Modernizacja budynku Domu Przedpogrzebowego Rybnik ul. Rudzka 70B z podziałem na zadania
ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00357883
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00357883/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-10 07:53
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c0f42fd2-0e91-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
- Identyfikator
- 6420016169
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty remontowe i renowacyjneKomory chłodnicze do kostnicPodnoszone nożycowo wózki do zwłokStoły medyczneWagi
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00357883 z dnia 2024-06-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Domu Przedpogrzebowego Rybnik ul. Rudzka 70B
z podziałem na zadania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505514
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Pod Lasem 64
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-210
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzm@zielen.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zielen.rybnik.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c0f42fd2-0e91-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie zielenią miejską i cmentarzami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja budynku Domu Przedpogrzebowego Rybnik ul. Rudzka 70Bz podziałem na zadania
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0f42fd2-0e91-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00357883
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028231/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja budynku Domu Przedpogrzebowego z podziałem na zadania
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00318235
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.2120.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynku Domu Przedpogrzebowego w Rybniku ul. Rudzka 70B z podziałem na zadania na podstawie specyfikacji wykonania i odbioru robót i w oparciu o przedmiary robót.Zadanie 1 Remont obiektu (szatnia damska wraz z pomieszczeniami sanitarnymi, szatnia męska wraz z pomieszczeniami sanitarnymi, jadalnia, korytarz ) wraz z pomieszczeniem chłodni
Zakres robót:
1. prace rozbiórkowe i demontażowe, w tym: wyburzenie ścian działowych, wyburzenie warstw posadzkowych, skucie istniejącej okładziny ściennej i podłogowej z płytek ceramicznych, wykucie ościeżnic drzwiowych, demontaż instalacji elektrycznej, demontaż instalacji wody i kanalizacji, demontaż płyt warstwowych w istniejącej chłodni;
2. prace ogólnobudowlane, w tym: budowa ścianek działowych z płyt kartonowo-gipsowych na rusztach metalowych, wykonanie jastrychów cementowych, wykonanie nowych nadproży wraz z osadzeniem nowych ościeżnic drzwiowych, wykonanie zabudowy pionów kanalizacyjnych, wykonanie odpływów liniowych;
3. prace wykończeniowe, w tym: w pomieszczeniu sanitariatów wykończenie ścian płytkami ceramicznymi wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej poziomej i pionowej; w pomieszczeniach suchych wykończenie ścian farbami emulsyjnymi; w korytarzu wykończenie ścian tynkiem mozaikowym o grubości ziarna do 2,0mm wykończenie posadzek płytkami gresowymi wraz z cokolikami; wykonanie sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych; zamontowanie drzwi wewnętrznych;
4. prace instalacyjne, w tym: wykonanie nowych podejść instalacji wody i kanalizacji, wykonanie nowej instalacji elektrycznej wraz z montażem nowego osprzętu elektrycznego, montaż nowej armatury sanitarnej.
Zgodnie z art. 100 uPZP Zamawiający informuje, że w ramach zadań zostaną wykonane prace uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 uPZP, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
W związku z wymaganiami Ustawy Prawo ochrony środowiska oraz zapisami „Programu Ochrony Powietrza dla stref województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu”, Zamawiający informuje, że w trakcie prowadzenia prac budowlanych będzie wymagał zastosowania technologii wykonania robót, które ograniczają do minimum pylenie stosowanych materiałów budowlanych oraz są nieuciążliwe dla środowiska. Szczególnie dla Zamawiającego jest ważne, by w trakcie prowadzenia prac budowlanych były zachowane zasady:
- stosowania zabezpieczenia pylastych materiałów sypkich przed rozwiewaniem (przykrycie plandekami, zraszanie),
- transportu materiałów sypkich samochodami wyposażonymi w plandeki ograniczające pylenie przewożonych materiałów,
- stosowanie gotowych mieszanek budowlanych przygotowywanych w wytwórniach.
Ponadto Zamawiający będzie prowadził monitoring pojazdów obsługujących budowę pod kątem ograniczenia zanieczyszczenia dróg.
W przypadku stwierdzenia uchybień, które zagrażają środowisku naturalnemu i są niezgodne z przepisami polskiego prawa i powyższymi zapisami, Zamawiający wstrzyma prowadzenie robót.
Przypomina się również, że:
- wykonawca jest zobowiązany do używania sprzętu i maszyn, które są zgodne z normami ochrony
środowiska i przepisami dotyczącymi ich użytkowania;
- organizacja placu budowy i prowadzenie prac budowlanych nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu
Termin usunięcia wad: do 14 dni liczonych od powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego o wadzie.
Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia minimum 36 miesięcy gwarancji na wykonane roboty i zastosowane materiały. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od daty odbioru i przekazania całego przedmiotu umowy.
Uwaga:
W razie, gdy realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie przy pomocy floty pojazdów, flota ta będzie spełniać wymagania, o których mowa w art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 172812,11 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 2 Dostawa i montaż urządzeń chłodniczych i sprzętuZakres dostawy i montażu
1. dostawa i montaż kompletnych urządzeń niezależnie pracujących, wyposażonych w tace na ciało oraz ramy pod trumny, wykonanych z wysokogatunkowej stali nierdzewnej-kwasoodpornej w następującej konfiguracji:
- chłodnia na 8 ciał – 6 ciał na tacy + 2 ciała w trumnie (temp. ok. -5°C - +5°C),
- chłodnia na 4 ciała – 3 ciała na tacy + 1 ciało w trumnie (temp. ok. -5°C - +5°C),
- chłodnio-mroźnia na 4 ciała – 3 ciała na tacy + 1 ciało w trumnie (temp. ok. -10°C - +3°C);
2. stół do toalety pośmiertnej wykonany w całości z wysokogatunkowej stali nierdzewnej – kwasoodpornej, wyposażony w system zraszania blatu roboczego;
3. hydrauliczny wózek transportowo-podnośnikowy wykonany z materiałów nierdzewnych – kwasoodpornych;
4. waga platformowa wykonana ze stali nierdzewnej pozwalająca ważyć duże obiekty do 500 kg.
Termin usunięcia wad: do 5 dni roboczych liczonych od powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego o wadzie. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia minimum 24 miesięcy gwarancji na dostarczone urządzenia. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od daty odbioru i przekazania całego przedmiotu umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 33945000-6 - Komory chłodnicze do kostnic
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
33943000-2 - Podnoszone nożycowo wózki do zwłok
33192200-4 - Stoły medyczne
42923110-6 - Wagi
4.5.5.) Wartość części: 233691,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przekracza kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przekracza kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia
| 2024-06-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |