Budowa oświetlenia drogowego w m. Kawęczyn, gm. Kawęczyn

Oświetlenie Uliczne i Drogowe sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00359440
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00359440/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-10 14:57
Lokalizacja
Kalisz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-790b64d6-fe2c-11ee-b81b-aebd110f5279
Identyfikator
6181607268
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00359440 z dnia 2024-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia drogowego w m. Kawęczyn, gm. Kawęczyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Oświetlenie Uliczne i Drogowe sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250680024

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wrocławska 71A

1.5.2.) Miejscowość: Kalisz

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-800

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 598 52 70

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@ouid.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oswietlenie.kalisz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-790b64d6-fe2c-11ee-b81b-aebd110f5279

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działalność wspomagająca transport lądowy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa oświetlenia drogowego w m. Kawęczyn, gm. Kawęczyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-790b64d6-fe2c-11ee-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00359440

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00293477

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 08/TP/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci elektroenergetycznej do 1 kV w zakresie linii oświetlenia drogowego, obejmująca m.in.:
− demontaż istniejącej linii, słupów oraz opraw oświetleniowych w ilości 15 kpl.,
− budowę linii kablowej o długości ok. 1,6 km,
− budowę 39 słupów latarni,
− montaż opraw LED na budowanych latarniach 39 szt. w tym 9 szt. z demontażu
2. Szczegółowy zakres robót zawarty jest w opisie technicznym na który składają się:
- dokumentacja projektowa w etapie I i II ze zm.,
- przedmiary robót,
- kryteria równoważności

Powyższe opracowania składające się na opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki do SWZ. Wszystkie obowiązki Wykonawcy zawarte są w projekcie umowy dołączonej do SWZ (zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku trwania procedury wyboru oferty najkorzystniejszej, Zamawiający pozyskał informację, iż znaczący zakres prac objęty dokumentacją projektową, stanowiącą opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu, jest niezgodny z rzeczywistym stanem terenu budowy. Na powyższe wpłynął fakt przeprowadzenia remontu dróg przez Gminę w okresie, który nastąpił po oddaniu wskazanej dokumentacji do realizacji wraz z wszelkimi zezwoleniami i brak przekazania informacji w tym zakresie Zamawiającemu. Na skutek powyższego dokumentacja projektowa będąca załącznikiem do SWZ, nie uwzględniła istotnych modyfikacji którym powinna zostać poddana w celu dostosowania do rzeczywistego stanu terenu budowy, przed wszczęciem postepowania. Wobec powyższego, postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

2024-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane