„Remonty cząstkowe pozostałych nawierzchni” oraz „Remonty dróg wewnętrznych” w ramach zadania pn. „Remonty cząstkowe dróg i ulic”

Gmina Świebodzin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00365558
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00365558/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-13 13:50
Lokalizacja
Świebodzin, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3e214cab-1804-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
Identyfikator
9270009197
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie naprawy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00365558 z dnia 2024-06-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remonty cząstkowe pozostałych nawierzchni” oraz „Remonty dróg wewnętrznych” w ramach zadania pn. „Remonty cząstkowe dróg i ulic”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świebodzin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770534

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynkowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Świebodzin

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-200

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.swiebodzin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.swiebodzin.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/929939

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remonty cząstkowe pozostałych nawierzchni” oraz „Remonty dróg wewnętrznych” w ramach zadania pn. „Remonty cząstkowe dróg i ulic”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e214cab-1804-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00365558

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00044203/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remonty cząstkowe dróg i ulic

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00336712

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 397725,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Zadanie 1 - Remonty cząstkowe pozostałych nawierzchni, polegające m.in. na:
- naprawie dróg gruntowych poprzez profilowanie,
- naprawie dróg gruntowych poprzez zagęszczenie,
- rozbiórce nawierzchni chodników z płyt betonowych o wym. 35x35x5 cm i 50x50x7 cm,
- rozbiórce nawierzchni z betonu,
- rozbiórce nawierzchni z kostki betonowej,
- wykonaniu koryta na poszerzeniu jezdni i całej szerokości jezdni i chodników,
- ustawieniu krawężników betonowych o wym. 15x30 cm i 15x22 cm,
- ustawieniu obrzeży betonowych o wym. 20x6 cm i 30x8 cm,
- wykonaniu jezdni i chodników z kostki betonowej o gr. 6 cm i 8 cm,
- regulacji pionowej studzienek rewizyjnych, telefonicznych dla zaworów wodociągowych i gazowych oraz kratek ściekowych,
- wykonaniu wodościeków oraz renowacji i wykonaniu nowych rowów drogowych,
- budowie nawierzchni z betonowych płyt wielootworowych oraz betonowych płyt ażurowych,
- układaniu czasowych dróg kołowych i placów z płyt żelbetowych.
2. Zakres robót budowlanych do wykonania przez Wykonawcę został wskazany w Kosztorysach ofertowych stanowiących Załącznik nr 1-1 do SWZ (Zadanie 1), oraz w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót stanowiących Załącznik nr 9-1 do SWZ (Zadanie 1),
3. Wykonawca zrealizuje roboty budowlane z materiałów własnych, które zakupi i dostarczy na teren robót na własny koszt i ryzyko oraz na które posiada wymagane prawem aprobaty techniczne, świadectwa jakości, atesty, wyniki badań itp. Koszt wszelkich materiałów wykorzystanych do realizacji zadania Wykonawca uwzględni w ofertowym wynagrodzeniu.
4. Wykonawca uwzględni w swojej ofercie wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu umowy,
a w szczególności koszty:
a) zakupu i dostawy materiałów,
b) zabezpieczenia i oznakowania terenu robót i prac wykonywanych na drogach gminnych, na których odbywa się ruch pojazdów,
c) transportu do miejsca wbudowania na terenie administracyjnym Gminy Świebodzin niezależnie od odległości i prac za i wyładunkowych,
d) wyposażenia każdego pracownika pracującego na drogach gminnych w ubiór ostrzegawczy (koszulki, kamizelki, narzuty) w kolorze jaskrawo-zielonym bądź pomarańczowym,
e) wynagrodzenia pracowników za pracę, podatek dochodowy, składki ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego itp.
f) zakupu paliwa, płynów, olejów itp.
g) ubezpieczenia i naprawy sprzętu,
h) ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 50 000,00 zł,
i) wywiezienia materiałów, gruzu i śmieci z terenu robót - jeżeli zajdzie taka potrzeba - w cenie uwzględnił transport do podmiotu zajmującego się odzyskiem odpadów lub transport i składowanie na składowisku odpadów - dot. tej części materiałów, które zgodnie z odrębnymi przepisami zalicza się do odpadów,
j) uporządkowania terenu po wykonaniu robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.) Wartość części: 266370,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.2. Zadanie 2 - Remonty dróg wewnętrznych, polegające m.in. na:
- naprawie dróg gruntowych poprzez profilowanie,
- naprawie dróg gruntowych poprzez zagęszczenie,
- naprawie dróg gruntowych poprzez wyrównanie z uzupełnieniem mieszanką piaszczysto-gliniastą, tłuczniem i destruktem asfaltowym,
- wykonaniu wodościeków oraz renowacji i wykonaniu nowych rowów drogowych.
2. Zakres robót budowlanych do wykonania przez Wykonawcę został wskazany w Kosztorysach ofertowych stanowiących Załącznik nr 1-2 do SWZ (Zadanie 2) oraz w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót stanowiących Załącznik nr 9-2 do SWZ (Zadanie 2).
3. Wykonawca zrealizuje roboty budowlane z materiałów własnych, które zakupi i dostarczy na teren robót na własny koszt i ryzyko oraz na które posiada wymagane prawem aprobaty techniczne, świadectwa jakości, atesty, wyniki badań itp. Koszt wszelkich materiałów wykorzystanych do realizacji zadania Wykonawca uwzględni w ofertowym wynagrodzeniu.
4. Wykonawca uwzględni w swojej ofercie wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu umowy, a w szczególności koszty:
a) zakupu i dostawy materiałów,
b) zabezpieczenia i oznakowania terenu robót i prac wykonywanych na drogach gminnych, na których odbywa się ruch pojazdów,
c) transportu do miejsca wbudowania na terenie administracyjnym Gminy Świebodzin niezależnie od odległości i prac za i wyładunkowych,
d) wyposażenia każdego pracownika pracującego na drogach gminnych w ubiór ostrzegawczy (koszulki, kamizelki, narzuty) w kolorze jaskrawo-zielonym bądź pomarańczowym,
e) wynagrodzenia pracowników za pracę, podatek dochodowy, składki ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego itp.
f) zakupu paliwa, płynów, olejów itp.
g) ubezpieczenia i naprawy sprzętu,
h) ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 50 000,00 zł,
i) wywiezienia materiałów, gruzu i śmieci z terenu robót - jeżeli zajdzie taka potrzeba - w cenie uwzględnił transport do podmiotu zajmującego się odzyskiem odpadów lub transport i składowanie na składowisku odpadów - dot. tej części materiałów, które zgodnie z odrębnymi przepisami zalicza się do odpadów,
j) uporządkowania terenu po wykonaniu robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.) Wartość części: 131355,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Zadanie 1 - Remonty cząstkowe pozostałych nawierzchni, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, z uwagi na fakt, iż oferta z najniższą ceną (320 156,70 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (212 902,50 zł), a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty;

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Zadanie 2 - Remonty dróg wewnętrznych, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, z uwagi na fakt, iż oferta z najniższą ceną (167 403,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (100 000,00 zł), a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty.

2024-06-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane