„Wykonanie prac konserwatorskich w Kościele Św. Klemensa Papieża i Męczennika w Zawoi w ramach dofinansowania inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków”
Gmina Zawoja
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00358216
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00358216/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-10 09:46
- Lokalizacja
- Zawoja, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d7bc0770-ea88-11ee-b4e0-4ac387c144e3
- Identyfikator
- 5521588530
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00358216 z dnia 2024-06-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie prac konserwatorskich w Kościele Św. Klemensa Papieża i Męczennika w Zawoi w ramach dofinansowania inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zawoja
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182019
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: -
1.5.2.) Miejscowość: Zawoja
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-222
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: 511122984
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.winczewska@zawoja.ug.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zawoja.ug.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zawojaug.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie prac konserwatorskich w Kościele Św. Klemensa Papieża i Męczennika w Zawoi w ramach dofinansowania inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7bc0770-ea88-11ee-b4e0-4ac387c144e3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00358216
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00257893
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2.2024.AW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Wykonanie prac konserwatorskich w Kościele Św. Klemensa Papieża i Męczennika w Zawoi w ramach dofinansowania inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków”
1. Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie prac konserwatorskich w Kościele Św. Klemensa Papieża i Męczennika w Zawoi”. Planuje się wykonać konserwację malarstwa ściennego Pn. ramię transeptu polichromie oraz nawę główną – sufit ściany boczne. Polichromie są mocno zabrudzone, pociemniałe i pożółkłe. W partiach malowanych na drewnie największym problemem estetycznym są zmiany kolorystyczne wzdłuż łączenia desek, tam najprawdopodobniej gromadzi się wilgoć oraz osadza brud i spaja z warstwą malarską przez wilgoć. Największe zniszczenia występują w dolnych partiach i są to uszkodzenia mechaniczne widoczne na elementach murowanych, które są pozostałością XVIII wiecznej świątyni. Warstwa malarska na tynku jest mocno porysowana, poprzecierana i zatłuszczona. Pozostały też widoczne przekucia związane z wcześniejszymi pracami remontowymi i montażowymi. Całość polichromii lekko pudruje się, szczególnie w partiach intensywnych kolorów, widoczne są też złuszczenia warstwy malarskiej. Elementy złocone wykonane zostały szlagmetalem w technice na mikstion. Szlagmetal pociemniał- jest to wynik korozji metalu. Główne czynności do wykonania to: - odczyszczenie powierzchni malowideł, -utrwalenie warstwy malarskiej, -uzupełnienie ubytków warstwy podłoża ( drewno, płótno, tynk wapienno-piaskowy), - uzupełnienie złoceń, - uzupełnienie ubytków w warstwie malarskiej, - zabezpieczenie polichromii przed degradacją. W wyniku realizacji zadania w obszarze prezbiterium zostanie: - powstrzymana degradacja malowideł na drewnianym podłożu, - powstrzymanie degradacji malowideł na podłożu z zaprawy wapienno-piaskowej, - przywrócona pierwotna kolorystyka wraz z utrwaleniem warstwy malarskiej i zabezpieczeniem jej na przyszłość. Powierzchnia polichromii poddanej konserwacji w ramach zadania to 690m2. Prace należy zrealizować: − zgodnie z zatwierdzonym wcześniej Programem Prac Konserwatorskich, − zgodnie z wymogami SWZ wraz ze wzorem umowy, − na podstawie zasad wiedzy technicznej, sztuki budowlanej i przepisów prawa
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262690-4 - Remont starych budynków
45212360-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów sakralnych
45453100-8 - Roboty renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający odrzuca ofertę wykonawcy, który nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą (art. 226 ust. 1 pkt 12 Pzp). Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie do przedłużenia terminu związania z ofertą, nie wyraził zgody na przedłużenie.| 2024-06-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |