Budowa stref aktywności i wypoczynku przy OSP Boguszowice oraz OSP Gotartowice – realizacja ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

MIASTO RYBNIK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00369230
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00369230/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-17 12:45
Lokalizacja
Rybnik, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-daee9491-f588-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
Identyfikator
6420010758
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Obiekty rekreacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00369230 z dnia 2024-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa stref aktywności i wypoczynku przy OSP Boguszowice oraz OSP Gotartowice – realizacja ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego
w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 4392302

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-daee9491-f588-11ee-ac52-ee29f86ffd4f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa stref aktywności i wypoczynku przy OSP Boguszowice oraz OSP Gotartowice – realizacja ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego
w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-daee9491-f588-11ee-ac52-ee29f86ffd4f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00369230

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00577643/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Strefa aktywności i wypoczynku przy OSP Boguszowice oraz OSP Gotartowice - projekt ogólnomiejski budżetu obywatelskiego p.n. "Wypoczynek i rekreacja łączy dzielnice"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00302909

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.27.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1689434 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1159515,20 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie stref aktywności i wypoczynku w dwóch lokalizacjach.
Lokalizacja 1: teren przy OSP Boguszowice
Za istniejącym budynkiem OSP znajduje się teren, który obecnie jest wykorzystywany jako boisko trawiaste do piłki nożnej. W ramach realizacji zamówienia część tego terenu zostanie wydzielona i ogrodzona.
Na terenie tym powstanie:
- wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej,
- mini tor rolkowy,
- wiata drewniana z wyposażeniem.
Do wiaty zostanie doprowadzone zasilanie elektryczne z rozdzielni głównej zlokalizowanej w budynku OSP.
Teren częściowo będzie należało utwardzić, poprzez wykonanie ciągów komunikacyjnych z betonowej kostki brukowej. Nawierzchnie tego typu należy przewidzieć również dla wiaty drewnianej.
Oświetlenie terenu będą stanowiły lampy solarne typu ulicznego, a nadzór wizyjny nad obiektem będzie realizowany za pośrednictwem kamery obrotowej WiFi skomunikowanej z aplikacją internetową. Pozostałe wyposażenie obiektu to: ławki, kosze na odpadki, stojaki rowerowe.
Lokalizacja 2: teren przy OSP Gotartowice
Za budynkiem OSP znajduje się teren, na którym obecnie są zabudowane
2 wiaty stalowe. Wiaty stalowe zostaną zdemontowane przez Zamawiającego przed przekazaniem frontu robót, natomiast demontaż i utylizacja fundamentów żelbetowych oraz utwardzenia terenu z kostki i bloczków betonowych będzie należało do Wykonawcy.
Po zdemontowaniu opisanych powyżej konstrukcji należy przygotować nową nawierzchnię z betonowej kostki brukowej oraz wybudować wiatę drewnianą, którą należy wyposażyć w ławy i stoły oraz oświetlenie. Do wiaty należy doprowadzić zasilanie elektryczne z rozdzielni głównej zlokalizowanej w budynku OSP.
Oświetlenie terenu będą stanowiły 2 lampy solarne typu ulicznego. Pozostałe wyposażenie obiektu to kosze na odpadki i stojak rowerowy.
Szczegółowy zakres precyzuje SWZ z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Podstawa prawna unieważnienia: art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1875750,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2149079,37 PLN

2024-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane