Wykonanie remontu budynku biurowego „Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A. w Kołobrzegu – postępowanie powtórzone
"UZDROWISKO KOŁOBRZEG" S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00360259
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00360259/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-11 10:03
- Lokalizacja
- Kołobrzeg, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b2f10e7a-02d0-11ef-b81b-aebd110f5279
- Identyfikator
- 6710101676
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00360259 z dnia 2024-06-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontu budynku biurowego „Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A. w Kołobrzegu – postępowanie powtórzone
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: "UZDROWISKO KOŁOBRZEG" S.A.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288171
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: KSIĘDZA PIOTRA ŚCIEGIENNEGO 1
1.5.2.) Miejscowość: Kołobrzeg
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-100
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +48943548802
1.5.8.) Numer faksu: +48943522516
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.zasada@uzdrowisko.kolobrzeg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uzdrowisko.kolobrzeg.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b2f10e7a-02d0-11ef-b81b-aebd110f52791.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie remontu budynku biurowego „Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A. w Kołobrzegu – postępowanie powtórzone2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2f10e7a-02d0-11ef-b81b-aebd110f5279
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00360259
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00300941
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DPZ.271.19.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1835371,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu budynku biurowego „Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A. w Kołobrzegu.
2. W ramach remontu przewiduje się:
- wymianę okładzin ściennych i podłogowych,
- tynki i malowanie,
- wymianę stolarki drzwiowej,
- wymiana parapetów,
- sufity podwieszane,
- nową aranżacją pomieszczeń,
- wymianę instalacji wod. kan.,c.o. i elektrycznych,
- montaż instalacji wentylacji mechanicznej,
- zmiana usytuowania ścianek działowych,
- dostawa i montaż mebli.
3. Szczegółowy przedmiar oraz projekt pełnobranżowy stanowią załącznik nr 1 do SWZ.
Przedmiar robót stanowi pomoc w wykonaniu ofert, jednak należy polegać na projekcie oraz wyjaśnieniach wątpliwości i pytań, które padają na wizjach lokalnych:
W ramach remontu przewiduje się:
- wymianę instalacji elektrycznych i niskoprądowej
zakres: demontaż istniejącej instalacji elektrycznej oraz osprzętu, układanie tras kablowych na zewnątrz od budynku do szlabanu oraz wewnątrz budynku, montaż szafy WGB z wyłącznikiem głównym w budynku, montaż szafy pomiarowej ZKP, montaż przeciwpożarowego wyłącznika prądu, montaż rozdzielnic głównych i piętrowych, montaż gniazd elektrycznych, PEL i puszek elektrycznych, montaż opraw oświetleniowych i łączników instalacyjnych, montaż instalacji odgromowej i uziemiającej, badania i pomiary odbiorcze, sporządzenie protokołów, dokumentacja powykonawcza
• instalacja CCTV - zostaje istniejąca instalacja zewnętrzna i wewnętrzna, instalację wewnętrzną należy tylko schować w suficie podwieszanym
• W związku z tym, że budynek nie posiada wyłączenia pożarowego oraz posiada powierzchnię powyżej 1000m3 konieczne jest zastosowanie wyłączenia głównego budynku. Z uwagi na to, że pomieszczenie rozdzielnicy elektrycznej nie jest wydzielone pożarowo oraz licznik musi się znajdować przed wyłącznikiem głównym budynku projektant zdecydował o wyniesieniu licznika przed budynek. Wyniesienie licznika wiąże się z koniecznością budowy nowej szafki pomiarowej (wg standardu ENERGA Operator). Wyniesienie licznika i wyłącznika głównego nie jest uzgodnione z Rejonem Energetycznym na tym etapie.
• Oprawy oświetleniowe bez systemu DALI.
• Należy skalkulować gniazda i przewody HDMI w sali konferencyjnej na piętrze.
• Główny Punkt Dystrybucyjny (rys. E30 w projekcie instalacji elektrycznych) jest już wykonany przez inwestora i w takim kształcie w jakim jest zostaje. Jedynym elementem dodatkowym będzie przełącznica światłowodowa.
• sieć LAN – nowe okablowanie strukturalne sieci LAN ze wszystkich pomieszczeń biurowych należy doprowadzić do istniejących szaf dystrybucyjnych, na każdej kondygnacji, do których należy dołożyć patchpanele w ilości odpowiadającej ilości gniazd w pomieszczeniach - patrz projekt. Między szafami dystrybucyjnymi a serwerownią (serwerownia istniejąca i wyposażona) należy położyć kable światłowodowe jednomodowe, min. 8 par, zakończone przełącznicą. Tą samą trasą należy przeprowadzić kabel energetyczny zasilający poszczególne urządzenia aktywne, oddzielny dla każdej szafy. Wykonawca nie dostarcza ani nie montuje urządzeń aktywnych (switche, UPSy). Przełącznicę światłowodową – w ilości 3 szt. razem ze światłowodem należy doliczyć do kalkulacji.
◦ Parametry skrętek: kabel U/UTP kat. 6, w technologii miedzianej
◦ Standard zakończenia w gniazdach i patchpanelach: 586B
◦ Standard gniazd i patchpaneli: kat. 6
- wymianę instalacji sanitarnych (piony i poziomy)
zakres: demontaż istniejących instalacji i montaż nowych - kanalizacji sanitarnej, wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji, instalacja centralnego ogrzewania z wymianą grzejników na stalowe płytowe, montaż armatury sanitarnej i wyposażenia (umywalki, pisuary, miski ustępowe, zlewozmywaki, zawory, baterie), montaż kratek wentylacji wywiewnej na kanałach wentylacyjnych, montaż nawiewników okiennych, płukanie, próby szczelności.
- montaż instalacji wentylacji mechanicznej,
zakres: dostawa i montaż centrali wentylacji mechanicznej dla sali konferencyjnej, montaż przewodów i armatury wentylacji mechanicznej wg projektu
- wymianę okładzin ściennych i podłogowych,
zakres: roboty rozbiórkowe ścian działowych ceglanych wskazanych w projekcie, skuwanie okładzin ściennych i podłogowych, usuwanie wykładzin w pokojach, kładzenie posadzek z gresu (łazienki, pomieszczenia socjalne, korytarze, klatki schodowe (zmiana w stosunku do projektu)) i wykładzin w pokojach biurowych, w sali konferencyjnej wykładzina flokowana, budowa nowych ścianek działowych GK wg projektu, gruntowanie, malowanie, szpachlowanie, gładzie, płytki ścienne w łazienkach i pom. socjalnych, izolacje pionowe z folii w płynie, sufity podwieszane
• wykładzina 5mm - wykładzina powinna odpowiadać parametrom, zamieszczonym w projekcie, takich jak klasyfikacja ogniowa, odporność na działanie kółek meblowych, odporność na poślizg - pkt. 5.1.1.1. Posadzki z wykładziny w projekcie. Grubość założoną przez projektanta należy potraktować jako omyłkę pisarską, wykładzina z rolki lub panele winylowe.
• uskok w posadzce - nie wyrównujemy posadzki w dwóch częściach budynku, ponieważ pociąga to za sobą zbyt wiele zmian, robimy więc łagodny spadek na łączeniu dwóch części budynku.
- wymianę balustrad na klatce schodowej – wg projektu
- wymianę stolarki drzwiowej
zakres: demontaż starej stolarki (pokoje, pomieszczenia poczty, schowki pod schodami, kraty na korytarzu), montaż stolarki drzwiowej w pokojach, pomieszczeniach poczty, do schowków pod schodami oraz na korytarzach, montaż okienka kasowego
• drzwi stalowe na korytarzach - nie muszą być stalowe. Jeśli mają być wykonane jako element ściany szklanej (boczne i górne kwatery nieotwierane), to powinny być w klasie EI15, jako element obudowy dróg ewakuacyjnych.
• stolarka drzwiowa - dopiero odkrywka na budowie pokaże na jakiej wysokości znajdują się nadproża. Jeśli podniesienie nadproży i zamówienie typowej stolarki będzie tańsze niż zostawienie nadproży w istniejącym miejscu i zamówienie stolarki na wymiar, to należy doliczyć podniesienie nadproży.
- wymianę parapetów wewnętrznych na parapety o grubości 30mm
- dostawę i montaż mebli
zakres: meble kuchenne z blatami laminowanymi do pomieszczeń socjalnych, biurka z półką na klawiaturę, kontenerki do biurek z 3 szufladami i na kółkach, szafy ubraniowe, szafy na dokumenty, szafki gospodarcze, regały – ilości, wymiary i rodzaje elementów zawarte są w opisie do projektu, rezygnujemy z foteli tapicerowanych w holu, zostają 2 fotele w gabinecie prezesa, fotele na korytarzu zastępujemy ławkami do poczekalni z ekoskóry lub metalu
• krzesła - w projekcie są 3 rodzaje krzeseł, obrotowe do biurek, tapicerowane grafitowe oraz z kompozytu drewno/plastik, ich ilości zawarte są w opisie do projektu. Krzesła powinny spełniać wymagania BHP i ergonomii
- dostawę i montaż żaluzji poziomych i pionowych – ilości i rodzaje w opisie do projektu
4. Powierzchnia użytkowa budynku 750 m2
5. Obowiązkowa wizja lokalna w terminie uzgodnionym z działem eksploatacji.
6. Należy dołączyć harmonogram wykonywania prac , aby zamawiający mógł stwierdzić czy Wykonawca jest w stanie wykonać prace w zadeklarowanym przez siebie terminie.
7. Należy dołączyć kosztorys ofertowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2309407,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2309407,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2309407,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Remontowo - Budowlane Sebastian Iwicki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 366096634
7.3.3) Ulica: H. Sienkiewicza 27
7.3.4) Miejscowość: Kołobrzeg
7.3.5) Kod pocztowy: 78-100
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2309407,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
| 2024-06-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |