Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla budowy wodnego placu zabaw koło stawu holenderskiego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną jako Etap 1 (...)
GMINA ZAWIERCIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00364725
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00364725/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-13 10:45
- Lokalizacja
- Zawiercie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f71f2fab-83a6-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 6491003978
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00364725 z dnia 2024-06-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla budowy wodnego placu zabaw koło stawu holenderskiego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną jako Etap 1 (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE
1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258871
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: LEŚNA 2
1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zawiercie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zawiercie.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla budowy wodnego placu zabaw koło stawu holenderskiego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną jako Etap 1 (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f71f2fab-83a6-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00364725
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00053367/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Zaprojektowanie i wybudowanie wodnego placu zabaw koło Stawu Holenderskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00496122
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIZP.271.89.2023.ED
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1604771,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla budowy wodnego placu zabaw koło stawu holenderskiego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną jako Etap 1 przedsięwzięcia pn. Przebudowa oraz rekultywacja przyrodnicza terenu parku „Stawy Holenderskiego” wraz z budową wodnego placu zabaw w Zawierciu przy ul. Krzywej” w ramach zadania pn.: „Budowa wodnego placu zabaw koło stawu holenderskiego”.
1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Prace projektowe:
Wykonanie prac projektowych - opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla Etapu I przedsięwzięcia (budowy wodnego placu zabaw koło stawu holenderskiego wraz z niezbędną dla oddania obiektu do użytkowania infrastrukturą techniczną) objętego AKTUALIZACJĄ PROGRAMU FUNKCJONALNOUŻYTKOWEGO W RAMACH ZADANIA pn.:"BUDOWA WODNEGO PLACU ZABAW KOŁO STAWU HOLENDERSKIEGO" sporządzoną przez Pracownię Projektową Gww99 architekt mgr.inż Andrzej Wolański tj:
a) projekt koncepcyjny uzgodniony z Zamawiającym – 1 egzemplarz w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarz w wersji elektronicznej,
b) projekt budowlany wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń na roboty budowlane - 3 egz. + 2 dodatkowe egzemplarze w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarz w wersji elektronicznej,
c) projekt wykonawczy wielobranżowy - 3 egzemplarze w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarz w wersji elektronicznej,
d) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 3 egzemplarze w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarz w wersji elektronicznej,
e) opracowania kosztowe (przedmiary robót - 3 egzemplarze w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarz w wersji elektronicznej, kosztorysy inwestorskie - 2 egzemplarze w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarz w wersji elektronicznej,
f) inne dokumenty i opracowania niezbędne do realizacji zamierzenia wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizowanymi na podstawie dokumentacji pracami budowlanymi.
Przyjęte dla dokumentacji projektowej Etap I rozwiązania muszą zapewniać możliwość przyszłej rozbudowy na przyległych terenach o kolejne etapy zagospodarowania terenu parku „Stawy Holenderskiego” zodnie z PFU wykonanym na zlecenie Gminy Zawiercie.
Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Krzywej w Zawierciu.
Inwestycja zlokalizowana na działkach nr ew. 1/42, 1/43, 1/26 j.ewid. 241602_1 ZAWIERCIE / 0012 ZAWIERCIE IDENTYFIKATOR:
241602_1.0012.AR_17.1/42
241602_1.0012.AR_17.1/43
241602_1.0012.AR_17.1/26.
Działki są własnością Gminy Zawiercie.
2) Roboty budowlane:
a) Stan istniejący:
Park „Stawy holenderskie” to pozostałość kompleksu otaczającego willę zawierciańskiego przedsiębiorcy z okresu międzywojennego Stanisława Holenderskiego. Budynek willi tzw. Dworek Holenderskich został odrestaurowany i mieści jednostkę Środowiskowego Dom Samopomocy. Na terenie Parku na działkach nr 1/43 i 1/16 znajdują się dwa dawniej hodowlane stawy. Stawy otoczone zaniedbanym drzewostanem, z połamanymi nieuprzątanymi konarami i zielenią typową dla terenów podmokłych. Stawy wyposażone w zniszczone i prawdopodobnie częściowo niefunkcjonujące budowle hydrotechniczne regulujące poziom wody i umożliwiające przepływ pomiędzy stawami i do przyległego cieku na działce nr ew. 178 k.m. 20.
b) Zakres robót budowlanych:
Wykonanie robót budowlanych na bazie zatwierdzonej dokumentacji dla Etapu I przedsięwzięcia (budowy wodnego placu zabaw koło stawu holenderskiego wraz z niezbędną dla oddania obiektu do użytkowania infrastrukturą techniczną) zgodnie z PFU wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych odbiorów, zgód i dopuszczeń, decyzji zezwalających na użytkowanie przedmiotowego obiektu na cele zgodnie z jego przeznaczeniem obejmujących w szczególności:
Budowę nawierzchni utwardzonych:
- ciągu pieszo jezdnego - 220,00 m2,
- chodników, dojścia do strefy wodnego placu zabaw - 225,00 m2;
Budowę strefy relaksu – plaża trawiasta - 1 200,00 m2;
Budowę placu wodnego oraz brodzika „nogomyjki” o nawierzchni wykończeniowej bezpiecznej z granulatu EPDM o gr 10 mm na podłożu betonowym wraz z montażem 27 szt urządzeń – atrakcji wodnych tj:
- Niecka / brodzik w formie strumienia do zabawy dla dzieci -1 szt;
- Tryskacz fala/ (zrzut wody z wysokości poprzez tzw. koło młyńskie z efektem fali) -1 szt;
- Pierścienie wodne - min 4 szt;
- Tryskacze imitujące kamień -min 2 szt;
- Tryskacze oczka szklane z logiem według wskazań inwestora - min. 4 szt;
- Zraszacz z efektem parasola wodnego - 1 szt;
- Zraszacze / tryskacze imitujące faunę / zwierzęta - min 3 szt;
- Zraszacze / tryskacze imitujące florę / rośliny - min 4 szt;
- Zraszacze wirujące / obrotowe - min 2 szt;
- Armatki wodne - min 2 szt;
- Zraszacze / tryskacze dowolne - min 3 szt;
Budowę ogrodzenia terenu wodnego placu zabaw:
Panele ogrodzeniowe o wysokości 1,20 m wykonane z prętów stalowych d=4 mm zgrzewanych punktowo.
Budowę budynku sanitarno – technicznego dla obsługi wodnego placu zabaw.
Wymiary: 7,20m × 6,20m, wys. 4,00m.
Konstrukcja ścian szkieletowa, posadowienie – płyta fundamentowa.
Składającego się z magazynu kwasu, magazynu podchlorynu oraz pomieszczenia technicznego, zawierającego pompy i filtry.
Budowę kontenera sanitarnego (damsko – męskiego) :
- Wymiary: 3,00m ×2,45m, wys. 2,85m.
- Kubatura - 21,06 m3.
Budowę kontenera przebieralni (damsko – męskiego).
- Wymiary: 3,00m ×2,45m, wys. 2,85m.
- Kubatura 21,06 m3.
Wszystkie powyższe elementy niezbędne dla wykonania dokumentacji projektowej (która uzyska pozwolenie na budowę) oraz niezbędne do wykonania robót budowlanych zostały zawarte w programie funkcjonalno-użytkowym, który stanowi załącznik do SWZ.
2. Szczegółowy zakres prac został ujęty w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
3. Obowiązki Wykonawcy wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia zawierają także Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ..
4. Tam, gdzie w SWZ, w tym w Programie Funkcjonalno-Użytkowym lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm europejskich , ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień , o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 (....)
Z uwagi na ogr. ilość znaków w ogłoszeniu pozostałe zapisy w powyższym zakresie znajdują się w SWZ
5. Wykonawca jest zobowiązany udzielić gwarancji na przedmiot umowy na nie mniej niż 3 lata licząc od daty odbioru końcowego robót.
6. Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 5 lat.
7. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wykonanie dokumentacji projektowej, będącej przedmiotem zam. oraz wykonanie i kierowanie robotami będącymi będącymi przedmiotem zamówienia przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje zaw. i upr.a budowlane, zgodnie z obowiązującym prawem.
7. Zamawiający wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy - prace techniczno – organizacyjne na etapie projektowania, - wykonywanie prac fizycznych przy realizacji robót budowlanych, operatorzy sprzętu i prace fizyczne instalacyjno – montażowe objęte zakresem zamówienia - były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podw.lub dalszy podw. Wymóg ten nie dotyczy osób: projektanta/ów, kierujących robotami budowlanymi (…). Ze wzgl. na ogr. il. znaków reszta w SWZ.
8. Przedmiot zamówienia będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp - cd w Informacjach dodatkowych ogłoszenia.
Z uwagi na ogr. ilość znaków w ogłoszeniu pozostałe zapisy w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne
71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych
71328000-3 - Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych
71354000-4 - Usługi sporządzania map
79930000-2 - Specjalne usługi projektowe
79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawą do unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którym ,,Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.”W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły oferty od Wykonawców:
Nr oferty Nazwy albo imiona i nazwiska oraz siedziby lub miejsca prowadzonej działalności gospodarczej albo miejsce zamieszkania wykonawców :
1. RAF GROUP Rafał Górski
Ul. Kamienna 29a
42-400 Zawiercie
Cena brutto : 1 949 000,00 zł.
2. Garden Designers Sp. z o.o.
20-571 Lublin
ul. Agatowa 16/41
Cena brutto : 3 996 247,59 zł - Ofertę Wykonawcy odrzucono na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12 ustawy Pzp.
3. MTGW Sp. z o.o.
Plac Konstytucji 3-maja 12
34-043 Skała
Cena brutto : 3 025 800,00 zł.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 775,00 PLN.
Tym samym oferta z najniższą ceną tj.: RAF GROUP Rafał Górski Ul. Kamienna 29a, 42-400 Zawiercie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty z najniższą ceną.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1949000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3025800,00 PLN
| 2024-06-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |