Przebudowa drogi gminnej ul. Piwnej od km 0+000 do km 0+459 w Kowalu

Gmina Miasto Kowal

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00363738
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00363738/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-12 14:29
Lokalizacja
Kowal, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b26f9cc8-1cb2-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
Identyfikator
8883045889
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie budowy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00363738 z dnia 2024-06-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej ul. Piwnej od km 0+000 do km 0+459 w Kowalu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Kowal

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866784

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piwna 24

1.5.2.) Miejscowość: Kowal

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-820

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kowal@kowal.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kowal.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b26f9cc8-1cb2-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej ul. Piwnej od km 0+000 do km 0+459 w Kowalu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b26f9cc8-1cb2-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00363738

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00013548/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi gminnej ul. Piwnej od km 0+000 do km 0+459 w Kowalu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00341723

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej ul. Piwnej od km 0+000 km do km 0+459 w Kowalu.
Zakres prac obejmuje:
- frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej o gr. 5 cm,
- ułożenie warstwy ścieralnej na istniejącą podbudowę z betonu asfaltowego AC 11S gr. 5 cm,
- budowa chodników z kostki betonowej grubości 8cm w kolorze melanż szaro-czarnym o wym. wymiary: 27x18, 36x18, 45x18 cm,
- budowa zjazdów z kostki betonowej grubości 8 cm w kolorze grafitowym o wym.10x10cm,
- budowa wyniesionego skrzyżowania z klinkierowej cegły brukowej w kolorze czerwonym gr. 6.2 cm
- humus z obsianiem trawą gr. 10 cm-45 m2,
- ułożenie opornika betonowego 15x25 wtopionego na ławie betonowej z C 12/15 z oporem,
- ułożenie krawężnika betonowego 15x22 wyniesionego na 2 cm względem nawierzchni na ławie betonowej z C 12/15 z oporem,
- ułożenie krawężnika betonowego 15x30 wyniesionego na 12 cm względem nawierzchni na ławie betonowej z C 12/15 z oporem,
- ułożenie obrzeża betonowego 8x30 na ławie betonowej z C 12/15 z oporem,
- wymiana kompletnych wpustów wraz z korektą lokalizacyjną,
- organizacja ruchu,
- roboty wykończeniowe, inwentaryzacja powykonawcza.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty

Uzasadnienie faktyczne:
Burmistrz Miasta Kowal informuje, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez możliwości negocjacji na "Przebudowa drogi gminnej ul. Piwnej od km 0+000 do km 0+459 w Kowalu" zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.) cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający dla przedmiotowego zadania przeznaczył środki finansowe w kwocie 961.000,00 zł brutto, co zostało również podane do publicznej wiadomości przed otwarciem ofert w dniu 12 czerwca 2024 r., natomiast najniższa cena ofert opiewa na kwotę 1.217.085,00 zł brutto. Dodatkowo Zmawiający nie ma podstaw do skorzystania
z możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny obecnie najkorzystniejszej oferty.
2024-06-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane