„Remonty cząstkowe dróg gminnych na terenie Gminy Chybie w 2024 roku”
Gmina Chybie - Wójt Gminy Chybie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00367803
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00367803/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-14 14:04
- Lokalizacja
- Chybie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a947cd9d-1673-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
- Identyfikator
- 5482614334
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00367803 z dnia 2024-06-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remonty cząstkowe dróg gminnych na terenie Gminy Chybie w 2024 roku”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chybie - Wójt Gminy Chybie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182396
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bielska 78
1.5.2.) Miejscowość: Chybie
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-520
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 856 10 96
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: organizacja@chybie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chybie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a947cd9d-1673-11ef-9381-e6cc5d6d04e51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remonty cząstkowe dróg gminnych na terenie Gminy Chybie w 2024 roku”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a947cd9d-1673-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00367803
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00330218
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPA.271.8.2024.UG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Remont cząstkowy dróg gminnych – wykonanie nakładki asfaltowej na drogach gminnych:1) Ulicy Św. Huberta w Chybiu
2) Ulicy Karola Darwina w Zaborzu
3) Ulicy Juliusza Tuwima – boczny odcinek – w Mnichu
4) Ulicy Myśliwskiej w Zaborzu
Zakres prac przy wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych:
- prace pomiarowe i roboty przygotowawcze,
- oznakowanie robót,
- mechaniczne rozebranie istniejącej nawierzchni z uprzątnięciem we własnym zakresie,
- przygotowanie nawierzchni do położenie mieszanki mineralno – bitumicznej, tj. oczyszczenie miejsca położenia mieszanki mineralno – bitumicznej, - usunięcie wody, doprowadzając uszkodzone miejsce do stanu powietrzno-suchego, dokładne oczyszczenie dna i krawędzi w miejscu łączenia
z luźnych ziaren grysu, żwiru, piasku i pyłu.
- rozłożenie mieszanki, zgodnie z założoną grubością, szerokością i profilem,
- mechaniczne zagęszczenie położonej mieszanki mineralno – bitumicznej i posmarowanie emulsją asfaltową styków nowej nakładki z istniejącą nawierzchnią oraz przeprowadzenie pomiarów
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna: przedmiary robót ( Załącznik nr 5a,5b, 5c) i STWIORB (załącznik nr 6)
UWAGA!!!
1. Wykonawca jest zobowiązany do opracowania, uzyskania zatwierdzenia i wprowadzenia organizacji ruchu na czas prowadzenia robót zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu oraz do jej całkowitej likwidacji wraz z demontażem oznakowania po zakończeniu robót – jeżeli zajdzie taka konieczność.
2. Organizacja ruchu po zakończeniu robót musi odpowiadać stałej organizacji ruchu obowiązującą na danym odcinku.
3. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe oznakowanie i zabezpieczenie: miejsca prowadzonych robót w pasie drogowym i wykonanych objazdów oraz za ich utrzymanie w należytym stanie przez cały czas wykonywania robót
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 137106,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Remont cząstkowy dróg gminnych o nawierzchni asfaltowej1) Zakres prac przy wykonaniu remontu cząstkowego masą mineralno – bitumiczną wytwarzaną
i wbudowaną na gorąco (w przypadku ubytków i wyboi) obejmuje:
- prace pomiarowe i roboty przygotowawcze,
- oznakowanie robót,
- wycięcie piłą diamentową lub frezowanie z nadaniem regularnych kształtów uszkodzonych miejsc nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów figury geometrycznej bez kątów ostrych – np. prostokąt,
- usunięcie luźnego materiału,
- oczyszczenie miejsca ubytku, - usunięcie wody, doprowadzając uszkodzone miejsce do stanu
- powietrzno-suchego, dokładne oczyszczenie dna i krawędzi uszkodzonego miejsca z luźnych
- ziaren grysu, żwiru, piasku i pyłu.
- rozłożenie mieszanki jedną lub dwiema warstwami, zgodnie z założoną grubością, szerokością i profilem,
- mechaniczne zagęszczenie łaty i posmarowanie emulsją asfaltową styków łaty z istniejącą nawierzchnią oraz przeprowadzenie pomiarów,
2) Zakres prac przy wykonaniu remontu cząstkowego nawierzchni grysami i emulsją asfaltową - w przypadku spękań w nawierzchni obejmuje:
- prace pomiarowe i roboty przygotowawcze,
- oznakowanie robót, dostarczenie materiałów podstawowych i pomocniczych,
- oczyszczenie uszkodzonego miejsca z załadunkiem rumoszu na środek transportu i wywozem na
miejsce wskazane przez Zamawiającego,
- skropienie emulsją oczyszczonego dna i ścianek krawędzi naprawianego miejsca,
- rozścielenie mieszanki grysowo – emulsyjnej remonterem,
- zasypanie drobnym kruszywem łaty i mechaniczne zagęszczenie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna: przedmiary robót ( Załącznik nr 5a,5b, 5c) i STWIORB (załącznik nr 6)
UWAGA!!!
1. Wykonawca jest zobowiązany do opracowania, uzyskania zatwierdzenia i wprowadzenia organizacji ruchu na czas prowadzenia robót zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu oraz do jej całkowitej likwidacji wraz z demontażem oznakowania po zakończeniu robót – jeżeli zajdzie taka konieczność.
2. Organizacja ruchu po zakończeniu robót musi odpowiadać stałej organizacji ruchu obowiązującą na danym odcinku.
3. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe oznakowanie i zabezpieczenie: miejsca prowadzonych robót w pasie drogowym i wykonanych objazdów oraz za ich utrzymanie w należytym stanie przez cały czas wykonywania robót
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 64272,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Remont cząstkowy drogi gminnej – remont ul. Czuchowskiej w MnichuZakres prac przy wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych:
- cięcie piłą nawierzchni bitumicznej,
- frezowanie nawierzchni bitumicznej z wywozem materiału w zakresie wykonawcy,
- wykonanie koryta z odwozem gruntu,
- wykonanie podłoża z warstwą odciągającą z geowłókniny,
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
- skropienie podbudowy kamiennej,
- wykonanie warstwy wiążącej oraz warstwy ścieralnej,
- profilowanie wraz z zagęszczeniem pobocza drog.i
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna: przedmiary robót ( Załącznik nr 5a,5b, 5c) i STWIORB (załącznik nr 6)
UWAGA!!!
1. Wykonawca jest zobowiązany do opracowania, uzyskania zatwierdzenia i wprowadzenia organizacji ruchu na czas prowadzenia robót zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu oraz do jej całkowitej likwidacji wraz z demontażem oznakowania po zakończeniu robót – jeżeli zajdzie taka konieczność.
2. Organizacja ruchu po zakończeniu robót musi odpowiadać stałej organizacji ruchu obowiązującą na danym odcinku.
3. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe oznakowanie i zabezpieczenie: miejsca prowadzonych robót w pasie drogowym i wykonanych objazdów oraz za ich utrzymanie w należytym stanie przez cały czas wykonywania robót
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 14304,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 ust. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
Cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Najniższa cena spośród złożonych ofert wynosi:
– część I: 205 284,36 zł brutto,
Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi:
– część I: 168 640,38 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 205284,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 205284,36 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 ust. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
Cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Najniższa cena spośród złożonych ofert wynosi:
– część II: 152 370,99 zł brutto,
Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi:
– część II: 79 054,56 zł brutto
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 152370,99 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 152370,99 PLN
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 ust. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
Cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Najniższa cena spośród złożonych ofert wynosi:
– część III: 24 202,77 zł brutto.
Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi:
– część III: 17 593,92 zł brutto
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 24202,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 24202,77 PLN
| 2024-06-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |