„BUDOWA LĄDOWISKA WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ DLA SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W JAŚLE”

Szpital Specjalistyczny w Jaśle

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00369087
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00369087/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-17 12:12
Lokalizacja
Jasło, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3fb9d729-1c06-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
Identyfikator
6851950733
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie oczyszczania terenuUsuwanie wierzchniej warstwy glebyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie stabilizacji gruntuRoboty w zakresie odwadniania gruntuOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągówRoboty budowlane w zakresie gazociągówRoboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty drogoweInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoOświetlenie zewnętrzneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychSystem oświetlenia lotniska (PAPI)System nadzoru lotniskowego i system oświetlenia

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00369087 z dnia 2024-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„BUDOWA LĄDOWISKA WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ DLA SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W JAŚLE”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Specjalistyczny w Jaśle

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370444486

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lwowska 22

1.5.2.) Miejscowość: Jasło

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-200

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpital.jaslo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.szpital.jaslo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpitaljaslo.eb2b.com.pl/open-auctions.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„BUDOWA LĄDOWISKA WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ DLA SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W JAŚLE”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3fb9d729-1c06-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00369087

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031480/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa lądowiska wraz z drogą dojazdową dla śmigłowców ratunkowych obsługujących SOR Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00340004

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/30/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie lądowiska dla śmigłowców ratunkowych na działce 13/32, 13/34, obręb ewid.: 0003 BŁONIE, jedn. ewid.: 180501_1 JASŁO MIASTO. Zadanie inwestycyjne pn.: „Budowa lądowiska wraz z infrastrukturą dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle” obejmuje wykonanie prac budowlano – instalacyjnych w tym:
• przygotowanie terenu budowy lądowiska poprzez wykonanie wycinki drzew i krzewów, usunięcie korzeni, pni drzew i niwelacja terenu pod budowę wraz z utylizacją drzew, pni i korzeni,
• wykorzystanie / zagospodarowanie z terenu budowy materiału pochodzącego z wykopów w ilości około 1000 m3,
• pełna obsługa geodezyjna (tyczenie, inwentaryzacja powykonawcza),
• roboty ziemne i rozbiórkowe, przygotowanie terenu lądowiska i komunikacji (drogi, dojście piesze i miejsce postojowe karetek) pod nowe nawierzchnie z kostki betonowej, ułożenie obrzeży i krawężników,
• wykonanie zjazdu z ul. Sroczyńskiego,
• wykonanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na powierzchni lądowiska, drogi, dojścia pieszego i terenu przyległego do lądowiska zgodnie z wytycznymi w projekcie,
• wykonanie oznaczeń poziomych płyty lądowiska,
• montaż wskaźnika wiatru wraz z oświetleniem,
• wykonanie ogrodzenia terenu lądowiska wraz z bramą wjazdową,
• wykonanie instalacji elektrycznej w tym: oświetlenie lądowiska krawędziowe umiejscowione wzdłuż krawędzi lądowiska, oświetlenie ogólne lądowiska, lampy przeszkodowe na pobliskich budynkach – w razie konieczności,
• przebudowa i usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą,
• montaż sterowania oświetleniem nawigacyjnym,
• sporządzenie protokołów z pomiarów elektrycznych,
• wykonanie dokumentacji rejestracyjnej lądowiska wraz z opracowaniem Instrukcji Operacyjnej Lądowiska i Planem Ratowniczym, wpisanie lądowiska do ewidencji lądowisk prowadzonej przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w ramach niniejszej inwestycji (uzyskanie wpisu do ewidencji na podstawie udzielonego pełnomocnictwa).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45233140-2 - Roboty drogowe

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

34968200-2 - System oświetlenia lotniska (PAPI)

34968000-0 - System nadzoru lotniskowego i system oświetlenia

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 ust. 3 ustawy Pzp. stanowi, że: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
Kwota jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia wynosi brutto: 1 506 275,22 zł. Z uwagi na fakt, że cena najniższej oferty, złożonej przez Wykonawcę: TOPATOTERA Sp. z o.o., wynosi 1 985 402,00 zł i jest znacznie wyższa od kwoty przeznaczonej przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia oraz, że Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny złożonej oferty, Zamawiający postanawia jak na wstępie.
2024-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane