Prace remontowo-budowlane w obiekcie starej szkoły w Liszkach
Gmina Liszki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00356060
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00356060/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-07 09:20
- Lokalizacja
- Liszki, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7c476fee-f0d9-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
- Identyfikator
- 9442243129
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00356060 z dnia 2024-06-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace remontowo-budowlane w obiekcie starej szkoły w Liszkach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Liszki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555743
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mały Rynek 2
1.5.2.) Miejscowość: Liszki
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-060
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@liszki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.liszki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7c476fee-f0d9-11ee-ac52-ee29f86ffd4f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Prace remontowo-budowlane w obiekcie starej szkoły w Liszkach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c476fee-f0d9-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00356060
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00011594/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Prace remontowo-budowlane w obiekcie starej szkoły w Liszkach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00269437
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Prace remontowo-budowlane w obiekcie starej szkoły w Liszkach”, polegającego na przebudowie z remontem oraz zmianą sposobu użytkowania budynku szkoły podstawowej na budynek użyteczności publicznej, Liszki ul. Mały Rynek 36, w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Inwestycja zlokalizowana jest na działce nr na działce nr 455 w miejscowości Liszki przy Małym Rynku nr 36, w gminie Liszki, w powiecie krakowskim, w województwie małopolskim.
3. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę z remontem budynku starej szkoły oraz dostosowaniem do obecnie obowiązujących przepisów.
Uwaga: Zamówienie dotyczy zakresu etapu I i II zgodnie z przedmiarem robót i dokumentacją techniczną.
4. Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na wykonaniu:
1) dokumentacji projektowej obejmującej co najmniej:
a) projekt budowlany, techniczny i wykonawczy w podziale na branże wg wymagań prawnych dla przedmiotowego budynku,
b) prawidłowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarów i kosztorysów inwestorskich we wszystkich branżach budowlanych przewidzianych do realizacji,
c) dokumentacje powykonawcze zrealizowanego budynku, w tym branżowe;
2) harmonogramu rzeczowo-finansowego na realizację wszystkich prac budowlanych;
3) uzyskania na koszt Wykonawcy w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych uzgodnień, decyzji i pozwoleń administracyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami wymaganymi do realizacji zadania będącego przedmiotem zamówienia;
4) uzyskanie wszystkich uzgodnień z dysponentami sieci koniecznymi do realizacji zamówienia;
5) o ile będzie zachodziła taka konieczność wykonanie wszelkich badań i ekspertyz budowlanych, konstrukcyjnych, elektrycznych, mykologicznych, itp. niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia,
6) wykonania wszystkich robót budowlanych przedmiotowego budynku z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą według sporządzonej i zatwierdzonej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, PFU, SWZ. Wykonawca powinien również uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia, certyfikaty itp., wynikające z wykonywanej dokumentacji oraz prowadzonych robót budowlanych na własny koszt.
7) zapewnienie nadzoru autorskiego w zakresie objętym przedmiotem zamówienia podczas realizacji całego przedsięwzięcia;
8) uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie obiektu, jeżeli takie będzie wymagane.
5. Szczegółowy zakres oraz zasady wykonania zamówienia zostały określone w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oraz w Koncepcji, stanowiące załącznik nr 9 do SWZ oraz w załączonym do niej.
6. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w dwóch częściach:
1) Część I – opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie uzgodnień wymaganych przed rozpoczęciem i do rozpoczęcia robót budowlanych, potwierdzone dokonaniem przez Zamawiającego odbioru dokumentacji projektowej – dla zakresu robót wymagającego uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę;
2) Część II – wykonanie robót budowlanych, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oraz wszelkich innych uzgodnień, a także wykonanie czynności określonych w ust. 4 pkt 4-9 projektu umowy.
Uwaga: Wszystkie roboty budowalne, nieobjęte pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem robót niewymagających pozwolenia na budowę Wykonawca może realizować w trakcie opracowywania Dokumentacji Projektowej, na podstawie Koncepcji oraz uzgodnień z Zamawiającym.
7. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.
8. Na podstawie art. 95 ust. 1 i ust. 2 Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r., poz. 1465).
1) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę wszystkich osób wykonujących następujące czynności podstawowe i pomocnicze w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia:
a) robót z branży ogólnobudowlanej zgodnie z definicją robót budowlanych określoną w art. 3 ust. 7 ustawy Prawo budowlane, w szczególności takie jak prace rozbiórkowe, murowanie, tynkowanie, prace betoniarskie, wykonywanie suchych zabudów, montaż konstrukcji, prace wykończeniowe, montażowe i inne określone w SWZ i załącznikach do SWZ, niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia,
b) robót z branży elektrycznej i teletechnicznej, w szczególności takie jak roboty instalacyjne w zakresie budowy rozdzielni instalacji elektrycznych, montaż gniazdek, podłączanie i montaż urządzeń elektrycznych i teletechnicznych, wykonanie sieci strukturalnej, wykonanie instalacji,
c) robót z branży sanitarnej, w szczególności takie jak wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, wykonanie instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wraz z montażem niezbędnych urządzeń,
z wyłączeniem realizacji tych robót na zasadzie tzw. samozatrudnienia;
2) jeżeli oferta zostanie złożona przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą (samozatrudnienie), która czynności wskazane przez Zamawiającego, a wymagające zatrudnienia na podstawie umowy o pracę wykonuje samodzielnie to wymóg Zamawiającego nie będzie miał zastosowania;
3) jeżeli oferta zostanie złożona przez spółkę osobową, której wspólnicy będą samodzielnie świadczyli pracę w zakresie czynności określonych przez Zamawiającego to wymóg Zamawiającego nie będzie miał zastosowania.
9. Wszystkie zastosowane wyroby budowlane oraz urządzenia powinny być zgodne z Polskimi Normami przenoszącymi normy europejskie lub normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy, w kolejności jak w art. 101 Pzp.
10. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z materiałów własnych stosowanych w budownictwie, zgodnych z Polską Normą przenoszącą normy europejskie i posiadających odpowiednie certyfikaty, zgodnie ze sztuką budowlaną oraz obowiązującymi przepisami, normami, zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i należytą starannością.
11. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić na żądanie Zamawiającego świadectwo jakości materiału, certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklarację zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie i aprobatą techniczną, karty gwarancyjne, instrukcje obsługi dla materiałów i urządzeń użytych w trakcie realizacji przedmiotu umowy. Dotyczy to wszystkich materiałów, które zostaną wykorzystane do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z ofertą.
12. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu aprobaty techniczne dla materiałów przed ich wbudowaniem, potwierdzone przez Inspektora Nadzoru. Do wbudowania dopuszcza się tylko materiały nieuszkodzone.
13. Dopuszczenie rozwiązań równoważnych opisywanym w przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp:
1) opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym;
2) jeżeli dokumentacja przetargowa wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie – Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania i ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach, spełniający równocześnie wymagania określone w dokumentacji.
14. Przed złożeniem oferty Wykonawca winien zapoznać się ze SWZ, przedmiotem zamówienia, istotnymi postanowieniami projektu umowy, jak również uzyskać inne niezbędne informacje potrzebne do sporządzenia oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45216111-5 - Roboty budowlane w zakresie posterunków policji
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
35121700-5 - Systemy alarmowe
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45314310-7 - Układanie kabli
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45331211-8 - Instalowanie wentylacji zewnętrznej
45331221-1 - Instalowanie urządzeń klimatyzacji częściowej powietrza
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45333100-1 - Instalowanie urządzeń regulacji gazu
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
45410000-4 - Tynkowanie
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45422100-2 - Stolarka drewniana
45431200-9 - Kładzenie glazury
45432130-4 - Pokrywanie podłóg
45442121-1 - Malowanie budowli
45453100-8 - Roboty renowacyjne
51700000-9 - Usługi instalowania sprzętu przeciwpożarowego
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3270000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5522700,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3270000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ETNA Sp. z o.o.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ETNA Piotr Job Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9442268939
7.3.3) Ulica: ul.Stanisława Wyspiańskiego 48A
7.3.4) Miejscowość: Skawina
7.3.5) Kod pocztowy: 32-050
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3270000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa na zadanie pn. "Prace remontowo-budowlane w obiekcie starej szkoły w Liszkach" została podpisana w dniu 06.06.2024 r. z Konsorcjum firm:Lider ETNA Sp. z o.o. , ul. Stanisława Wyspiańskiego 48a, 32-050 Skawina, Partner: ETNA Piotr Job Sp. z o.o., ul. Stanisława Wyspiańskiego 48a32-050 Skawina.
| 2024-06-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |