Budowa i przebudowa infrastruktury w Parku Przemysłowym Sztum
Miasto i Gmina Sztum
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00369965
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00369965/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-17 15:22
- Lokalizacja
- Sztum, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b1c9a7e7-cb27-11ee-875e-a22221c84ba7
- Identyfikator
- 5792211352
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00369965 z dnia 2024-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i przebudowa infrastruktury w Parku Przemysłowym Sztum
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Sztum
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747773
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mickiewicza 39
1.5.2.) Miejscowość: Sztum
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-400
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@sztum.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sztum.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/8864371.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa i przebudowa infrastruktury w Parku Przemysłowym Sztum2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1c9a7e7-cb27-11ee-875e-a22221c84ba7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00369965
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00033078/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Zaprojektuj i wybuduj: Budowa i przebudowa infrastruktury w Parku Przemysłowym Sztum
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00106115
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IM.271.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem inwestycji jest budowa i przebudowa infrastruktury technicznej w planowanym Parku Przemysłowym Sztum, który jest terenem inwestycyjnym zlokalizowanym w miejscowości Koniecwałd w Gminie Sztum w województwie pomorskim. Jego powierzchnia to 77,6 ha, z czego 39,1 ha stanowi własność jednostek publicznych: Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Miasta i Gminy Sztum, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Park jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie węzła komunikacyjnego projektowanej Obwodnicy Sztumu realizowanej w ramach Rządowego Programu Budowy 100 obwodnic. Wzdłuż terenu Parku biegnie trasa planowanej do budowy przez GDDKiA drogi rowerowej Sztum-Malbork, która jest na etapie opracowania dokumentacji projektowej. Przy Parku zlokalizowane są przystanki komunikacji publicznej. Teren leży w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 55, w odległości: ok. 2,5 km od miasta Sztum, ok. 36 km od autostrady A1, 34 km od drogi ekspresowej S7, ok. 75 km od portu w Gdańsku, 95 km od portu w Gdyni i 45 km od portu w Elblągu oraz 2 km od sieci kolejowej. Teren Parku jest objęty w całości miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, które przewidują przeznaczenie tego obszaru pod funkcje przemysłowe, produkcyjne, składowe, magazynowe i usługowe. Realizacja inwestycji ma na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19 poprzez utworzenie spójnego funkcjonalnie terenu inwestycyjnego na terenie Gminy Sztum, co znacząco wpłynie na ożywienie gospodarcze oraz wzrost zatrudnienia. Park posiada dostęp do sieci wodno – kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej, wymaga natomiast pilnej interwencji w celu budowy i przebudowy infrastruktury na tym obszarze.
2) Inwestycja zrealizowana zostanie w systemie zaprojektuj i wybuduj i przewiduje następujące działania:
a) budowa dróg obsługujących tereny inwestycyjne o nawierzchni bitumicznej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą (w tym m. in.: sieć wodnokanalizacyjna, sieć kanalizacji deszczowej, sieć elektroenergetyczna, oświetlenie, kanał technologiczny na potrzeby szerokopasmowego internetu, ciągi pieszo-rowerowe, chodniki, bezpieczne przejścia dla pieszych), łączna długość ok. 2 km;
b) modernizacja infrastruktury drogowej i towarzyszącej (w tym m. in.: sieć wodno-kanalizacyjna, sieć kanalizacji deszczowej, sieć elektroenergetyczna, oświetlenie, kanał technologiczny na potrzeby szerokopasmowego internetu, ciągi pieszo-rowerowe, chodniki, bezpieczne przejścia dla pieszych), łączna długość ok. 0,6 km;
c) budowa kanalizacji deszczowej.
19) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej, która stanowi załącznik nr 1 do SWZ oraz w projekcie umowy, która stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45233251-3 - Wymiana nawierzchni
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1673200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 19898361,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 16732000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych „STRZELBUD” Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5811807578
7.3.3) Ulica: Lotnicza 3
7.3.4) Miejscowość: Kwidzyn
7.3.5) Kod pocztowy: 82-500
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 16732000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-11-28| 2024-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |