Modernizacja placu zabaw w Szkole Podstawowej nr 310 przy ul. Hawajskiej 7.

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00361489
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00361489/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-11 15:18
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e789a175-060e-11ef-b81b-aebd110f5279
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie różnych nawierzchniWyposażenie parków i placów zabaw

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00361489 z dnia 2024-06-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja placu zabaw w Szkole Podstawowej nr 310 przy ul. Hawajskiej 7.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Komisji Edukacji Narodowej 61

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.um.warszawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja placu zabaw w Szkole Podstawowej nr 310 przy ul. Hawajskiej 7.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e789a175-060e-11ef-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00361489

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025270/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.20 Remont placu zabaw w Szkole Podstawowej nr 310 przy ul. Hawajskiej 7

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00306607

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 40/WZP/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 894152,54 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja placu zabaw znajdującego się na terenie Szkoły Podstawowej nr 310 przy ul. Hawajskiej 7 w Warszawie. Plac zabaw zyska nową nawierzchnie, nowe urządzenia zabawowe oraz wyposażenie małej architektury. Schody na placu głównym i niskie ceglane murki oraz donica dookoła drzewa zostaną odnowione w celu dalszego użytkowania. Na placu zabaw zostaną przeprowadzone również prace z zakresu pielęgnacji zieleni wraz z nowymi nasadzeniami.
Zakres zamówienia:
• Przygotowanie placu budowy
• Oczyszczanie terenu z kamieni, gałęzi, liści, śmieci itp.
• Zabezpieczenie drzew na czas wykonywania robót
• Demontaż nawierzchni, wyposażenia oraz ogrodzenia
• Roboty remontowe w zakresie wymiany pokrycia murków do siedzenia, ogrodzenia, remontu schodów i donicy, odnowienia kraty przy oknach piwnicznych oraz remontu drewnianego siedziska z oparciem
• Oczyszczenie kostki betonowej i murku oraz oczyszczenie z piaskowaniem podmurówki
• Roboty ziemne w zakresie wzniesienia przy kracie nad oknami piwnicznymi
• Wykonanie cięć korekcyjnych drzew oraz krzewów wraz z wywozem karpiny, gałęzi i dłużyc
• Wykonanie nowej nawierzchni pieszej z kostki betonowej wraz z obrzeżami
• Wykonanie nowej nawierzchni pieszej klinkierowej wraz z obrzeżami
• Wykonanie nawierzchni bezpiecznej EPDM wraz z obrzeżami oblewanymi
• Wykonanie podestu drewnianego
• Dostawa i montaż mebli miejskich takich jak zestawy siedzisk, koszy oraz stolików okrągłych
• Dostawa i montaż urządzeń zabawowych zgodnie z dokumentacją projektową
• Dostawa i montaż elementów naturalnych takich jak: kłoda korowana oraz pieńki do chodzenia
• Wykonanie instalacji kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem liniowym oraz podłączeniem do kanalizacji deszczowej (istniejącej studni)
• Wykonanie nasadzenia drzew i krzewów oraz ściółkowania korą
• Wykonanie trawników z rolki wraz odtworzeniem uszkodzonych w trakcie prac nie objętych dokumentacją projektową

Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej
1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
2. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia na roboty budowlane, przez cały okres wykonywania Przedmiotu Umowy, będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu Pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę.
3. Warunek, o którym mowa w ust. 2 zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących czynności w zakresie robót budowlanych, w tym w szczególności wykonujące prace przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty w zakresie wykonywania nawierzchni EPDM, montażu urządzeń zabawowych, nasadzeń zieleni.
4. Szczegółowe wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy, w szczególności sposób weryfikacji zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcji z tytułu ich niespełnienia określone są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.

Obowiązki wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych
Wykonawca zobowiązany jest do spełnienia wymogu określonego w art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 875). W związku z tym, Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu, na każde żądanie Zamawiającego pisemnego oświadczenia o jego spełnieniu. Brak złożenia pisemnego oświadczenia w wyznaczonym terminie będzie traktowane przez Zamawiającego jako niespełnienie wymogu przedmiotowej ustawy. Przedłożenie oświadczenia, o którym mowa powyżej, nie wyłącza uprawnienia Zamawiającego do weryfikacji spełnienia ww. wymogu w sposób wybrany przez Zamawiającego, w szczególności poprzez żądanie okazania pojazdów lub dokumentów dotyczących pojazdów

Zamawiający w ramach przedmiotowego zamówienia zawiera wymagania w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) Projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 2 do SWZ;
2) Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 5 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem do projektowanych postanowień umowy;
3) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, stanowiąca załącznik nr 6 do SWZ;
4) Przedmiar robót – stanowiący załącznik nr 7 do SWZ;
5) Wzór materiałów informacyjnych, stanowiący załącznik nr 8 do SWZ;
6) Projekt techniczny – stanowiący załącznik nr 9 do SWZ;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 2 oferty. Cena jedynej oferty, spośród ofert nie podlegających odrzuceniu, złożona przez Wykonawcę AG-COMPLEX Sp. z o.o., Płytowa 14, 03-046 Warszawa, w wysokości 1 429 429,81 zł brutto, przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
2024-06-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane