Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Zawierciu (...) w ramach programu OLIMPIA (...)
Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zawierciu im. Marii Konopnickiej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00370228
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00370228/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-18 07:56
- Lokalizacja
- Zawiercie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fd3b8f43-fcd0-11ee-885b-8267c0608453
- Identyfikator
- 6492020507
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00370228 z dnia 2024-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Zawierciu (...) w ramach programu OLIMPIA (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zawierciu im. Marii Konopnickiej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000730075
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Oświatowa 55
1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 32 6723872
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp7zawiercie@zawiercie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.msp7zawiercie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzoeas-zawiercie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Zawierciu (...) w ramach programu OLIMPIA (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd3b8f43-fcd0-11ee-885b-8267c0608453
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00370228
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00289677/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Zawierciu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00292808
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP 1/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2828210,91 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę zadaszenia boiska wielofunkcyjnego o konstrukcji drewnianej łukowej, przebudowę istniejącego boiska wielofunkcyjnego w ramach Programu „Olimpia” przy Szkole Podstawowej nr 7 w Zawierciu wraz z infrastrukturą techniczną, ul. Oświatowa 55, dz. nr ew. 39/11 (obręb 0012, Zawiercie), 42-400 Zawiercie.
Przedmiot zamówienia należy zrealizować zgodnie z Decyzją Starosty Zawierciańskiego nr 109/2024 z dnia 19.02.2024r. zatwierdzającą projekt zagospodarowania działki oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę oraz z załączonymi do postępowania decyzjami, pozwoleniami, zezwoleniami, postanowieniami, uzgodnieniami, warunkami, opiniami itp. oraz zgodnie z załączoną dokumentacją projektową i STWiORB oraz SWZ.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) Prace demontażowe istniejącej infrastruktury,
b) Roboty fundamentowe konstrukcyjne,
c) Podbudowy i nawierzchnie sportowe wraz z liniami i tulejami,
d) Konstrukcję strukturalną zadaszenia hali sportowej wraz z jej pokryciem,
e) Rolety boczne rozsuwane na łożyskach rolkowych – 4 przęsła,
f) Systemowa stolarka aluminiowa,
g) Instalację kanalizacji deszczowej i drenażu,
h) Instalację elektryczną i linię zasilającą
- budowa linii kablowej
- montaż instalacji wewnętrznej i oświetlenia
- uzbrojenie rozdzielnie elektrycznej
- instalacja uziemieniowa
i) Chodnik z kostki betonowej,
j) Powierzchnia biologicznie czynna,
k) Wyposażenie hali namiotowej
- scena mobilna wraz z wykładziną ochronną
- strzelnica mobilna laserowa – 4 stanowiskowa
l) Wyposażenie boisk sportowych
m) Zinwentaryzowanie powykonawcze robót wraz ze złożeniem dokumentów geodezyjnych do zasobu Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej,
n) Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie
2. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót (jako element pomocniczy do kalkulacji ceny), które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (dalej SWZ).
3. Sporządzona oferta musi być zgodna z przedmiotem zamówienia, dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.
4. Tam, gdzie w SWZ w tym dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, pzp Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
f) standardów emisyjnych,
oraz pod warunkiem udowodnienia przez wykonawcę zgodnie z art. 101 ust. 5 lub 6 ustawy Pzp.
5. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).
6. W przypadku wymagania w dokumentacji projektowej i STWiORB etykiet lub certyfikatów, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety oraz certyfikaty wydane przez równoważne jednostki oceniające zgodność.
7. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.
8. Ilekroć w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, dokumentacji projektowej mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp.
9. Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. nr 682), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (t.jDz. U. z 2021r., poz. nr 1213) oraz wymogom specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót i SWZ.
10. Wykonawca przed wbudowaniem materiałów przedłoży ich wzory, karty techniczne, aprobaty lub certyfikaty do akceptacji inspektorowi nadzoru potwierdzającej zgodność parametrów technicznych z dokumentacją projektową.
11. Wybrany Wykonawca w terminie do 7 dni od daty zawarcia umowy zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu opracowanego i uzgodnionego z Zamawiającym Harmonogramu rzeczowo-finansowy.
12. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza przedstawi przed zawarciem umowy kosztorys ofertowy szczegółowy na całość zadania z wyszczególnieniem wskaźników cenotwórczych tj. stawki robocizny, kosztów pośrednich i zysku wraz z zestawieniem RMS.
13. Obowiązującą formą wynagrodzenia jest cena ryczałtowo-kosztorysowazawierająca wszelkie koszty związane z realizacją zadania (poza robotami ujawnionymi w trakcie ich wykonywania, nieobjętymi zamówieniem podstawowym lub robotami zamiennymi), a w szczególności związane z robotami przygotowawczymi koszty urządzenia
i utrzymania placu budowy, uporządkowania terenu po wykonaniu robót oraz wszelkie inne – potrzebne dla prawidłowego i zgodnego z prawem wykonania przedmiotu zamówienia. Ponadto Wykonawca w cenie wykonania robót winien uwzględnić wszystkie koszty wynikające z opisu przedmiotu zamówienia, z projektu budowlano - wykonawczego i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych załączonych do SWZ.
14. Rozliczenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy.
15. Wykonawca jest obowiązany udzielić gwarancji na przedmiot zamówienia na nie mniej niż 60 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego.
16. Okres rękojmi na jest równy okresowi gwarancji.
17. Wykonawca będzie zobowiązany do utrzymania ładu i porządku na terenie prowadzonych robót w ramach przedmiotu umowy, a po zakończeniu każdego etapu prac do niezwłocznego uporządkowania miejsca ich wykonywania wraz z terenem przyległym do stanu pierwotnego, usunięcia wszelkich urządzeń tymczasowego zaplecza i pozostawienia miejsca prowadzonych prac w stanie nadającym się do użytkowania.
18. W przypadku stwierdzonego nieporządku na terenie budowy, inspektor nadzoru inwestorskiego lub koordynator umowy ma prawo polecić Wykonawcy natychmiastowe doprowadzenie terenu budowy do należytego porządku. W przypadku niedostosowania się do tych zaleceń, po uprzednim bezskutecznym wezwaniu z terminem do 7 dni roboczych skierowanym do Wykonawcy, Zamawiający ma prawo zlecić uporządkowanie podmiotowi zewnętrznemu, a kosztami tych prac obciążyć Wykonawcę (wykonanie zastępcze).
19. Wykonawca jest zobowiązany do należytego zabezpieczenia i oznakowania terenu budowy oraz zapewnienia w miejscu wykonywania robót właściwych warunków bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska oraz do prowadzenia prac zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności przepisami BHP oraz przepisami przeciwpożarowymi.
20. Wykonawca robót dostarczy, zainstaluje i będzie obsługiwał na własny koszt wszystkie tymczasowe urządzenia zabezpieczające, zapewniając bezpieczeństwo interesantów i pracowników Zamawiającego, pojazdów i pieszych na terenie przyległym do prowadzonych robót.
21. Wykonawca do prowadzonych robót we własnym zakresie zapewni zasilanie w energię elektryczną oraz inne media, łącznie z wykonaniem ich przyłączeń i wyłączeń oraz pokryje koszty zużycia tych mediów.
22. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia w trakcie realizacji urządzeń lub istniejących sieci, obiektów pasa drogowego, obiektów innych, Wykonawca będzie zobowiązany do ich naprawienia i doprowadzenia do stanu pierwotnego na własny koszt.
Pozostałe zapisy w sekcji IX Pozostałe informacje
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112200-7 - Usuwanie powłoki gleby
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
45223220-4 - Roboty zadaszeniowe
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawą do unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którym ,, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą cena przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 3 oferty, z cenami powyżej kwoty jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.
Pełnomocnik Zamawiającego przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 2 000 000,00 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2024-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |