odwodnienia korpusu drogowego
- podbudowy
- nawierzchni utwardzonej z kruszywa łamanego, nawierzchni bitumicznej z betonu
asfaltowego
- wykonania poboczy
- roboty wykończeniowe
- przebudowę i zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu.

W cenie kontraktu Wykonawca ma obowiązek wykonania wszystkich robót wynikających ze stawianych warunków gestorów infrastruktury (sieciowej i drogowej), warunków wynikających z decyzji środowiskowej, decyzji pozwolenia wodnoprawnego i innych instytucji, które będą uczestnikami procesu budowlanego, w cenie kontraktu. Wykonawca ma uwzględnić koszty przygotowania inwestycji, jej organizacji, koszty zaplecza budowy i dla nadzoru inwestorskiego, koszty energii elektrycznej, paliw itp. i innych cenotwórczych mediów niezbędnych do realizacji zamówienia.

Szczegółowa dokumentacja projektowa, program funkcjonalno-użytkowy, rysunki, mapy, wstępne rozwiązania projektowe, opinia geotechniczna, karta informacyjna przedsięwzięcia - Załącznik nr 7 do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał Nr 7 - Dokumentacja projektowa”;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

4.5.5.) Wartość części: 1397894,74 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja w systemie zaprojektuj i wybuduj zadania pod nazwą: „Przebudowa dróg gminnych Nr 107734R Brzeziny - Rędziny i Nr 107703R Broniszów Zapole, w ramach kompleksowej modernizacji sieci dróg lokalnych”.

Przedmiot zamówienia podzielono na dwie części:
Cześć nr II „Przebudowy drogi gminnej Nr 107703R Broniszów Zapole”.

Każda z części zamówienia składa się z:
a) opracowania pełnej dokumentacji projektowej
b) wykonanie robót budowlanych
- robót przygotowawczych,
- robót ziemnych,
- odwodnienia korpusu drogowego
- podbudowy
- nawierzchni utwardzonej z kruszywa łamanego, nawierzchni bitumicznej z betonu
asfaltowego
- wykonania poboczy
- roboty wykończeniowe
- przebudowę i zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu.

W cenie kontraktu Wykonawca ma obowiązek wykonania wszystkich robót wynikających ze stawianych warunków gestorów infrastruktury (sieciowej i drogowej), warunków wynikających z decyzji środowiskowej, decyzji pozwolenia wodnoprawnego i innych instytucji, które będą uczestnikami procesu budowlanego, w cenie kontraktu. Wykonawca ma uwzględnić koszty przygotowania inwestycji, jej organizacji, koszty zaplecza budowy i dla nadzoru inwestorskiego, koszty energii elektrycznej, paliw itp. i innych cenotwórczych mediów niezbędnych do realizacji zamówienia.


Szczegółowa dokumentacja projektowa, program funkcjonalno-użytkowy, rysunki, mapy, wstępne rozwiązania projektowe, opinia geotechniczna, karta informacyjna przedsięwzięcia - Załącznik nr 7 do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał Nr 7 - Dokumentacja projektowa”;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

4.5.5.) Wartość części: 1615202,07 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne
Na dzień 24.05.2024 r. Zamawiający wyznaczył termin do składania i otwarcia ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 2 311 000,00 zł brutto, w tym: na część NR I: 1 085 000,00 zł, na część NR II: 1 226 000,00 zł. W wyznaczonym terminie wpłynęło dwie oferty na obie części zamówienia. Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż ceny ofert najkorzystniejszych przekroczyły kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne
Na dzień 24.05.2024 r. Zamawiający wyznaczył termin do składania i otwarcia ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 2 311 000,00 zł brutto, w tym: na część NR I: 1 085 000,00 zł, na część NR II: 1 226 000,00 zł. W wyznaczonym terminie wpłynęło dwie oferty na obie części zamówienia. Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż ceny ofert najkorzystniejszych przekroczyły kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

2024-06-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane