Wykonanie wymiany stolarki okiennej w Pawilonie H w ramach przedsięwzięcia pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – budynek Pawilonu H i budynek Kuchni”

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00370583
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00370583/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-18 09:33
Lokalizacja
Łomża, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4af758f8-1281-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
Identyfikator
7181689321
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnychRoboty rozbiórkoweRoboty instalacyjne elektryczneRolety zewnętrzneUkładanie kabliTynkowanieRoboty malarskieRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie okienRoboty elewacyjneRusztowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00370583 z dnia 2024-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie wymiany stolarki okiennej w Pawilonie H w ramach przedsięwzięcia pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – budynek Pawilonu H i budynek Kuchni”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450665024

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Piłsudskiego 11

1.5.2.) Miejscowość: Łomża

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 86 47 33 314

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpital-lomza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-lomza.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4af758f8-1281-11ef-a7f7-6221b72ad4fc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie wymiany stolarki okiennej w Pawilonie H w ramach przedsięwzięcia pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – budynek Pawilonu H i budynek Kuchni”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4af758f8-1281-11ef-a7f7-6221b72ad4fc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00370583

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00095263/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wymiana stolarki okiennej w Pawilonie H w ramach przedsięwzięcia " Poprawa efektywności energetycznej budynków Szpitala (...)"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00327005

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZT-SZP-226/01/22/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 380535,86 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano- instalacyjnych obejmujących wymianę częściową stolarki okiennej w zakresie II piętra i piwnicy w Pawilonie H Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, Al. Piłsudskiego 11, w ramach przedsięwzięcia pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – budynek Pawilonu H i budynek Kuchni” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szczegółowy zakres robót i prac objętych zamówieniem określony został w Dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ, obejmującej Projekt budowlany, na podstawie którego wydano decyzję pozwolenia na budowę, STWIOR, przedmiar robót budowlanych i eklektycznych oraz w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

44115700-6 - Rolety zewnętrzne

45314310-7 - Układanie kabli

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421132-8 - Instalowanie okien

45443000-4 - Roboty elewacyjne

44212310-5 - Rusztowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UNIEWAŻNIENIE niniejszego postępowania, na podstawie art. 255 pkt 3) Ustawy, ponieważ cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia.

Uzasadnienie:
Zamawiający, na sfinansowanie niniejszego zamówienia przeznaczył kwotę 468 059,11 zł brutto.
W niniejszym postępowaniu zostały złożone 3 oferty:

oferta nr 1
Fabryka Okien ‘’Spectrum’’ Sp. z o. o.,
ul. Ceramiczna 4,
20 - 150 Lublin
Wartość oferty brutto 639 524,99 zł.

oferta nr 2
Instal Diament Artur Kaniewski
ul. Zamieniecka 76,
04 - 158 Warszawa
Wartość oferty brutto 664 192,88 zł.

oferta nr 3
Embrus Budownictwo Sp. z o. o.,
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 8,
18 - 400 Łomża
Wartość oferty brutto 531 000,00 zł.

Oferta z najniższą ceną tj. oferta nr 3 Wykonawcy Embrus Budownictwo Sp. z o. o.,
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 8, 18 - 400 Łomża, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) Ustawy.
Według rankingu ofert, sporządzonego na podstawie kryteriów oceny ofert, najwyższą liczbę punktów uzyskała oferta nr 1 Wykonawcy Fabryka Okien ‘’Spectrum’’ Sp. z o. o., ul. Ceramiczna 4, 20 - 150 Lublin za cenę 639 524,99 zł.

Cena oferty przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie niniejszego zamówienia o 171 465,88 zł.

Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie niniejszego zamówienia do kwoty oferty tj. do kwoty 639 524,99 zł.

W związku z powyższym niniejsze postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) Ustawy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 639524,99 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 664192,88 PLN

2024-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane