Modernizacja parkingu wraz z budową toalety samoczyszczącej przy Al. Legionów w Ustroniu
Miasto Ustroń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00368348
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00368348/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-17 08:47
- Lokalizacja
- Ustroń, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-66f8b793-0206-11ef-b81b-aebd110f5279
- Identyfikator
- 5482407434
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00368348 z dnia 2024-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja parkingu wraz z budową toalety samoczyszczącej
przy Al. Legionów w Ustroniu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Ustroń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182344
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Ustroń
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-450
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: +48338579300
1.5.8.) Numer faksu: +48338579330
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@ustron.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ustron.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-66f8b793-0206-11ef-b81b-aebd110f52791.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja parkingu wraz z budową toalety samoczyszczącejprzy Al. Legionów w Ustroniu
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66f8b793-0206-11ef-b81b-aebd110f5279
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00368348
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048093/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Modernizacja parkingu wraz z budową toalety samoczyszczącej przy Al. Legionów w Ustroniu - poprawa infrastruktury turystycznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00298582
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.11.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja parkingu wraz z budową toalety samoczyszczącej przy Al. Legionów w Ustroniu”.
W ramach realizacji umowy Wykonawca wykona dokumentację projektową a następnie na jej podstawie wykona roboty budowlane polegające na modernizacji parkingu wraz z budową toalety samoczyszczącej przy Al. Legionów w Ustroniu.
Na przedmiot umowy składa się następujący zakres rzeczowy:
1) Zadanie 1: Dokumentacja projektowa - w ramach tego zadania Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
a) opracowania kompletnej dokumentacji projektowej (budowlano-architektonicznej), zgodnie z zakresem i wytycznymi wskazanymi w PFU dla dokumentacji projektowej w tym: uzyskania wszelkich niezbędnych uzgodnień instalacji przyłączeniowych, tj. elektrycznych, wodociągowych, kanalizacji sanitarnej, teletechnicznej.
b) po akceptacji przez Zamawiającego – złożenie dokumentacji budowlano-architektonicznej w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i uzyskanie w imieniu Zamawiającego prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę dla całości inwestycji wymaganych przepisami prawa, w tym ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 682 z późn. zm.), koniecznych do wykonania niniejszej Umowy.
2) Zadanie 2: Roboty budowlane - Modernizacja parkingu wraz z budową toalety samoczyszczącej oraz elementami małej architektury w Ustroniu przy Al. Legionów, na terenie działek nr 223/26, 5014/67 i 5014/92 obr. Ustroń - w ramach tego zadania Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych jn.;
a) modernizacja parkingu,
b) budowę toalety samoczyszczącej,
c) wykonanie niezbędnego uzbrojenia tj. instalacji elektrycznej, sanitarnej, teletechnicznej,
d) montaż elementów małej architektury tj. ławek parkowych i piknikowych wytworzonych z produktów pochodzących z recyklingu, koszy na odpady, lamp parkowych solarnych, a także montaż elementów monitoringu
e) wycięcie zieleni inwazyjnej a także samosiejek i usuniecie wykrotów.
UWAGA: Wykonawca jest zobowiązany wykonać przedmiot niniejszego zamówienia z uwzględnieniem szczególnych wymagań, związanych z tworzeniem odpowiednich warunków do funkcjonowania przez osoby niepełnosprawne, m.in.: poprzez:
• dostosowanie toalety do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym: zapewnienie odpowiedniej przestrzeni manewrowej; brak progów w drzwiach; montaż minimum jednej, odpowiednio przystosowanej miski ustępowej oraz umywalki, a także uchwytów mających na celu ułatwienie korzystania z urządzeń higieniczno-sanitarnych;
• unikanie zmian poziomów;
• stosowanie materiałów wykończeniowych chodników, ścieżek, schodów itd. powinny zapewniać stabilne oparcie i mieć właściwości antypoślizgowe;
• wykonanie nawierzchni w sposób umożliwiający spływanie wody i zapobieganie powstawania kałuż;
• zapewnienie, aby wszelkie przeszkody i elementy wyposażenia przestrzeni zostały umieszczone poza główną przestrzenią komunikacyjną (najlepiej żeby wszystkie elementy wyposażenia przestrzeni nie wykraczały poza jedną, ściśle określoną linię. W przestrzeni zewnętrznej może to być np. linia wyznaczona przez latarnie.
Wszelkie prace projektowe należy uzgadniać na bieżąco z Zamawiającym oraz Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego. Zamawiający przed złożeniem oferty zaleca szczegółowe zapoznanie się z zakresem i charakterem robót. Zaplecze budowy Wykonawca zapewni sobie we własnym zakresie. Po zakończeniu robót należy sporządzić dokumentację powykonawczą zatwierdzoną przez Inspektora Nadzoru i Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany do dokonania wszelkich zgłoszeń o rozpoczęciu i zakończeniu robót budowlanych oraz uzyskanie wszelkich pozwoleń, opinii wymaganych przepisami prawa w ramach realizowanej inwestycji. Zdemontowane płyty drogowe oraz ażurowe z istniejącej nawierzchni parkingowej należy oczyścić i dostarczyć Zamawiającemu we wskazane miejsce w Ustroniu.
UWAGA: W rejonie inwestycji znajduje się przystanek kolejowy, a także przebiega część odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej. Modernizowany parking jest w bliskiej odległości od rzeki Wisły, nad którą znajduje się wiele miejsc wypoczynkowych dla turystów rowerowych oraz pieszych.
Zadanie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Wstępna promesa nr Edycja8/2023/2197/PolskiLad w wysokości 95% wartości Inwestycji. Wkład własny Zamawiającego stanowi 5% wartości Inwestycji. Regulamin naboru wniosków o dofinansowanie edycja 8 w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz uchwała nr 84/2021 Rady Ministrów z 1 lipca 2021 r. (zmienionej uchwałami Rady Ministrów: nr 176/2021 z dnia 28 grudnia 2021 r., nr 87/2022 z dnia 26 kwietnia 2022 r. oraz nr 205/2022 z 13 października 2022 r.) w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dostępne są na stronie internetowej https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-osma. Wykonawca zobowiązany będzie do finansowania inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, na czas poprzedzający wypłatę środków z promesy.
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 9 do SWZ – Formularz cenowy oraz w załączniku nr 10 do SWZ - Program funkcjonalno – użytkowy (PFU) wraz z opisem, rysunkami, wizualizacją oraz poglądowym przedmiarem robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42900000-5 - Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia
42961000-0 - System sterowania i kontroli
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45120000-4 - Próbne wiercenia i wykopy
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej
45520000-8 - Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1752905,76 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2752724,07 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1752905,76 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INSTAL Cymorek Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5482131647
7.3.3) Ulica: Pierściecka 73
7.3.4) Miejscowość: Kiczyce
7.3.5) Kod pocztowy: 43-430
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1752905,76 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |