Budowa dróg gminnych na osiedlu Marianowo w Nowym Mieście Lubawskim – etap końcowy obejmujący ulice: Jarzębową i Klonową (część).

GMINA MIEJSKA NOWE MIASTO LUBAWSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00359313
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00359313/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-10 14:27
Lokalizacja
Nowe Miasto Lubawskie, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2429b784-c732-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1
Identyfikator
8771462731
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00359313 z dnia 2024-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg gminnych na osiedlu Marianowo w Nowym Mieście Lubawskim – etap końcowy obejmujący ulice: Jarzębową i Klonową (część).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA NOWE MIASTO LUBAWSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118885

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowe Miasto Lubawskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 564729629

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umnowemiasto.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://umnowemiasto.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2429b784-c732-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa dróg gminnych na osiedlu Marianowo w Nowym Mieście Lubawskim – etap końcowy obejmujący ulice: Jarzębową i Klonową (część).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2429b784-c732-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00359313

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00021289/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa dróg gminnych na osiedlu Marianowo w Nowym Mieście Lubawskim - etap końcowy obejmujący ulice Jarzębową i Klonową (część).

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00101250

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PI.271.2.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Budowa dróg gminnych na osiedlu Marianowo w Nowym Mieście Lubawskim – etap końcowy obejmujący ulice: Jarzębową i Klonową (część) uwzględniająca w szczególności następujący zakres robót budowlanych:
a) ulica Jarzębowa:
− wybudowanie ciągu pieszo-jezdnego o długości 223,0 mb i szerokości 6,0 m o następującej konstrukcji: warstwa odsączająca z piasku o gr. 20 cm, podbudowa z chudego betonu gr 20 cm, nawierzchnia z kostki betonowej gr 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr 4 cm, krawężniki i obrzeża na ławie fundamentowej z betonu.
− wykonanie dojść do posesji (chodnika) o następującej konstrukcji: warstwa odsączająca z piasku o gr. 20 cm, podbudowa z chudego betonu gr 15 cm, nawierzchnia z kostki betonowej gr 6 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr 4 cm, obrzeża na ławie fundamentowej z betonu,
− wykonanie zjazdów na posesje o następującej konstrukcji: warstwa odsączająca z piasku o gr. 20 cm, podbudowa z chudego betonu gr 15 cm, nawierzchnia z kostki betonowej gr 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr 4 cm, obrzeża betonowe na ławie fundamentowej z betonu,
− prace przygotowawcze, pomiarowe i rozbiórkowe istniejących utwardzeń z płytek chodnikowych, krawężników i obrzeży betonowych wraz z ławami betonowym, nawierzchni z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa oraz rozbiórce nawierzchni betonowych na podsypce wraz z odwozem i utylizacją,
− odtworzenie nawierzchni asfaltowej po włączeniu kolektora kanalizacji deszczowej,
− remont studni rewizyjnych kanalizacji sanitarnej, wymiana hydrantów i zasuw wodociągowych,
− kanalizacja deszczowa z rur z tworzywa klasy SN-8 i śr. od 200 do 300mm, studnie rewizyjne śr. 1200 mm z kręgów żelbetowych z pierścieniem odciążającym na płycie żelbetowej z osadnikiem o gł. 50 cm i włazem żeliwnym D400. Wpusty uliczne z osadnikiem 0,50 m z kręgów żelbetowych z pierścieniem odciążającym ustawione na płycie żelbetowej, z kratami ulicznymi żeliwnymi klasy D400 z zawiasem.
− roboty wykończeniowe, uporządkowanie terenu, wykonanie trawników oraz oznakowania pionowego.
b) ulica Klonowa (cześć):
− przebudowa gruntowego odcinka o długości 62,0 mb i szerokości 5,0 m o następującej konstrukcji: 20 cm warstwy odsączającej z piasku, 20 cm podbudowy z mieszanki związanej cementem, nawierzchnia z kostki betonowej gr 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr 4 cm, krawężniki na ławie betonowej.
− wykonanie jednostronnego chodnika o szer. 2,0 m o następującej konstrukcji: 20 cm warstwy odsączającej z piasku, 15 cm podbudowy z mieszanki związanej cementem, nawierzchnia z kostki betonowej gr 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr 4 cm, obrzeża betonowe na ławie fundamentowej z betonu.
− wykonanie zjazdów na posesje o następującej konstrukcji: 20 cm warstwy odsączającej z piasku, 15 cm podbudowy z mieszanki związanej cementem, nawierzchnia z kostki betonowej gr 8 cm układanej na podsypce cementowo-piaskowej gr 4 cm.
− prace przygotowawcze, pomiarowe i rozbiórkowe istniejących utwardzeń z płytek chodnikowych, krawężników i obrzeży betonowych wraz z ławami betonowym, nawierzchni z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa oraz rozbiórce nawierzchni betonowych na podsypce wraz z odwozem i utylizacją.
− remont studni rewizyjnych kanalizacji sanitarnej oraz wymiana zasuw wodociągowych,
− wpusty uliczne z osadnikiem 0,50 m z kręgów żelbetowych z pierścieniem odciążającym ustawione na płycie żelbetowej, z kratami ulicznymi żeliwnymi klasy D400 z zawiasem z podłączeniem do kanalizacji deszczowej w ul. Akacjowej,
− wybudowanie kanału technologicznego dla instalacji telekomunikacyjnej,
− roboty wykończeniowe, uporządkowanie terenu, wykonanie trawników oraz oznakowania pionowego.
5.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, przedmiar oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik B do niniejszej SWZ.
5.3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa również treść projektu umowy stanowiący załącznik A do niniejszej SWZ.
5.4. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z polskimi normami przenoszącymi normy europejskie, a w przypadku ich braku, przepisów prawnych wyszczególnionych w art. 101 ust. 1-3 ustawy – Prawo zamówień publicznych.
5.5. W przypadku, gdy z dokumentacji (w szczególności: dokumentacji projektowej, przedmiaru, STWiORB) wynika pochodzenie materiałów lub urządzeń od konkretnego producenta Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach, Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in. wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów lub urządzeń, estetyka itp.)
5.6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, o których mowa w pkt 5.4 i 5.5 zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego produkty/materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
5.7. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę zmian materiałów bądź urządzeń na równoważne, wymagane jest przedłożenie wraz z ofertą dokumentów wskazujących parametry techniczne tych materiałów bądź urządzeń, z których będzie jednoznacznie wynikać, że są one w pełni równoważne do rozwiązań wskazanych w dokumentacji projektowej.
5.8. Zgodnie z 95 ust. 1 ustawy – Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących prace w zakresie realizacji niniejszego zamówienia, w szczególności prace fizyczne związane z robotami budowlanymi, w tym prace w zakresie operowania maszynami i urządzeniami.
Wskazane wymagania dotyczą osób zatrudnianych przez Wykonawcę, a także przez podwykonawców.
5.9. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w pkt 5.10 oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę ww. wymagań, oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zawarto w projekcie umowy stanowiącym załącznik A do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w ramach programu Polski Ład złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji pn. Budowa dróg gminnych na osiedlu Marianowo w Nowym Mieście Lubawskim – etap końcowy obejmujący ulice: Jarzębową i Klonową (część).
Zamawiający otrzymał wstępną promesę na realizację niniejszej inwestycji.
Dokonana po wszczęciu postępowania ponowna analiza opisu przedmiotu zamówienia oraz załączonej dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik B do specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) doprowadziła do wniosku, że występuje rozbieżność pomiędzy opisem inwestycji wskazanym we wniosku o dofinansowanie, a opisem przedmiotu zamówienia zawartym w (SWZ) polegająca na niewłaściwym wskazaniu we wniosku nawierzchni jednej z ulic.
Beneficjent (Gmina) w pierwotnym wniosku omyłkowo wskazał wykonanie nawierzchni części ulicy Klonowej z betonu asfaltowego, a powinien wskazać nawierzchnię z kostki betonowej. Zmiana ta jest istotna ponieważ wskazane nawierzchnie różnią się miedzy sobą konstrukcyjnie oraz wpływa to na krąg wykonawców, którzy mogliby złożyć ofertę w postępowaniu.
Zamawiający dnia 05.03.2024 r. wystąpił do BGK za pośrednictwem aplikacji Polski Ład z wnioskiem o korektę zakresu inwestycji objętej dofinansowaniem w celu ujednolicenia opisu przedmiotu zamówienia zawartego w SWZ opublikowanej dnia 12.02.2024 r. oraz w opisie inwestycji zawartym we wniosku o dofinansowanie.
Zamawiający nie otrzymał odpowiedzi na wniosek o korektę, a jednoznaczny brak akceptacji powoduje, iż postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, ponieważ Zamawiający w wyniku niniejszego postepowania zawarłby umowę, na którą mógłby nie otrzymać środków z promesy w ramach programu Polski Ład, co prowadziłoby do udzielenia zamówienia z naruszeniem art. 15 ust. 1 oraz 11. ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (tj. Dz. U. z 2024 roku, poz. 104 ze zm.) art. 15 ust. 1 – „Naruszeniem dyscypliny finansów publicznych jest zaciągnięcie lub zmiana zobowiązania bez upoważnienia określonego ustawą budżetową, uchwałą budżetową lub planem finansowym albo z przekroczeniem zakresu tego upoważnienia lub z naruszeniem przepisów dotyczących zaciągania lub zmiany zobowiązań przez jednostkę sektora finansów publicznych.”, co skutkowałoby konsekwencjami odpowiedzialności faktycznej i prawnej z zakresu odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
Naruszenie zasady tożsamości zakresu inwestycji określonej we wniosku z zakresem realizowanym, może skutkować obowiązkiem zwrotu przez Zamawiającego środków dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych i sfinansowania całości zamówienia z własnych środków.
Brak akceptacji ze strony instytucji dofinansowującej odnośnie powyższej korekty do dnia dzisiejszego sprawia, że nie został spełniony obligatoryjny warunek przyznania dofinansowania.
Z uwagi na to, iż postępowanie w chwili obecnej jest po otwarciu ofert Zamawiający nie ma możliwości zmiany opisu przedmiotu zamówienia celem ujednolicenia z treścią wniosku o dofinansowanie niniejszego zadania.
Przedmiotowa wada posiada nieusuwalny charakter. Jest to uchybienie proceduralne, które na tym etapie postępowania nie może być skorygowane przez Zamawiającego. Art. 255 Pzp definiuje obligatoryjne przesłanki unieważnienia postępowania obejmujące sytuacje, w których dalsze prowadzenie postępowania jest obiektywnie niecelowe. Celem postępowania jest doprowadzenie do zawarcia umowy z wyłonionym w jego toku wykonawcą i cel ten w przypadku zaistnienia przesłanek z art. 255 Pzp zostaje uniemożliwiony.
Ponadto Zamawiający na podstawie art. 310 pkt 1 ustawy Pzp przewidział w ogłoszeniu o zamówieniu unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1227765,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1963000,00 PLN

2024-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane