35.2024 Remont dachu wraz z modernizacją wentylacji zgodnie z zaleceniami z przeglądów okresowych budynku przy ul. Kochanowskiego 14 (OBRL)
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00370315
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00370315/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-18 08:24
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a032fb93-0089-11ef-885b-8267c0608453
- Identyfikator
- 8960005779
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00370315 z dnia 2024-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
35.2024 Remont dachu wraz z modernizacją wentylacji zgodnie z zaleceniami z przeglądów okresowych budynku przy ul. Kochanowskiego 14 (OBRL)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288981
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wybrzeże Ludwika Pasteura 1
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-367
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: tomasz.kiliszek@umw.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umw.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umed-wroc.logintrade.net/zapytania_email,162019,58a41683fe371ea85a2c2c67f048d6f7.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
35.2024 Remont dachu wraz z modernizacją wentylacji zgodnie z zaleceniami z przeglądów okresowych budynku przy ul. Kochanowskiego 14 (OBRL)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a032fb93-0089-11ef-885b-8267c0608453
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00370315
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00069254/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Remont dachu w budynku przy ul. Kochanowskiego 14. ORL
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00295744
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AZP.260.35.2024.TP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Remont dachu wraz z modernizacją wentylacji zgodnie z zaleceniami z przeglądów okresowych budynku przy ul. Kochanowskiego 14 (Ogród Botaniczny Roślin Leczniczych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu) oraz zgodnie z Dokumentacją projektową, stanowiącą załącznik nr 8 do SWZ.
2. Miejsce realizacji robót budowlanych: Ogród Botaniczny Roślin Leczniczych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu - obiekt zabytkowy, wpisany do rejestru zabytków pod numerem A/1388/593/Wm), obręb Zacisze, AR_7, przy ul. Kochanowskiego 14 we Wrocławiu.
3. Okres gwarancji:
Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia co najmniej 36-miesięcznej gwarancji na przedmiot zamówienia od dnia podpisania bezusterkowego protokołu końcowego odbioru robót. Udzielony okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, tj. roboty ogólnobudowlane jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jedn. - Dz. U. z 2023 r., poz. 1465). Wymóg nie dotyczy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowalne (tekst jedn. - Dz. U. z 2023 r., poz. 682, z późn. zm.).
5. Wizja lokalna. Zamawiający umożliwi Wykonawcom dokonanie wizji lokalnej. Dokonanie wizji lokalnej jest czynnością fakultatywną. Wizja lokalna jest zalecana, z powodu potrzeby zapoznania się Wykonawców
z terenem przyległym, możliwością wjazdu oraz prac w sąsiedztwie samego budynku. Wokół budynku porastają szczególne okazy roślinności, których nie można uszkodzić, ponadto teren jest pod nadzorem konserwatorskim.
W szczególności:
1) W bliskim sąsiedztwie budynku (dachu) znajdują się szczególne okazy roślinności w tym pomnik przyrody, których nie można uszkodzić. Każde uszkodzenie skutkuje zawiadomieniem przez Zamawiającego stosownych służb. Zamawiający celowo na tym etapie informuje o tym fakcie, aby podczas prowadzenia prac nie doszło do niekontrolowanych uszkodzeń drzewostanu okalającego budynek.
2) W pomieszczeniach budynku nr 14 np. I piętro pom. 2/09 kanały nawiewny i wywiewny mają swój przebieg w zabytkowych szafach. Podczas wykonywania prac należy zachować szczególną ostrożność by ich nie uszkodzić.
3) W budynku są czynne laboratoria prowadzące w sposób ciągły doświadczenia i badania. Wykonawca musi mieć na względzie i ten fakt i tak planować roboty by prace mogły być prowadzone w sposób ciągły przez pracowników Zamawiającego. Podczas planowania prac i ich wykonywania, należy być w stałym kontakcie z Użytkownikiem w celu bieżących ustaleń, by jak najmniej odczuł on i jego badania prowadzony remont.
4) Na teren ogrodu jest kategoryczny zakaz wjazdu samochodami ciężkimi powyżej 3,5 t. Należy tak zaplanować sobie łańcuch dostaw i odwóz odpadów by nie wjeżdżać na teren OBRL.
5) Przed rozpoczęciem prac Wykonawca wraz z Zamawiającym dokona przejścia całego budynku dookoła (wykonana zostanie dokumentacja fotograficzna) systemu korzeniowego i okolicy budynku. W przypadku ujawnienia systemu korzeniowego lub innych elementów, które mogą zostać uszkodzone, należy tak przewidzieć prowadzenie wszystkich prac podstawowych oraz pomocniczych by ich nie naruszyć/uszkodzić.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261211-6 - Kładzenie płytek dachowych
45421141-4 - Instalowanie przegród
45261410-1 - Izolowanie dachu
45422100-2 - Stolarka drewniana
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45410000-4 - Tynkowanie
45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45321000-3 - Izolacja cieplna
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45312310-3 - Ochrona odgromowa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 590354,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 649250,35 PLN
| 2024-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |