Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Stromiec
Gmina Stromiec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00353411
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00353411/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-05 15:18
- Lokalizacja
- Stromiec, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b6823ca2-039a-11ef-b21f-3ab44b58c1d6
- Identyfikator
- 7981426072
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00353411 z dnia 2024-06-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Stromiec
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stromiec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224025
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piaski 4
1.5.2.) Miejscowość: Stromiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-804
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.7.) Numer telefonu: 48 619-10-20
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugstromiec@ugstromiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugstromiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugstromiec.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Stromiec2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6823ca2-039a-11ef-b21f-3ab44b58c1d6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00353411
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043547/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Stromiec
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00303160
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZWI.271.1.6.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 240000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji oświetlenia ulicznego w ciągach komunikacyjnych i ogólnodostępnych przestrzeniach publicznych na terenie Gminy Stromiec poprzez montaż kompensatorów mocy biernej pojemnościowej przy istniejących punktach pomiarowo – sterujących na 48 obwodach oświetlenia ulicznego. Kompensacja ma być wykonana w szafce oświetleniowej dla ustalonego schematu sieci oświetleniowej zasilanej z danej szafki, osobno dla każdej fazy. Inwestycja realizowana z ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Stromiec”.
Zamawiający wymaga, aby zapewnić utrzymanie parametrów mocy biernej w dopuszczalnym na dzień ogłoszenia postępowania zakresie. Pod pojęciem dopuszczalny rozumie się – zgodny z zakresem określonym w aktualnych taryfach za energię elektryczną, przy którym nie jest pobierana opłata za moc bierną (pojemnościową i indukcyjną). Zadaniem wykonawcy jest taki dobór urządzeń i układów kompensacji mocy biernej, aby zamawiający nie ponosił kosztów opłat za moc bierną w całym okresie eksploatacji oświetlenia. Jednocześnie układy kompensacji mają mieć charakter nadążny, aby dostosowywały swoje parametry do bieżącego, chwilowego obciążenia obwodu kompensowanego dynamicznie. Ma to zagwarantować nieponoszenie kosztów za moc bierną również w przypadku rozbudowy obwodów oświetlenia o dodatkowe oprawy lub ewentualnej redukcji ilości opraw na poszczególnych obwodach w przyszłości.
W celu montażu urządzeń kompensujących zamawiający wymaga dobudowy przy istniejących szafkach sterujących dodatkowych obudów, w formie szafki wiszącej na słupie lub w formie złącza wolnostojącego z fundamentem. Dobudowane obudowy powinny po montażu tworzyć spójną całość z obudowami istniejącymi. W przypadku złącza wolnostojącego z fundamentem wysokość i głębokość dokładanej obudowy dostosować do istniejącej. Wymagania techniczne dotyczące obudów:
- obudowa z tworzywa termoutwardzalnego (obudowa żebrowana) spełniającego wymagania odpowiednich norm o wytrzymałości mechanicznej i odporności na promieniowanie UV,
- obudowy lakierowane przez producentów lakierami uodparniającymi przed zjawiskiem abrazji,
- obudowy zapewniające stopień ochrony przynajmniej IP-44, w II klasie ochronności, stopień ochrony na uderzenia IK-10, kategoria palności FH2-40,
- drzwiczki obudów posiadające możliwość zamontowania wkładki zamka bębenkowego (typ wkładki do ustalenia z zamawiającym w trakcie realizacji).
Po rozbudowie złącz sterujących oświetleniem należy wewnątrz umieścić aktualne schematy elektryczne całego systemu pomiaru, sterowania i kompensacji w obrębie danego złącza.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239776,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1108968,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239776,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FHU INSTALEX MARIUSZ PRASEK
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7981003489
7.3.3) Ulica: SZLACHECKA
7.3.4) Miejscowość: SUCHA
7.3.5) Kod pocztowy: 26-800
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239776,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
| 2024-06-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |