Odbudowa budynku ze Świętej

MUZEUM OKRĘGOWE IM.STANISŁAWA STASZICA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00372322
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00372322/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-18 20:28
Lokalizacja
Piła, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dbe6da8e-fc95-11ee-b81b-aebd110f5279
Identyfikator
7642172798
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie muzeów

Wykonawcy

1 przyznane

JÓZEF STASIAKRaba Wyżna, PL · lot 0
971 700 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00372322 z dnia 2024-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa budynku ze Świętej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM OKRĘGOWE IM.STANISŁAWA STASZICA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000677553

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Browarna 7

1.5.2.) Miejscowość: Piła

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: akowalik@muzeumpila.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeum.pila.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dbe6da8e-fc95-11ee-b81b-aebd110f5279

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


muzealnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa budynku ze Świętej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dbe6da8e-fc95-11ee-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00372322

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00260063/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Odbudowa budynku ze Świętej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00290198

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2024.AK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie inwestycji pn. „Odbudowa budynku ze Świętej.” zlokalizowanego na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, oddział Muzeum Okręgowego im. Stanisława Staszica w Pile, ul. Dworcowa 12; 89-333 Osiek nad Notecią. Obiekt zlokalizowany na terenie dz. nr 811/23, obr. 0015, gm. Wyrzysk.
Przewidziany do odbudowy obiekt o konstrukcji szkieletowej został rozebrany w 2022r. i przeniesiony do Muzeum. Odbudowa polega na ponownym złożeniu obiektu z istniejących elementów wraz z niezbędnymi uzupełnieniami konstrukcji drewnianej i murowanej.
Budynek ze Świętej został zinwentaryzowany w 2021r. W roku 2022 jego elementy ponumerowano, a obiekt rozebrano, a następnie przetransportowano i zmagazynowano na terenie Muzeum.
Obecnie zachowało się ok 90% oryginalnych drewnianych elementów budynku, z których ok 60% stanowi materiał podlegający ponownemu wykorzystaniu.
W przypadku elewacji przechowywana jest również cegła wypełnienia pól szkieletu i ścian murowanych. Zachowano również deskowanie szczytów, płytki ceramiczne sieni. Na teren muzeum przewieziono wszystkie stolarki okienne i drzwiowe wraz z listwami, piece w tym piec kuchenny oraz schody.
Stan techniczny elementów budynku pozwala na przeprowadzenie odbudowy z wykorzystaniem wytypowanych, istniejących elementów wraz z koniecznymi uzupełnieniami.
Należy zachować maksymalną ilości oryginalnych elementów. Do wymiany należy zakwalifikować jedynie fragmenty zniszczone w całości. Należy zachować wszelkie deformacje wynikające ze specyfiki budulca.
W celu zachowania istniejących elementów należy wymienić, uzupełnić brakujące końcówki i elementy. Wszelkie prace powinny być wykonywane tradycyjnymi metodami ciesielskimi, pod nadzorem przedstawicieli Inwestora.
Stolarki okienne i drzwiowe należy poddać zabiegom konserwatorsko – restauratorskim przy zachowaniu, jak największej ilości elementów oryginalnych w tym także oszklenia i okuć.
Przed przystąpieniem do wbudowania elementu należy ponownie przeprowadzić ocenę stanu zachowania i podjąć decyzję o jego wykorzystaniu lub wymianie.
Obiekt należy posadowić na ławach fundamentowych żelbetowych ułożonych na warstwie podbudowy z chudego betonu B10 o grubości min. 10 cm. Ławy fundamentowe należy posadowić na głębokości 1m poniżej poziomu terenu.
System ciesielskich znaków montażowych w formie cyfr rzymskich z przyznakami został częściowo zidentyfikowany na wszystkich elewacjach, ścianie działowej oraz elementach więźby dachowej. Znaki wykonano siekierą, dłutem i rylcem.
Podczas odtwarzania/odbudowy budynku należy zachować oryginalny sposób jego wykonania. W elementach nowych należy stosować złącza tradycyjne.
Nowy budulec powinien być zamówiony o większym przekroju tak, aby na placu budowy dociosać go do wielkości danego elementu, zwłaszcza gdy łączy się on z elementem historycznym. Nowy budulec powinien być oheblowany od strony zewnętrznej, aby pozbyć się sztywnej faktury cięcia piłą mechaniczną, zachowując jednak prostą linię krawędzi.
Do nowych konstrukcji należy zastosować drewno lite iglaste, klasa wytrzymałości C24, klasa użytkowania 2.
Obiekt nie będzie posiadał instalacji wodno – kanalizacyjnej. Wody opadowe będą spływały po połaciach dachowych na teren wokół budynku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 971700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 971700,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 971700,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MODERN HOUSE. Józef Stasiak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7351296716

7.3.3) Ulica: Podsarnie 135

7.3.4) Miejscowość: Raba Wyżna

7.3.5) Kod pocztowy: 34-721

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 971700,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2024-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane