Przebudowa drogi powiatowej nr 3715E na odcinku Prusinowice - Borki Prusinowskie – etap I
Powiat Zduńskowolski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00362844
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00362844/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-12 11:50
- Lokalizacja
- Zduńska Wola, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-36253ca6-f1f7-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
- Identyfikator
- 8291624435
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00362844 z dnia 2024-06-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 3715E na odcinku Prusinowice - Borki Prusinowskie – etap I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zduńskowolski
1.3.) Oddział zamawiającego: Powiat Zduńskowolski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934795
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Stefana Złotnickiego 25
1.5.2.) Miejscowość: Zduńska Wola
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-220
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatzdunskowolski.pl, zamowienia@powiatzdunskowolski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatzdunskowolski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_zdunskowolski/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej nr 3715E na odcinku Prusinowice - Borki Prusinowskie – etap I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36253ca6-f1f7-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00362844
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00070164/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 3715E na odcinku Prusinowice - Borki Prusinowskie - etap I
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00271388
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZ-I.272.10.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6016260,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3715E od Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prusinowicach do drogi gminnej (działka nr 92)”.Przedmiotem zamówienia w części I jest przebudowa drogi powiatowej nr 3715E od Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prusinowicach do drogi gminnej (działka nr 92) (od km 0+000 do km 1 +120) w zakresie określonym w dokumentacji projektowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części I został zawarty w następujących załącznikach:
a) załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ);
b) załącznik nr 5.1 do SWZ - Dokumentacja projektowa - w skład dokumentacji projektowej wchodzi:
• Projekt budowlany, w tym:
- Projekt zagospodarowania terenu,
- Projekt architektoniczno – budowlany,
- Projekt techniczny/wykonawczy;
• Projekt tymczasowej organizacji ruchu;
• Projekt stałej organizacji ruchu;
• Zgłoszenie wykonania robót budowlanych znak AS.6743.125.2024 z dnia 19.03.2024 roku;
• Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach Nr RG.6220.3.2023 z dnia 01.02.2024 r.;
• Oświadczenie dotyczące braku konieczności sytuowania kanału technologicznego w pasie drogowym w związku z przebudową drogi publicznej z dnia 30.01.2024 r.;
• Inwentaryzacja drzew wykonana w związku z planowaną inwestycją z dnia16.12.2023 r.;
• Projekt nasadzeń kompensacyjnych – branża zieleń;
• Opinia geotechniczna z dokumentacją badań podłoża gruntowego;
• Raport z badań – zestawienie wyników badań gruntu stanowiących o jego przydatności do stabilizacji cementem;
• Przedmiar robót –
Załączone do SWZ przedmiary mają jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową i innymi dokumentami jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.
c) Załącznik nr 6.1 do SWZ - Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).
Przedmiot zamówienia w części I zostaje podzielone na dwa etapy realizacyjne:
• Etap I obejmuje:
a) Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe (roboty pomiarowe, rozbiórka istniejących elementów drogi: jezdnia, pobocza, zjazdy, wycinka drzew i zakrzaczeń),
b) Zabezpieczenie podziemnych linii kablowych,
c) Roboty ziemne (korytowanie, wykopy, nasypy, profilowanie i zagęszczanie),
d) Odwodnienie w zakresie niezbędnym do wykonania prac związanych z budową drogi dla pieszych (przepusty pod zjazdami, ścianki czołowe),
e) wykonanie podbudów i nawierzchni jezdni (bez warstwy ścieralnej),
f) wykonanie zatoki autobusowej o nawierzchni betonowej,
g) wykonanie zjazdów o nawierzchni z betonowej kostki brukowej,
h) wykonanie miejsc postojowych o nawierzchni z betonowej kostki brukowej,
i) wykonanie drogi dla pieszych o nawierzchni z betonowej kostki brukowej – 50 % całego zakresu drogi dla pieszych,
j) elementy ulic - wykonanie obramowań nawierzchni jezdni, drogi dla pieszych i zjazdów w postaci prefabrykowanych elementów betonowych (krawężniki, oporniki, obrzeża).
• Etap II obejmuje:
a) Odwodnienie w zakresie remontu pozostałych przepustów, odmulania istniejących rowów przydrożnych, w tym ścięcie istniejących poboczy do poziomu zapewniającego prawidłowy odpływ wód opadowych z jezdni i poboczy na tereny zielone i do rowów przydrożnych, wykonanie umocnień ścianek przepustów oraz skarp istniejących rowów przydrożnych poprzez zastosowanie prefabrykowanych elementów betonowych,
b) wykonanie warstwy ścieralnej jezdni,
c) wykonanie drogi dla pieszych o nawierzchni z betonowej kostki brukowej – pozostałe 50 % zakresu drogi dla pieszych,
d) wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych o nawierzchni z betonowej kostki brukowej,
e) wykonanie zjazdów z nawierzchni z kruszywa łamanego,
f) wykonanie nawierzchni poboczy z destruktu asfaltowego,
g) wykonanie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
h) doświetlenie przejść dla pieszych,
i) roboty wykończeniowe.
Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie nasadzeń kompensacyjnych w zamian za usunięte drzewa.
Zamówienie jest współfinansowane ze środków:
• Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych,
• Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,
• własnych Powiatu Zduńskowolskiego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233330-1 - Fundamentowanie ulic
4.5.5.) Wartość części: 3076810,29 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3715E od drogi gminnej (działka nr 92) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3722 E w miejscowości Borki Prusinowskie”.Przedmiotem zamówienia w części II jest przebudowa drogi powiatowej nr 3715E od drogi gminnej (działka nr 92) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3722 E w miejscowości Borki Prusinowskie (od km 1+120 do km 2+303) w zakresie określonym w dokumentacji projektowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części II został zawarty w następujących załącznikach:
a) załącznik nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ);
b) załącznik nr 5.2 do SWZ - Dokumentacja projektowa - w skład dokumentacji projektowej wchodzi:
• Projekt budowlany, w tym:
- Projekt zagospodarowania terenu,
- Projekt architektoniczno – budowlany,
- Projekt techniczny/wykonawczy;
• Projekt tymczasowej organizacji ruchu;
• Projekt stałej organizacji ruchu;
• Zgłoszenie wykonania robót budowlanych znak AS.6743.126.2024 z dnia 19.03.2024 roku;
• Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach Nr RG.6220.3.2023 z dnia 01.02.2024 r.;
• Oświadczenie dotyczące braku konieczności sytuowania kanału technologicznego w pasie drogowym w związku z przebudową drogi publicznej z dnia 30.01.2024 r.;
• Inwentaryzacja drzew wykonana w związku z planowana inwestycją z dnia 16.12.2023 r.;
• Projekt nasadzeń kompensacyjnych – branża zieleń;
• Opinia geotechniczna z dokumentacją badań podłoża gruntowego;
• Raport z badań – zestawienie wyników badań gruntu stanowiących o jego przydatności do stabilizacji cementem;
• Obliczenie średnicy przepustu pod drogą DP 3715E w m. Prusinowice w km 1+490;
• Obliczenie średnicy przepustów pod zjazdami DP 3715E w m. Prusinowice w km – 1+270 – 1+490 str. Północna;
• Przedmiar robót -
Załączone do SWZ przedmiary mają jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową i innymi dokumentami jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.
c) Załącznik nr 6.1 do SWZ - Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).
Przedmiot zamówienia w części II zostaje podzielone na dwa etapy realizacyjne:
1) Etap I obejmuje:
a) roboty przygotowawcze, w tym roboty pomiarowe,
b) roboty rozbiórkowe w zakresie niezbędnym do wykonania prac związanych z budową drogi dla pieszych,
c) zabezpieczenie podziemnych linii kablowych – jeżeli będzie wymagane,
d) roboty ziemne (korytowanie, wykopy, nasypy, profilowanie i zagęszczanie) w zakresie niezbędnym do wykonania prac związanych z budową drogi dla pieszych,
e) odwodnienie w zakresie niezbędnym do wykonania prac związanych z budową drogi dla pieszych (przepusty pod zjazdami, ścianki czołowe),
f) wykonanie zjazdów o nawierzchni z betonowej kostki brukowej,
g) wykonanie drogi dla pieszych o nawierzchni z betonowej kostki brukowej,
h) elementy ulic - wykonanie obramowań nawierzchni jezdni, drogi dla pieszych i zjazdów w postaci prefabrykowanych elementów betonowych (krawężniki, oporniki, obrzeża).
2) Etap II obejmuje:
a) roboty rozbiórkowe i ziemne w pozostałym zakresie,
b) odwodnienie w zakresie remontu pozostałych przepustów, odmulania istniejących rowów przydrożnych, w tym ścięcie istniejących poboczy do poziomu zapewniającego prawidłowy odpływ wód opadowych z jezdni i poboczy na tereny zielone i do rowów przydrożnych, wykonanie umocnień ścianek przepustów oraz skarp istniejących rowów przydrożnych poprzez zastosowanie prefabrykowanych elementów betonowych,
c) wykonanie podbudów i nawierzchni jezdni,
d) wykonanie zjazdów z nawierzchni z kruszywa łamanego,
e) wykonanie nawierzchni poboczy z destruktu asfaltowego,
f) wykonanie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
g) roboty wykończeniowe.
Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie nasadzeń kompensacyjnych w zamian za usunięte drzewa.
Zamówienie jest współfinansowane ze środków:
• Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych,
• Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,
• własnych Powiatu Zduńskowolskiego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233330-1 - Fundamentowanie ulic
4.5.5.) Wartość części: 2939449,87 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3094700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5738368,26 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3094700,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WŁODAN Sp. z o.o. Sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 731 10 06 586
7.3.4) Miejscowość: Porszewice 31
7.3.5) Kod pocztowy: 95-200
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3094700,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 367 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3004700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6259712,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3004700,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WŁODAN Sp. z o.o. Sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 731 10 06 586
7.3.4) Miejscowość: Porszewice 31
7.3.5) Kod pocztowy: 95-200
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3004700,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 367 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-06-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |