2024.16 Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie, termomodernizacji i rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Sopocie, o obserwatorium astronomiczne

GMINA MIASTA SOPOTU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00361976
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00361976/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-12 08:48
Lokalizacja
Sopot, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-109dda71-f314-11ee-b016-82aaee56c84c
Identyfikator
5851411941
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie wentylacjiRoboty instalacyjne elektryczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN PLICHTASkarszewy, PL · lot 0
5 877 130 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00361976 z dnia 2024-06-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
2024.16 Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie, termomodernizacji i rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Sopocie, o obserwatorium astronomiczne

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA SOPOTU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675563

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 25/27

1.5.2.) Miejscowość: Sopot

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-704

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.sopot.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sopot.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-109dda71-f314-11ee-b016-82aaee56c84c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

2024.16 Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie, termomodernizacji i rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Sopocie, o obserwatorium astronomiczne

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-109dda71-f314-11ee-b016-82aaee56c84c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00361976

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00539054/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji, przebudowie i rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Sopocie o obserwatorium astronomiczne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej z uwzględnieniem OZE w budynkach użyteczności publicznej w uzdrowiskowej Gminie Miasta Sopotu”, który ubiega się o dofinansowanie z programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Klimatyczne Uzdrowiska cz.2. Wspieranie efektywności energetycznej.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00272373

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.IN.2024.MSt

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich Robót budowlanych polegających na przebudowie, termomodernizacji i rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej nr 1, położonego przy ul. Armii Krajowej 50/54 w Sopocie, o obserwatorium astronomiczne. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie całości robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (zwaną dalej STWiORB), stanowiącą załącznik nr 2 do niniejszej umowy i wszelkich czynności niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy oraz oddania obiektu do użytkowania.
2. Powyższa inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej z uwzględnieniem OZE w budynkach użyteczności publicznej w uzdrowiskowej Gminie Miasta Sopotu”, który ubiega się o dofinansowanie z programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Klimatyczne Uzdrowiska cz.2. Wspieranie efektywności energetycznej.
3. Wykonanie robót budowlanych obejmuje w szczególności:
a) Roboty termomodernizacyjne (zakres wynikający z audytu energetycznego)
a. budowę układów wentylacji mechanicznej dla zespołu kuchni, jadalni, sali gimnastycznej oraz przyległych pom. sanitarnych i szatni;
b. modernizację źródła ciepła – w tym zapewnienie nowej funkcji węzła ciepła na potrzeby wentylacji mechanicznej;
c. modernizację instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania;
d. modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej;
e. kompleksową wymianę okien i drzwi zewnętrznych;
f. docieplenie stropu nad piwnicą nieogrzewaną;
g. docieplenie stropodachów wentylowanych nad poziomem I piętra;
h. wykonanie izolacji przeciwwilgociowych ścian fundamentowych wraz z ich dociepleniem;
i. wykonanie opaski żwirowej wokół budynku;
j. wykonanie nowych opierzeń w miejsce uszkodzonych;
k. wykonanie i montaż tablicy informacyjnej wolnostojącej (na początku realizacji robót budowalnych) oraz wykonanie i montaż tabliczki pamiątkowej (po zakończeniu realizacji robót budowlanych), zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami oznakowania przedsięwzięć dofinansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wzór tablicy oraz zastosowane materiały muszą uzyskać uzgodnienie przedstawicieli Zamawiającego oraz konserwatora zabytków.
b) roboty remontowe (nie wynikające z audytu)
a. oczyszczenie cegieł komina dawnej kotłowni;
b. zewnętrzne wejście do piwnicy i śmietnik (elewacja zachodnia segmentu techniczno-żywieniowego);
c. umycie elewacji szkoły;
c) przebudowę pomieszczeń
a. przebudowa ciągu pomieszczeń zlokalizowanych wzdłuż sali gimnastycznej w celu powiększenia zespołu szatniowo – sanitarnego;
b. sala gimnastyczna – zamurowanie części otworów okiennych od strony północnej;
c. włączenie sali plastycznej do zespołu funkcjonalnego obserwatorium jako salki dydaktycznej;
d. przebudowę zespołu funkcjonalnego kuchni z zapleczem;
d) rozbudowę
a. dobudowę zespołu funkcjonalnego obserwatorium astronomicznego;
e) Wykonanie innych robót i czynności niezbędnych do wykonania przedmiotu Zamówienia i oddania budynku do użytkowania, w tym, o ile zajdzie potrzeba, wykonanie projektów montażowych i warsztatowych, które Wykonawca wykona własnym staraniem i na własny koszt.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji projektowej Zamawiającego oraz w wymaganiach Zamawiającego zamieszczonych w SWZ, decyzji o pozwoleniu na budowę, decyzji konserwatora zabytków z pozwoleniem na prowadzenie robót, w zakresie i zgodnie z wymaganiami techniczno-budowlanymi określonymi w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w terminach zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym, o którym mowa w §9 ust. 6 pkt 7 wzoru Umowy.
5. Zamawiający wymaga, aby przed złożeniem oferty, przystąpieniem do określenia wartości przedmiotu zamówienia oraz nadsyłania pytań do Zamawiającego na temat zakresu oraz technologii wykonywania robót, Wykonawca dokonał wizji lokalnej na terenie prowadzenia przyszłych prac w celu zapoznania się z rzeczywistymi warunkami realizacji przedmiotu zamówienia i uzyskania wszelkich informacji, które mogą być niezbędne do sporządzenia prawidłowej wyceny robót.
Wizja lokalna ma charakter obligatoryjny tj. zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18) uPzp Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie odbył wizji lokalnej, o której mowa powyżej.
W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z wykonawcami, o których mowa w Rozdziale XIII ust. 9 SWZ.
6. Roboty budowlane wykonywane wewnątrz budynku i kolidujące z jego funkcjonowaniem, w szczególności uniemożliwiające funkcjonowanie kuchni szkolnej oraz uniemożliwiające funkcjonowanie zespołu pomieszczeń sanitarnych zlokalizowanych obok sali gimnastycznej mogą być wykonywane w okresie od dnia 1 lipca 2024 r. do dnia 30 września 2024 r.
Z uwagi na specyfikę funkcjonowania budynku prace uciążliwe należy przeprowadzić w okresie ferii i od dnia 1 lipca 2024 r. do dnia 30 września 2024 r.
W pozostałych miesiącach Wykonawca będzie wykonywać roboty w sposób nie kolidujący z funkcjonowaniem szkoły.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5877130,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8480000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5877130 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SARDAW Marcin Plichta

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5921843983

7.3.3) Ulica: Starogardzka 17

7.3.4) Miejscowość: Skarszewy

7.3.5) Kod pocztowy: 83-250

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5877130,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-07-01 do 2025-07-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-06-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane