Awaryjna rozbiórka budynku oficyny po katastrofie budowlanej ul. Żeromskiego 1 w Bytomiu na podstawie decyzji PINB.7356.64.2071.24.EK

GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00364981
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00364981/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-13 11:54
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c09ec4d6-2969-11ef-a458-c2a7c3d67e03
Identyfikator
6263001827
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneUsługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjnePrzygotowanie terenu pod budowę

Wykonawcy

1 przyznane

MARIANNA KUŚMIERSKABYTOM, PL · lot 0
159 777 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00364981 z dnia 2024-06-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Awaryjna rozbiórka budynku oficyny po katastrofie budowlanej ul. Żeromskiego 1 w Bytomiu na podstawie decyzji PINB.7356.64.2071.24.EK

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242615406

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 54b

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-909

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@bm.bytom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.bm.bytom.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Awaryjna rozbiórka budynku oficyny po katastrofie budowlanej ul. Żeromskiego 1 w Bytomiu na podstawie decyzji PINB.7356.64.2071.24.EK

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c09ec4d6-2969-11ef-a458-c2a7c3d67e03

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00364981

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający proponuje udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
c.d. w informacjach dodatkowych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP-WR-6/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 149644,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

a) Przedmiotem zamówienia jest: „Awaryjna rozbiórka budynku oficyny po katastrofie budowlanej ul. Żeromskiego 1 w Bytomiu na podstawie decyzji PINB.7356.64.2071.24.EK”
b) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Przedmiarem Robót, Specyfikacją Techniczna Wykonania i Odbioru Robót oraz Decyzją PINB.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe STALTON Marianna Kuśmierska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6260014462

7.3.3) Ulica: Szymały 208/10

7.3.4) Miejscowość: Bytom

7.3.5) Kod pocztowy: 41-933

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 159777,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 47 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

c.d. uzasadnienia faktycznego i prawnego
4.06.2024 r. doszło do katastrofy budowlanej polegającej na zawaleniu się stropów wraz z wewnętrznymi ścianami nieużytkowanego budynku oficyny mieszkalnej przy ul. Żeromskiego 1 w Bytomiu (działka nr 49). Ze względu na ujawnione uszkodzenia konstrukcji budynku, z utratą stateczności, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa konstrukcji, z możliwym jej zawaleniem na teren użytkowanego podwórza, zasadnym stało się podjęcie skutecznych działań eliminujących stan zagrożenia bezpieczeństwa. Powyższe polega na wydaniu nakazu administracyjnego na wykonanie robót zabezpieczających, polegających na rozbiórce pozostałości po zawalonych stropach osłabionej bryły wraz z likwidacją uszkodzonych murów w obrębie zawalonych stropów, z konsekwentną rozbiórką całej uszkodzonej zabudowy oraz uporządkowaniem terenu po dokonanych czynnościach rozbiórkowych, celem wyeliminowania stanu zagrożenia bezpieczeństwa dla osób postronnych przebywających w pobliżu.

7.06.2024 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał Decyzje nr PINB.7356.64.2071.24.EK, zgodnie z brzmieniem, obiekt wymaga likwidacji stanu zagrożenia bezpieczeństwa konstrukcji poprzez rozbiórkę celem wyeliminowania stanu zagrożenia bezpieczeństwa na przedmiotowym terenie.

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający proponuje udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
2024-06-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane