WYMIANA INSTALACJI SYSTEMU SYGNALIZACJI POŻARU (SSP) W BUDYNKACH WOJEWÓDZKIEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO W BYDGOSZCZY

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00354492
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00354492/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-06 11:38
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-db54f3ee-fbc9-11ee-b81b-aebd110f5279
Identyfikator
9532462450
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie wentylacjiUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaSpecjalne usługi projektoweRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00354492 z dnia 2024-06-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
WYMIANA INSTALACJI SYSTEMU SYGNALIZACJI POŻARU (SSP)
W BUDYNKACH WOJEWÓDZKIEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO W BYDGOSZCZY

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 093163439

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Kazimierza, 5

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-035

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: emajchrzak@bydgoszcz.wsa.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bydgoszcz.wsa.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/915519

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

WYMIANA INSTALACJI SYSTEMU SYGNALIZACJI POŻARU (SSP)
W BUDYNKACH WOJEWÓDZKIEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO W BYDGOSZCZY

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db54f3ee-fbc9-11ee-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00354492

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00239837/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wymiana instalacji Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00287397

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AG.28/2/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz dostawa i montaż, wraz z uruchomieniem, instalacji SSP w ramach zadania pn. „Wymiana instalacji systemu sygnalizacji pożaru (SSP) w budynkach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy”
2. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia zawarte są we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 7 oraz w Programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 8 do niniejszej Specyfikacji. Program stanowi podstawę do sporządzenia kalkulacji dla kompleksowej realizacji przedmiotu zamówienia, który polegać będzie na wy-konaniu dokumentacji projektowej zaakceptowanej przez rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych i konserwatora zabytków oraz wymiany systemu SSP zawierającej nową centralę pożarową wraz z czujkami, przyciskami oraz elementami kontrolnosterującymi, demontażu starej instalacji wraz z utylizację zdemontowanych elementów elektroniki w tym czujek zawierających źródła izotopowe.
3. Przedmiot zamówienia jest podzielony na dwa etapy:
1) ETAP I – obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, przedmiarów, kosztorysów, specyfikacji technicznych, sporządzonej w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy (załącznik nr 8), który stanowi szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
4. ETAP II – wykonanie robot budowlanych wraz ze wszystkimi innymi towarzyszącymi pracami

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331210-1 - Instalowanie wentylacji

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

79930000-2 - Specjalne usługi projektowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu do terminu składania ofert, tj. do dnia 10.05.2024 r. do godziny 10:00, wpłynęły trzy oferty. Oferta wykonawcy Fire Control Systemy Przeciwpożarowe Michał Kaliński, 62-872 Godziesze Małe Wolica 43 otrzymała najwyższą liczbę punktów i została wybrana przez Zamawiającego, jako oferta najkorzystniejsza na podstawie art. 239 ust. 1 Pzp, o czym Zamawiający poinformował Wykonawców pismem z dnia 24.05.2024 r. (data zamieszczenia zawiadomienia na stronie internetowej prowadzonego postępowania – 24.05.2024 r.). Termin zawarcia umowy z wybranym Wykonawcą został ustalony na dzień 03.06.2024r. W dniu 05.06.2024r. Wykonawca poinformował Zamawiającego o tym, że nie jest w stanie wykonać zadania wraz z konserwacjami przez okres 5 lat w cenie, którą wskazał w ofercie i w związku z tym, odmawia zawarcia umowy z Zamawiającym.
W związku z powziętą informacją, Zamawiający dokonał analizy możliwości wykonania zamówienia na podstawie ofert pozostałych w postępowaniu Wykonawców i postanowił unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 263 ustawy pzp, który stanowi o tym, że jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.
Zamawiający informuje jednocześnie, że na podstawie art. 98 ust. 6 pkt 2) lit. a), stanowiącego o tym, że Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, zatrzymuje wadium w wysokości 5.000,00 zł, wniesione w formie pieniądza przez Wykonawcę Fire Control Systemy Przeciwpożarowe Michał Kaliński, 62-872 Godziesze Małe Wolica 43.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 479903,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 585480,00 PLN

2024-06-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane