Budowa dojazdu pożarowego Nr.2 w leśnictwach Warszyn i Antoniewo

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przymuszewo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00360244
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00360244/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-11 09:59
Lokalizacja
Przymuszewo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-07405e6a-0b76-11ef-9b7e-467806a93518
Identyfikator
5550007688
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowychRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie rozjazdówRoboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00360244 z dnia 2024-06-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dojazdu pożarowego Nr.2 w leśnictwach Warszyn i Antoniewo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przymuszewo

1.3.) Oddział zamawiającego: Nadleśnictwo Przymuszewo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 090550710

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Przymuszewo 3

1.5.2.) Miejscowość: Przymuszewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-634

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 52 554 19 19

1.5.8.) Numer faksu: 52 554 18 63

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przymuszewo@torun.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przymuszewo.torun.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_przymuszewo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa dojazdu pożarowego Nr.2 w leśnictwach Warszyn i Antoniewo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-07405e6a-0b76-11ef-9b7e-467806a93518

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00360244

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00001470/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa dojazdu pożarowego Nr.2-Leśnictwo Warszyn

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.4.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2092317,66 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

UWAGA Niniejsze postępowanie przetargowe dotyczy odcinka oznaczonego na projekcie kilometrażem od 2+511,7 (oś drogi pożarowej nr 4) do 5+521,0 (oś drogi gminnej w m. Warszyn). Przebudowę rozpoczęto w km 2+514,2 i zakończono w km 5+518,5, długość przebudowywanego odcinka wynosi 3004,3mb (nie uwzględniając prawa opcji). W ramach prawa opcji Nadleśnictwo zastrzega sobie możliwość wykonania dodatkowego odcinka do 30% wartości zamówienia publicznego.



Opis przedmiotu zamówienia:

Przebudowa dojazdu pożarowego nr 2, wraz z skrzyżowaniami, zjazdami publicznymi i indywidualnymi oraz budowa mijanek na terenie Nadleśnictwa Przymuszewo, Gmina Brusy.
Droga nr 2 przeznaczona jest do ochrony pożarowej terenów leśnych i jest trasą komunikacyjną dla transportu leśnego i częściowo publicznego. Istniejąca droga na całym odcinku posiada nawierzchnię bitumiczną, lokalnie spękaną o szerokości drogi 3,6 - 4,0 m.

Hektometr zerowy przebudowywanego odcinka dowiązano do osi drogi powiatowej, przebudowę rozpoczęto w km 2+514,2 na granicy pasa drogi przeciwpożarowej nr 4. Koniec profilu dowiązano do osi drogi gminnej w m. Warszyn w km 5+521,0, przebudowę zakończono w km 5+518,5. Łączna długość przebudowywanego odcinka to 3 004,3 m.
Na całym odcinku projektuje się wykonanie odnowy istniejącej nawierzchni drogowej polegającej na zabezpieczeniu istniejących warstw oraz wykonaniu nowych warstw asfaltowych tzw. "nakładki".
W ramach przebudowy zostaną oczyszczone z namułu istniejące rowy drogowe. Dodatkowo wzdłuż przebudowywanej drogi zostaną wybudowane mijanki oraz przebudowane zjazdy. Uwaga: lokalizację zjazdów należy zweryfikować w terenie.
Na całym odcinku przyjęto przekrój drogowy zgodnie z przekrojem normalnym A-A oraz B-B.
Parametry techniczne projektowanych elementów drogowych
Jezdnia
- klasa techniczna ulicy - droga wewnętrzna
- prędkość projektowa - 30km/h
- szerokość nawierzchni jezdni - 3,5-3,9m
- szerokość poboczy - 0,75m
- długość przebudowywanego odcinka - 5 516,0m
- kategoria ruchu - KR-1
- max obciążenie na oś - 100 kN
Zjazdy publiczne
- klasa techniczna ulicy - zjazd publiczny
- szerokość nawierzchni - 4,0-6,0m
- kategoria ruchu - KR-1
- max obciążenie na oś - 100 kN
Zjazdy indywidualne
- klasa techniczna ulicy - zjazd indywidualny
- szerokość nawierzchni - 3,5-4,0m
- kategoria ruchu - KR-1
- max obciążenie na oś - 100 kN
Mijanka
- szerokość nawierzchni - 3,0m
- długość nawierzchni - 23,0m
- skos zjazdowy - 17,5m
- skos wjazdowy - 17,5m





Na odcinku drogi objętej opracowaniem zastosowano następujące przekroje konstrukcyjne:
Przekrój konstrukcyjny nawierzchni jezdni oraz skrzyżowań:
- podbudowa z istniejącej konstrukcji,
- warstwa wyrównawcza AC11W w ilości 64 kg/m2, min grubość 2cm,
- geokompozyt z włókien szklanych powlekana warstwą polimeroasfaltu spełniającą następujące warunki: min. wytrzymałość na rozciąganie 100 kN/m, wydłużenie graniczne przy zerwaniu max. 3%, odporność na temp. min. do 190°C
- warstwa ścieralna AC11S gr. 4cm.
Przekrój konstrukcyjny mijanka, zjazd publiczny, zjazd indywidulany
- podbudowa zasadnicza, mieszanka kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 o grubości 20cm,
Przekrój konstrukcyjny pobocza
- podbudowa zasadnicza, mieszanka kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 o grubości 10cm,
Roboty ziemne
Do wykonania nasypów należy zastosować mieszankę kruszywa naturalnego dowiezioną z dokopu. Zdejmowany humus należy złożyć w miejscu wskazanym przez Inwestora. Wskaźnik zagęszczenia w poziomie dna koryta powinien wynosić Is = 1,00. Wszystkie roboty ziemne należy wykonać zgodnie z normą „Roboty ziemne –
Wymagania i badania” PN-S-02205/98 oraz „Roboty ziemne – Wymagania ogólne”
PN-B-06050/99. Prace ziemne oraz inne prace związane z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego lub urządzeń technicznych, prowadzone w obrębie bryły korzeniowej drzew lub krzewów na terenach zieleni lub zadrzewieniach powinny być wykonane w sposób najmniej szkodzący drzewom lub krzewom. Wszystkie prace wykonywane w strefie wzrostu korzeni powinny być prowadzone z zachowaniem szczególnej ostrożności i bez użycia ciężkiego sprzętu. Strefę wzrostu korzeni określa powierzchnia wyznaczona przez promień rzutu korony drzewa powiększony o 1 m.
Odwodnienie
Wody opadowe oraz roztopowe będą odprowadzane powierzchniowo do istniejących rowów drogowych. W celu zwiększenia sprawności odprowadzania wód rowy należy oczyścić z nagromadzonego namułu, wyprofilować skarpy oraz przeciwskarpy oraz nadać odpowiednie spadki.
Urządzenia obce
Na przedmiotowym odcinku drogi nie zinwentaryzowano sieci podziemnych. Nie wyklucza sie istnienia uzbrojenia na terenie objętym inwestycją.
Obszar Natura 2000
Z racji lokalizacji przedmiotowej inwestycji na terenie obszaru Natura 2000, należy bezwzględnie zachować wszelkie warunki i nakazy wynikające z decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach nr GP.6220.6.2015 z dnia 12.11.2015r, stanowiącej załącznik do niniejszej dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233127-5 - Roboty budowlane w zakresie rozjazdów

45233129-9 - Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w postępowaniu z uwagi na fakt, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2275628,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2580201,75 PLN

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

W Postępowaniu, zarówno w zakresie zadania cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia. Jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Zgodnie zaś z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2024-06-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane