„Budowa parkingu przy ul. św. Piotra w Chorzowie”

Miasto Chorzów – Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00356960
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00356960/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-07 12:43
Lokalizacja
Chorzów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-96544527-1806-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
Identyfikator
000166249
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejOświetlenie zewnętrzne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00356960 z dnia 2024-06-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa parkingu przy ul. św. Piotra w Chorzowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Chorzów – Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000166249

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bałtycka 8A

1.5.2.) Miejscowość: Chorzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@mzuim.chorzow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mzuim.chorzow.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-96544527-1806-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


utrzymanie ulic i obiektów inżynierskich

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa parkingu przy ul. św. Piotra w Chorzowie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-96544527-1806-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00356960

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032386/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa parkingu ul. św. Piotra

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00337176

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.1.7.2024.AB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest budowa dojścia i dojazdu do cmentarza przy ul. św. Piotra w Chorzowie wraz z elementami towarzyszącymi.
2. Zakres inwestycji obejmuje budowę:
a) ciągu pieszo – jezdnego i chodnika umożliwiających dojście i dojazd do cmentarza od strony św. Piotra,
b) miejsc postojowych przy krawędzi ciągu pieszo – jednego,
c) elementów odwodnienia dojścia i dojazdu,
d) oświetlenia ulicznego
3. Dodatkowo zostanie wykonane utwardzenie terenu płytami ażurowymi w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza i wykonanie zieleńców.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia przedstawiono w Dokumentacji projektowej, STWiORB i przedmiarach robót, które stanowią Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z dn. 7 marca 2024 r., którego przekazanie Zamawiającemu nastąpiło w dniu 06.06.2024 r., stwierdzona została nieważność uchwały Rady Miasta Chorzów z dnia 26 września 2019 r., nr XIII/210/19 w sprawie zmiany przebiegu ul. Św. Piotra, tj. uchwały na mocy której nieruchomości, której dotyczy niniejsze postępowanie przetargowe, został nadany status drogi publicznej. Mając na uwadze fakt, iż uchwała ta stanowiła podstawę decyzji Prezydenta Miasta Chorzów w przedmiocie przekazania tej nieruchomości w trwały zarząd Zamawiającego, utracił on legitymację czynną do podejmowania czynności władczych związanych z przedmiotową nieruchomością.
Oznacza to, że w aktualnym stanie faktycznym MZUiM nie może zawrzeć umowy z wykonawcą, składać wiążących oświadczeń o korzystaniu z nieruchomości na cele budowlane, a także podejmować czynności technicznych jak wydanie nieruchomości wyłonionemu wykonawcy w celu realizacji umowy.
W związku z powyższym zasadne jest unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 6 Ustawy PZP zgodnie z którym postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2024-06-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane