Modernizacja stadionu w Małomicach

Gmina Małomice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00359493
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00359493/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-10 15:15
Lokalizacja
Małomice, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-48c8d20d-178e-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
Identyfikator
9241864215
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie różnych nawierzchniUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneSamochody półciężarowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00359493 z dnia 2024-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja stadionu w Małomicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Małomice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770391

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Konstytucji 3 maja

1.5.2.) Miejscowość: Małomice

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-320

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 683769027

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@malomice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://malomice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-48c8d20d-178e-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja stadionu w Małomicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-48c8d20d-178e-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00359493

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00101685/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja stadionu w Małomicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00345699

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacji stadionu w Małomicach, polegającej na przeznaczeniu terenu jako teren rekreacyjno-sportowy. Wokół istniejącego boiska do piłki nożnej należy wykonać 3 torowa bieżnię lekkoatletyczną o długości 390 m. Nad częścią istniejącej trybuny sportowej, usytuowanej na skarpie po zachodniej stronie boiska, należy wykonać zadaszenie w formie wiaty o konstrukcji stalowej, zwieńczonej dachem jednospadowym. W południowo zachodniej części terenu należy wykonać boisko treningowe do piłki nożnej dla dzieci. Na boisku zaprojektowano bramki stacjonarne o wymiarach 5,0mx2,0 m . Dodatkowo dla rozgrywek dziecięcych przyew8iduje się zakup przenośnych bramek aluminiowych o wymiarach 3,0mx1,55m i ustawienie ich w części bramkowej. W północno zachodniej części działki zaprojektowano rozbudowę wraz z przebudową budynku szatni sportowej. Rozbudowa polega na przeznaczeniu jej obszaru na węzeł sanitarny stanowiący toalety ogólnodostępne, w skład których wchodzi przedsionek, wc oraz umywalnia męska, wc dla osób z niepełnosprawnych stanowiąca również wc damskie. W pozostałej części rozbudowy przewiduje się pomieszczenia gospodarczo magazynowe dostępne od strony istniejącego pomieszczenia gospodarczego, stanowiącego pomieszczenie sędziowskie.
Szczegółowy zakres robót zawarty jest w załączonej do SWZ dokumentacji projektowej oraz w szczegółowych specyfikacjach technicznych, sporządzonych.
Przedmiar robót zawarty w dokumentacji projektowej i załączony do SWZ ma charakter pomocniczy i nie może stanowić jedynej podstawy do wyceny oferty. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia i oszacowania ilości wymaganych robót zgodnie z wymaganiami Zamawiającego oraz dokumentacją projektową .
Wykonawca jest zobowiązany zakupić kosę spalinową
Z uwagi na to, że wynagrodzenie za realizację umowy na roboty będzie ryczałtowe, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości obmiarowej określonych robót ujętych w projekcie w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być to uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie ryczałtowej. W związku z powyższym Wykonawca nie może powoływać się na jakiekolwiek braki w przedmiarze i w oparciu o nie żądać zwiększenia wynagrodzenia.
W przypadku dostrzeżenia rozbieżności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest do wystąpienia do Zamawiającego o ich wyjaśnienie przed złożeniem oferty, ponieważ w ramach wynagrodzenia podanego w ofercie Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich niezbędnych robót przewidzianych w którymkolwiek z dokumentów stanowiących załącznik do SWZ.
Oferta Wykonawcy powinna obejmować wszystkie niezbędne roboty zapewniające prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia.
Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom PN-EN lub równoważnym oraz o gorszych parametrach niż określone w projekcie;
Uwaga!
Zamawiający zastrzega, że unieważnieni postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Modernizacja stadionu w Małomicach ”, w przypadku braku jednej z dwóch wymaganych ważnych ofert częściowych.

W przypadku, gdy Zamawiający w dokumentacji projektowej czy w jakimkolwiek innym dokumencie dotyczącym przedmiotu zamówienia, odwołuje się do znaków towarowych, patentów, pochodzenia produktu, czy jego źródła, wówczas takiemu wskazaniu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Przez „ lub równoważny” należy rozumieć materiał, sprzęt, wyposażenie o parametrach, jakości wykonania, technologii wykonania nie gorszych niż w opisie przedmiotu zamówienia określonym w dokumentacji projektowej stanowiącej SWZ., a dotyczącym wskazanego materiału, sprzętu, wyposażenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.5.) Wartość części: 1463414,63 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

- Oferty częściowej nr 2 dotyczącej :
Dostawy fabrycznie nowego samochodu dostawczego typu brygadówka ze skrzynką ładunkową, wyprodukowanego w UE lub z homologacją na UE spełniającego polskie i europejskie wymogi z zakresie bezpieczeństwa oraz wymagania poruszania się po drogach publicznych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm. ) .
Nadwozie: pojazd kategorii N1, dopuszczalna masa całkowita pojazdu 3500 kg, kabina pasażerska podwójna przystosowana do przewozu minimum 5 osób ( wraz z kierowcą ), 4 – drzwiowa.
Skrzynia ładunkowa: nieruchoma lub wywrot, zapewniająca właściwą agregację z ramą pojazdu (zgodnie z obowiązującymi w tej materii przepisami prawa i normami), o wymiarach minimalnych 3000x2000mm/wysokość 400mm, podłoga odporna na korozję, burty stalowe odporne na korozję lub aluminiowe, burty boczne i tylna opuszczane, powyżej przedniej burty ścianka ochronna osłaniająca kabina pasażerską typu siatka, krata stalowa lub typu deski aluminiowe, ładowność minimum 750 kg.
Rok produkcji : 2023 lub 2024.
Norma emisji spalin : zgodna z przepisami.
Rodzaj napędu: silnik wysokoprężny o mocy minimum 125 KM , manualna skrzynia biegów.
Bezpieczeństwo : co najmniej : system zapobiegający blokowanie kół podczas hamowania, system stabilizujący tor jazdy, poduszka powietrzna czołowa- kierowcy .
Wyposażenie: co najmniej: fabryczny komplet kluczy (tradycyjnych lub innych, umożliwiających autoryzowane otwieranie/zamykanie i uruchomienie pojazdu), klimatyzacja, immobilizer, centralny zamek sterowany pilotem, elektrycznie sterowane boczne szyby przednie, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, radio, kompute5r pokładowy, zamontowany hak holowniczy z gniazdem elektrycznym, błotniki kół tylnych z fartuchami przeciwbłotnymi, koło zapasowe pełnowymiarowe, gniazdo zasilające 12V.
Wyposażenie dodatkowe: komplet dywaników gumowych, trójkąt ostrzegawczy, apteczka, klucz do kół, lewarek, gaśnica 1 kg,

Uwaga!
Zamawiający zastrzega, że unieważnieni postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Modernizacja stadionu w Małomicach ”, w przypadku braku jednej z dwóch wymaganych ważnych ofert częściowych.

4.3 W przypadku, gdy Zamawiający w dokumentacji projektowej czy w jakimkolwiek innym dokumencie dotyczącym przedmiotu zamówienia, odwołuje się do znaków towarowych, patentów, pochodzenia produktu, czy jego źródła, wówczas takiemu wskazaniu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Przez „ lub równoważny” należy rozumieć materiał, sprzęt, wyposażenie o parametrach, jakości wykonania, technologii wykonania nie gorszych niż w opisie przedmiotu zamówienia określonym w dokumentacji projektowej stanowiącej SWZ., a dotyczącym wskazanego materiału, sprzętu, wyposażenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34136000-9 - Samochody półciężarowe

4.5.5.) Wartość części: 162601,62 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 256 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Modernizacja stadionu w Małomicach”, objęte dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, prowadzone w trybie podstawowym – art. 275 pkt. 2 ustawy Pzp.
Uzasadnienie faktyczne i prawne :
Zamawiający jest zmuszony dokonać istotnej zmiany w opisie przedmiotu zamówienia, co wiąże się z koniecznością dokonania istotnej zmiany w dokumentacji projektowej sporządzonej dla przedmiotowej inwestycji. Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający, na podstawie art. 256 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych –t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 z późn.zm. unieważnia przed upływem terminu do składania ofert, przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzone w trybie podstawowym. Zaistniałe okoliczności spowodowały, że dalsze prowadzenie przedmiotowego postępowania jest nieuzasadnione.
Zamawiający w najbliższym czasie ogłosi postępowanie dot. Modernizacji stadionu w Małomicach, ze zmienionym opisem przedmiotu zamówienia.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 256 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Modernizacja stadionu w Małomicach”, objęte dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, prowadzone w trybie podstawowym – art. 275 pkt. 2 ustawy Pzp.

Uzasadnienie faktyczne i prawne :
Zamawiający jest zmuszony dokonać istotnej zmiany w opisie przedmiotu zamówienia, co wiąże się z koniecznością dokonania istotnej zmiany w dokumentacji projektowej sporządzonej dla przedmiotowej inwestycji. Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający, na podstawie art. 256 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych –t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 z późn.zm. unieważnia przed upływem terminu do składania ofert, przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzone w trybie podstawowym. Zaistniałe okoliczności spowodowały, że dalsze prowadzenie przedmiotowego postępowania jest nieuzasadnione.
Zamawiający w najbliższym czasie ogłosi postępowanie dot. Modernizacji stadionu w Małomicach, ze zmienionym opisem przedmiotu zamówienia.

2024-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane