Przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich wraz z budową łącznika z przedszkolem miejskim „ŚRÓDMIEŚCIE” – etap II

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00360539
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00360539/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-11 11:02
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4b3db386-fe1f-11ee-b81b-aebd110f5279
Identyfikator
8762403226
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA BUDOWLANO-DROGOWA "PRASBET" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAGrudziądz, PL · lot 0
4 220 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00360539 z dnia 2024-06-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich wraz z budową łącznika z przedszkolem miejskim „ŚRÓDMIEŚCIE” – etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340534333

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ludwika Waryńskiego 34A

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dm@zdm.grudziadz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdm-grudziadz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gpp_grudziadz/proceedings?company-divisions=2930

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich wraz z budową łącznika z przedszkolem miejskim „ŚRÓDMIEŚCIE” – etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4b3db386-fe1f-11ee-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00360539

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00018311/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 PRZEBUDOWA UL.KOSYNIERÓW GDYŃSKICH WRAZ Z BUDOWĄ ŁĄCZNIKA Z PRZEDSZKOLEM MIEJSKIM "ŚRODMIEŚCIE"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00292820

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDM.ZP.261.2.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4317185,89 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie swym zakresem obejmie odcinek ul. Kosynierów Gdyńskich od skrzyżowania
z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Groblową oraz do skrzyżowania z ul. Wybickiego. Pierwszy zakres to odcinek o długości około 182 m, przebiegający w zakresie od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Groblową obejmuje kontynuację jezdni o szerokości 3,5 m, a także wydzielenia miejsc postojowych skośnych oraz miejsc równoległych w zależności od możliwości terenowych. Kolejny odcinek inwestycji o długości około 92 m, przebiegający w zakresie od skrzyżowania z ul. Groblową do skrzyżowania
z ul. Wybickiego ma analogiczną charakterystykę, jednakże miejsca postojowe zlokalizowano wyłącznie wzdłuż krawędzi jezdni z uwagi na ograniczone możliwości terenowe. Ostatni odcinek inwestycji obejmuje długości ok. 80 m, będący drogą wewnętrzną (dojście pełniące funkcję dojazdu) przebiegający w zakresie od zjazdu
ul. Kosynierów Gdyńskich do budynku Przedszkola Miejskiego „Śródmieście”. Po jednej stronie na fragmencie dojścia zapewniono miejsce na zatokę postojową. Za obecną furtką do przedszkola zagospodarowano teren jako plac, który umożliwi w razie potrzeby wjazd służbom miejskim i ratunkowym. Ponadto na całym zakresie inwestycji zostanie wymienione oświetlenie na nowe w technologii LED, oraz przebudowane zostaną kolizje podziemne. Powstanie także nowa kanalizacja deszczowa. Szczegółowy opis inwestycji został załączony w dokumentacji projektowej.
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji inwestycji w dwóch etapach. Pierwszy etap od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Groblową (przy zachowaniu przejezdności), drugi etap od skrzyżowania z ul. Wybickiego do skrzyżowania
z ul. Groblową. Wejście na kolejny odcinek uwarunkowane jest od zakończenia prac na pierwszym.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa w szczególności dokumentacja zawarta
w załączniku nr 5 do SWZ.
3. W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4220000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6650482,55 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4220000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Budowlano-Drogowa "PRASBET" sp. z o.o. sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 870524689

7.3.3) Ulica: Malczewskiego 2

7.3.4) Miejscowość: Grudziądz

7.3.5) Kod pocztowy: 86-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

wykonanie robót branży sanitarnej
wykonanie robót branży elektrycznej i teletechnicznej
wykonanie robót związanych z zagospodarowaniem terenów zielonych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4220000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-06-09

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-06-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane