Budowa infrastruktury sportowej w Objeździe – etap II w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Wójt Gminy Ustka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00371595
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00371595/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-18 13:12
Lokalizacja
Ustka, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0c95a869-085d-11ef-9b7e-467806a93518
Identyfikator
8390030153
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkoweRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty budowlane w zakresie dróg pieszych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00371595 z dnia 2024-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa infrastruktury sportowej w Objeździe – etap II
w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wójt Gminy Ustka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979878

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dunina 24

1.5.2.) Miejscowość: Ustka

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-270

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ustka.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.ustka.ug.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0c95a869-085d-11ef-9b7e-467806a93518

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa infrastruktury sportowej w Objeździe – etap II
w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c95a869-085d-11ef-9b7e-467806a93518

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00371595

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00015957/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Budowa infrastruktury sportowej w Objeździe – etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest finansowane z budżetu Gminy Ustka oraz dofinansowane z Programu Rządowy fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00309507

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.18.2024.MA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2847666,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem umowy jest „Budowa infrastruktury sportowej w Objeździe – etap II w ramach zadania pn. Budowa kompleksu boisk i bieżni wraz z infrastrukturą obejmująca branżę sanitarną, energetyczną, konstrukcyjną „ w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zwanym dalej w umowie przedmiotem umowy lub zamiennie przedmiotem zamówienia.
2. Przedmiot umowy zwany zamiennie przedmiotem zamówienia obejmuje realizację robót budowlanych na dz. nr 27/1 przy Szkole podstawowej w miejscowości Objazda (zgodnie z projektem budowlanym dla zadania jw. stanowiącego załącznik do opisu przedmiotu zamówienia).
3. Celem przedmiotowych robót budowlanych etap II jest budowa:
1) toru rowerowego “pumptrak” wraz z elementami małej architektury;
2) kortu do tenisa z przekryciem pneumatycznym, łukowym wraz z wyposażeniem;
3) boiska do piłki nożnej wraz z wyposażeniem;
4) odwodnienia terenu boiska, odprowadzenie wód opadowych z terenów utwardzonych i zadaszenia systemem kanalizacyjnym do istniejącego zbiornika zrealizowanego w etapie I;
5) bieżni lekkoatletycznej jednotorowej do skoku w dal;
6) system ciągów komunikacyjnych;
7) ogrodzenia boiska wraz z piłko chwytami;
8) oświetlenia, monitoringu ;
9) oraz wykonanie robót zgodnie z przepisami prawa w tym odnośnymi aktami prawa i normami.
4. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Roboty budowlane, m.in.:
• roboty związane z przygotowaniem terenu w tym m.in. roboty ziemne pod budowę obiektów typu tor pumptack, kort tenisowy z zadaszeniem powłoką pneumatyczną, boisko do piłki nożnej, bieżni lekkoatletycznej jednotorowej do skoku w dal i innych elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektu;
• roboty związane z budową boiska o nawierzchni z trawy naturalnej o parametrach trawy sportowej;
• roboty związane z wykonaniem renowacji istniejącego ogrodzenia m. in. poprawienie kotwienia słupków ogrodzenia;
• roboty związane z wykonaniem piłkochwytów;
• roboty związane z budową toru pumptrack;
• roboty związane z budową bieżni lekkoatletycznej jednotorowej do skoku w dal;
• roboty związane z budową kortu tenisowego wraz zadaszeniem powłoką pneumatyczną;
• roboty związane z montażem małej architektury;
• inne roboty uwzględnione w dokumentacji załączonej do postępowania.
2) Roboty elektryczne, m.in.:
• roboty związane z wykonaniem sieci elektrycznej oraz teletechnicznej kanalizacji kablowej;
• roboty związane z instalacją grzewczą kortu tenisowego;
• roboty związane z montażem rozdzielnicy elektrycznej ;
• roboty związane z montażem masztów / słupów oświetleniowych ;
• roboty związane z ułożeniem bednarki łączącej wszystkie słupy/maszty;
• roboty związane z uziemieniem masztów /słupów oświetleniowych;
• roboty związane z montażem systemu sterowania oświetleniem boiska, pumptracku oraz kortu tenisowego wraz z ułożeniem przewodów sterujących do wszystkich złączy;
• roboty związane z instalacją monitoringu tj. kamerę obrotową – min. 2 kpl oraz kamerę zewnętrzną IP – 6 kpl.;
• inne roboty uwzględnione w dokumentacji załączonej do postępowania związane z budową boiska, itp.
3) Roboty sanitarne, m.in.:
• roboty związane wykonaniem kanalizacji deszczowej - w zakresie objętym tym postępowaniem przetargowym należy uwzględnić budowę sieci w zakresie węzła:
OL1 – D1 – D1A – OL1A – D1A – SP – D4
OL2 – OL5 – OL4 – D2- D4
• roboty związane z budową odwodnień liniowych;
• roboty związane z budowa systemu nawadniającego boisko o nawierzchni z trawy naturalnej o parametrach trawy sportowej;
• roboty związane z budową systemu drenarskiego dla boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej;
4) Wyposażenie:
• wyposażenie boiska w kabiny dla zawodników rezerwowych;
• wyposażenie boiska w bramki;
• wyposażenie w inne elementy uwzględnione w dokumentacji załączonej do postępowania.
5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączona do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia: projekt umowy, opis przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz pomocniczo przedmiar robót, które jako załączniki stanowią integralną część umowy.
Przedmiar robót jest dokumentem pomocniczym do przygotowania Oferty.
6) Roboty muszą być wykonane zgodnie dokumentacją budowlaną, obowiązującymi przepisami, normami oraz na ustalonych umową warunkach.
7) Wykonawca przyjmuje obowiązki określone w umowie oraz związane z wykonaniem usług i robót budowlanych. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania wszelkich obowiązków wynikających z umowy na realizację zamówienia w dobrej wierze oraz przy dochowaniu zawodowej staranności. W szczególności Wykonawca zobowiązany jest przestrzegać przepisów prawa. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonanie wszystkich świadczeń stanowiących przedmiot umowy oraz za osoby lub podmioty, z których pomocą Wykonawca swe obowiązki wykonuje lub którym powierza ich wykonanie.
8) W ramach umowy Wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia robót .
9) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia wyłącznie z materiałów i urządzeń fabrycznie nowych, dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie, objętych certyfikatem w zakresie tzw. znaku bezpieczeństwa, wskazującego na zgodność z Polską Normą, aprobatą techniczną i właściwymi przepisami technicznymi zgodnie z art. 10 ustawy z 07 lipca 1994 r. - Prawo Budowlane (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 682 ze zm.).
10) Wszędzie tam, gdzie przedmiot niniejszej umowy jest opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub poprzez odniesienie do norm europejskich, ocen technicznych, specyfikacji technicznej i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych przez Zamawiającego pod warunkiem, że będą one posiadały co najmniej takie same lub lepsze parametry techniczne i funkcjonalne i nie obniżają standardów określonych w dokumentacji projektowej. Zaoferowane rozwiązanie równoważne nie może powodować konieczności przeprojektowania dokumentacji projektowej.
11) Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązania równoważnego i na podstawie art. 99 ust. 6 ustawy PZP określa następujące kryterium dla oceny równoważności, które to kryterium ma zastosowanie do wszystkich materiałów (produktów) i urządzeń określonych w całej dokumentacji projektowej i pozostałych dokumentach opisu przedmiotu zamówienia, a mianowicie warunkiem zastosowania materiału lub urządzenia równoważnego jest spełnienia łącznie następujących wymagań:
1) materiał (zamiennie produkt) lub urządzenie równoważne musi zapewnić osiągniecie tego samego poziomu technologicznego, wydajnościowego i funkcjonalnego założonego w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
2) materiał lub urządzenie równoważne musi zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych ,
3) równoważne materiały i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu
i stosowania zgodnie z obowiązującym przepisami,
4) Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych decyzji, jest zobowiązany uzyskać wymagane decyzje własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SWZ;
5) Wykonawca jest zobowiązany wykazać równoważność zastosowanych materiałów lub urządzeń.
12) Na wykonany cały przedmiot umowy Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej rękojmi według przepisów art. 556 – 576 4 w zw. z 656 § 1 oraz art. 638 kodeksu cywilnego. Rękojmia obejmie wykonanie robót budowlanych, a także w całości, także zamontowany osprzęt i inne urządzenia. Bieg terminu rękojmi rozpoczyna się od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy.
Wymagany, minimalny okres gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia wynosi 36 miesięcy i zostanie określony zgodnie z ofertą Wykonawcy (kryterium oceny ofert). Gwarancja obejmuje odpowiedzialność za wady całego przedmiotu umowy.
13) Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 oraz w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2, jeżeli zamawiający przewiduje takie wymagania:
Zamawiający wymaga od Wykonawcy i podwykonawców zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących roboty w zakresie:
robót przygotowawczych, robót konstrukcyjnych, robót elektrycznych, robót sanitarnych, wykonania budowy infrastruktury sportowej w Objeździe.
Czynności te mieszczą się w zakresie art. 22 § 1 Kodeksu Pracy, który brzmi: „Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem”.
Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w załączniku nr 8 do SWZ – wzorze umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 260 ust. 1 i 2 w zw. z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), dalej w skrócie PZP zawiadamiam, iż Zamawiający - Gmina Ustka, unieważnia w trybie art. 255 pkt 3 PZP postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym wariant 1, bez negocjacji - Art. 275 pkt. 1 ustawy PZP pt. „Budowa infrastruktury sportowej w Objeździe – etap II w ramach zadania pn. Budowa kompleksu boisk i bieżni wraz z infrastrukturą obejmująca branżę sanitarną, energetyczną, konstrukcyjną„ w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Uzasadnienie

Zawiadamiam, że w trybie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) ww. postępowanie zostało unieważnione, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację ww. zadania wynosi 2.251.743,00 zł brutto.
W związku z powyższym, zgodnie z wskazanym w/w przepisie cyt. "cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć
tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty".
Najniższa cena: 3.883.450,00 zł brutto

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3883450,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4900000,00

2024-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane