„Termomodernizacja i modernizacja hali sportowej przyległej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu wraz z instalacją odnawialnego źródła energii”
Gmina Kościelec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00361881
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00361881/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-12 08:23
- Lokalizacja
- Kościelec, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb918a6e-1809-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
- Identyfikator
- 6662004632
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00361881 z dnia 2024-06-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja i modernizacja hali sportowej przyległej
do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu wraz z instalacją odnawialnego źródła energii”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kościelec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019266
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Turecka 7/3
1.5.2.) Miejscowość: Kościelec
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-604
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@koscielec.ug.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.koscielec.ug.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-koscielec1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Termomodernizacja i modernizacja hali sportowej przyległejdo Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu wraz z instalacją odnawialnego źródła energii”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb918a6e-1809-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00361881
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00038156/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Termomodernizacja i modernizacja hali sportowej przyległej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu wraz z instalacją odnawialnego źródła energii
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00334028
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1788510,79 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Termomodernizacja i modernizacja hali sportowej przyległej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu wraz z instalacją odnawialnego źródła energii”
Przedmiotem inwestycji jest termomodernizacja hali sportowej, polegająca na ociepleniu ścian zewnętrznych styropianem grubości 15 cm, wymianie pokrycia dachowego z blachy na blachę i płytę warstwową PIR 16, ocieplenie dachu części sanitarno-szatniowej na stropie – wełna mineralna gr. 25 cm, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w tych samych otworach, montaż paneli PV na dachu budynku Szkoły Podstawowej o mocy do 40 Kw, wymiana kotła gazowego o mocy 150 KW znajdującego się w kotłowni budynku Szkoły Podstawowej.
Ponadto przedmiotem zamówienia są również roboty wykończeniowe, takie jak: wymiana płytek i balustrad na schodach zewnętrznych, remont pochylni dla niepełnosprawnych, wyposażenie sanitariatu dla niepełnosprawnych, wymiana wykładziny sportowej, malowanie ścian wewnętrznych.
W ramach inwestycji należy również uwzględnić i wykonać mural na jednej ze ścian hali, wg. wzoru zamieszczonego, jako załącznik do dokumentacji.
Szczegółowy zakres został zawarty w dokumentacji projektowej, uzupełnieniem opisu zamówienia jest pomocniczy przedmiar robót i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – dokumenty te stanowią załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;”
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 10.06.2024 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania plik z informacją o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 2 199 868,27 zł brutto. W niniejszym postępowaniu złożono 3 oferty:
Oferta Nr 1
MISZ-BUD Sp. z o.o. Ruszków Pierwszy, ul. Bogumiła 109/109, 62-604 Kościelec, cena brutto oferty: 2 892 189,96
Oferta Nr 2
RAM-BUD RAFAŁ OLIWECKI NOWY KRZYMÓW 33, 62-513 Krzymów, cena brutto oferty: 2 563 114,90 zł. Oferta nr 2 podlega odrzuceniu.
Oferta Nr 3
Constructo sp. z o.o., Rogówko 6A, 87-162 Lubicz, cena brutto oferty: 3 086 000,00zł.
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Jednocześnie Zamawiający informuje wszystkich Wykonawców o odrzuceniu
oferty Nr 2 Wykonawcy RAM-BUD RAFAŁ OLIWECKI NOWY KRZYMÓW 33,
62-513 Krzymów
Uzasadnienie prawne:
Oferta odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, który stanowi: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia”.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający wskazał w dokumentacji niniejszego postępowania, że obowiązującą formą wynagrodzenia jest wynagrodzenie kosztorysowe. Zgodnie z SWZ:
X. Podmiotowe środki dowodowe. Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału
w postępowaniu oraz wykazania braku podstaw wykluczenia
1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału
w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania zgodnie
z Załącznikiem nr 2 i 3 do SWZ;
wypełniony i podpisany Formularz ofertowy, na druku stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ,
kosztorys ofertowy,
dowód potwierdzenia wpłaty wadium lub jego wniesienia w innej dopuszczalnej formie. Do oferty należy dołączyć dokument potwierdzający wniesienie wadium przez Wykonawcę tzn.:
a) oryginał lub potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię polecenia przelewu na konto Zamawiającego;
b) oryginał dokumentu będącego każdą inną formą wadium dopuszczoną przez Zamawiającego,
pełnomocnictwo – jeśli dotyczy,
Wykonawca : RAM-BUD Rafał Oliwecki, Nowy Krzymów 33, 62-513 Krzymów nie dołączył do oferty kosztorysu ofertowego. Mając na uwadze powyższe wymagania należy podkreślić, że kosztorys ofertowy jest niezbędny Zamawiającemu do oceny ofert w zakresie wyliczenia ich cen. Natomiast na etapie realizacji rozliczenie
z Wykonawcami ma charakter kosztorysowy, kosztorys ofertowy należy traktować jako treść oferty. Skoro kosztorys ofertowy jest częścią oferty, nie może zostać uzupełniony po dniu złożenia ofert. Brak kosztorysu nie może również zostać uznany za omyłkę zgodnie z art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy, ponieważ omyłki te musza mieć taki charakter, aby czynności ich poprawy mógł dokonać Zamawiający samodzielnie, bez udziału Wykonawcy w tej czynności.
W związku z powyższym treść oferty Wykonawcy RAM-BUD Rafał Oliwecki jest niezgodna z warunkami zamówienia i podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust 1 pkt 5 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2892189,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3086000,00 PLN
| 2024-06-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |