Remont elewacji i balkonów w budynku hotelowym A w Oddziale Zamiejscowym w Sulejowie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach
Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00355067
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00355067/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-06 13:31
- Lokalizacja
- Kule, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bdbd0600-06ba-11ef-9b7e-467806a93518
- Identyfikator
- 5741041354
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00355067 z dnia 2024-06-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont elewacji i balkonów w budynku hotelowym A w Oddziale Zamiejscowym w Sulejowie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000675181
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kule 2
1.5.2.) Miejscowość: Kule
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-110
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp_kule@sw.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://cosswkule.bip.gov.pl/search/publiccontracts/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bdbd0600-06ba-11ef-9b7e-467806a935181.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont elewacji i balkonów w budynku hotelowym A w Oddziale Zamiejscowym w Sulejowie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bdbd0600-06ba-11ef-9b7e-467806a93518
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00355067
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00239268/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont elewacji i balkonów w budynku hotelowym A w COSSW w Kulach OZ Sulejów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00308887
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: COS-DKW.2232.8.2024.MD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie: remontu elewacji i balkonów w budynku hotelowym A w Oddziale Zamiejscowym w Sulejowie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.
2. Zakres prac:
1) wykonanie wizualizacji obiektu przed rozpoczęciem prac remontowych do zatwierdzenia przez Zamawiającego w wersji elektronicznej i papierowej - 2 egzemplarze,
2) zapewnienie przez wykonawcę bezpiecznego poruszania się w okolicy remontowanego budynku,
3) wywiezienie gruzu i zdemontowanej stolarki okiennej i drzwiowej wraz z parapetami PCV,
4) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
5) wewnętrzne prace remontowe i malarskie po wymianie stolarki okiennej i drzwiowej,
6) montaż ościeżnic oraz skrzydeł zewnętrznych drzwiowych,
7) montaż stolarki okiennej,
8) wykonanie docieplenia i tyków elewacji zewnętrznej,
9) wykonanie posadzki z okładzin podłogowych na balkonach,
10) wykonanie okładzin podłogowych na schodach,
11) murowanie ścianki przy wejściu głównym zadaszonym,
12) wykonanie prac instalatorskich,
13) wykonanie obróbek blacharskich, orynnowania, podbitki balkonów i zadaszenia balkonów,
14) naprawy uszkodzeń powstałych w trakcie prac remontowych,
15) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
44220000-8 - Stolarka budowlana
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45431000-7 - Kładzenie płytek
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45452000-0 - Zewnętrzne czyszczenie budynków
45410000-4 - Tynkowanie
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Powody unieważnienia postępowania – uzasadnienie faktyczne:W przedmiotowym postępowaniu dotyczącym remontu elewacji i balkonów w budynku hotelowym A w Oddziale Zamiejscowym w Sulejowie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach Zamawiający ustalił przed wszczęciem postępowania, iż właściwą stawką VAT na roboty remontowo-budowlane dla budynków zbiorowego zamieszkania wynosi 8%. Poprzednio w podobnych postępowaniach kierując się stanowiskiem wyrażanym przez organy podatkowe w interpretacjach udzielonych na wniosek innych podmiotów, przyjmowano, że roboty remontowo-budowlane wykonywane w budynkach zbiorowego zamieszkania jako kwalifikujących się do działu 11 Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych opodatkowane są preferencyjną stawką 8% na podstawie art. 41 ust. 12 w zw. z ust. 12a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2024 r. poz. 361), dalej jako ustawa o VAT. W toku badania ofert, w związku ze złożeniem przez jednego z Wykonawców oferty, której cena została obliczona z zastosowaniem stawki VAT 23%, Zamawiający dostrzegł, iż dotychczasowe stanowisko nie uwzględnia jednak definicji zawartej w art. 2 pkt 12 ustawy o VAT. Zgodnie z tą definicją, ilekroć w przepisach ustawy o VAT mowa jest o obiektach budownictwa mieszkaniowego rozumie się przez to budynki mieszkalne stałego zamieszkania sklasyfikowane w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych w dziale 11. Przepis ten wyraźnie zatem wymaga przy kwalifikowaniu danego obiektu do klasy obiektów budownictwa mieszkaniowego poza zaliczalnością do działu 11 PKOB, spełnienia dodatkowej przesłanki stałego zamieszkania. Stałe zamieszkanie zgodnie z najnowszymi interpretacjami stawkowymi Dyrektora KIS należy odróżnić od zamieszkania okresowego. Budynek, którego dotyczy przedmiotowe postępowanie przeznaczony jest w związku z celami statutowymi COSSW do okresowego zamieszkiwania a nie do stałego zamieszkania. Oznacza to, że budynek hotelowy COSSW nie stanowi budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym i w związku z tym podlega opodatkowaniu stawką podstawową w wysokości 23%. Zgodnie z przepisem art. 281 ust. 1 pkt 16 Pzp, to na Zamawiającym ciążył obowiązek określenia w SWZ sposobu obliczenia ceny, a opis ten był wiążący dla Wykonawców. Błędnie zastosowana stawka podatku VAT wskutek wprowadzenia w błąd Wykonawców przez Zamawiającego co do wysokości tej stawki stanowi wadliwość niepodlegającą poprawieniu, gdyż prowadzi do błędu w obliczeniu ceny. Złożone w toku postępowania oferty są nieporównywalne, ponieważ trzy z czterech ofert zostały złożone z zastosowaniem błędnej stawki VAT, sugerując się stawką błędnie wskazaną przez Zamawiającego w treści dokumentacji postępowania. Także KIO, w wyroku z 8 lipca 2019 r. (sygn. akt KIO 1046/19, KIO 1065/19), potwierdziła, że niedopuszczalnym jest przyjęcie ofert z różnymi stawkami VAT. W konsekwencji, mając na uwadze dobro postępowania oraz konieczność przestrzegania przepisów prawa, unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp jest uzasadnione. Nieprawidłowości w zakresie stawek VAT stanowią istotną wadę, która uniemożliwia zawarcie ważnej umowy w ramach tego postępowania. Unieważnienie pozwoli na skorygowanie zapisów SWZ i przeprowadzenie nowego postępowania z uwzględnieniem prawidłowych stawek VAT, co zapewni równe traktowanie Wykonawców oraz przejrzystość i legalność procesu udzielania zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
| 2024-06-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |