Inwestycja w infrastrukturę drogową, szansą na poprawę jakości życia mieszkańców i odwiedzających turystów w Gminie Ogrodzieniec
Gmina Ogrodzieniec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00372676
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00372676/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-19 09:21
- Lokalizacja
- Ogrodzieniec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b098839b-0620-11ef-b81b-aebd110f5279
- Identyfikator
- 6492275822
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00372676 z dnia 2024-06-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Inwestycja w infrastrukturę drogową, szansą na poprawę jakości życia mieszkańców i odwiedzających turystów w Gminie Ogrodzieniec
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ogrodzieniec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258842
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 25
1.5.2.) Miejscowość: Ogrodzieniec
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-440
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: (32) 67-09-700, (32) 67-09-713
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@ogrodzieniec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ogrodzieniec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b098839b-0620-11ef-b81b-aebd110f52791.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Inwestycja w infrastrukturę drogową, szansą na poprawę jakości życia mieszkańców i odwiedzających turystów w Gminie Ogrodzieniec2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b098839b-0620-11ef-b81b-aebd110f5279
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00372676
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00068220/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Inwestycja w infrastrukturę drogową szansą na poprawę jakości zycia mieszkańców i odwiedzających turystów w Gminie Ogrodzieniec
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00306668
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.13.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6847154,47 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:Część nr 1 – wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadań inwestycyjnych:
a) Przebudowa drogi poprzez budowę chodnika przy ul. Częstochowskiej w miejscowości Giebło, gm. Ogrodzieniec;
b) Przebudowa drogi poprzez budowę chodnika przy ul. Młodzieży w miejscowości Gulzów, gm. Ogrodzieniec
c) Przebudowa drogi poprzez budowę chodnika przy ul. Turystycznej w miejscowości Kiełkowice, gm. Ogrodzieniec
d) Przebudowa drogi poprzez budowę chodnika przy ul. Bursztynowej w miejscowości Podzamcze, gm. Ogrodzieniec
e) Przebudowa ulicy Jagiełły w Ogrodzieńcu;
f) Przebudowa ulicy Józefów w Ogrodzieńcu;
g) Przebudowa ulicy Leśnej w Ogrodzieńcu;
h) Budowa parkingu przy ul. Cmentarnej w Ogrodzieńcu;
i) Przebudowa łącznika od ul. 1 Maja do ul. Słowackiego w Ogrodzieńcu;
j) Przebudowa ulicy Południowej w Ryczowie Kolonii – etap I;
k) Przebudowa ulicy Południowej w Ryczowie Kolonii – etap II;
l) Przebudowa ulicy Leśnej w Żelazku;
m) Przebudowa drogi przy starej mleczarni w Ryczowie od ulicy Ogrodzienieckiej do działki nr ew. 998/13;
n) Przebudowa drogi i parkingu przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ogrodzieńcu;
o) Przebudowa ulicy Sadowej w Ryczowie;
p) Przebudowa ulicy Sadowej i Krótkiej w Śrubarni;
q) Przebudowa ulicy Zwycięstwa w Podzamczu;
r) Przebudowa ulicy Zuzanki w Podzamczu;
s) Przebudowa ulicy Birowskiej w Podzamczu;
t) Przebudowa ulicy Zamkowej w Podzamczu;
u) Budowa oświetlenia drogowego na działce nr ew. 637 w Ogrodzieńcu;
v) Przebudowa ul Stawowej - drugi etap od wysokości granicy działki 1314/4 do wysokości granicy dz. 1304.
2. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia zawarte są w Załączniku nr 6 do SWZ
(w programach funkcjonalno-użytkowych dla Części nr 1).
3. Wykonawca może składać ofertę na wszystkie części.
4. W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
5. W przypadku użycia w dokumentach odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne".
6. W przypadku, gdy w dokumentach zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentach. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
7. Użycie w udostępnionych dokumentach etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety. W przypadku gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, Zamawiający, w terminie przez siebie wyznaczonym, akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany Wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 7000366,40 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:Część nr 2 – wykonanie rewitalizacji Placu Jurajskiego wraz z istniejącym budynkiem w Podzamczu.
Uwaga: Prace związane z realizacją zadania dot. rewitalizacji Placu Jurajskiego w Podzamczu można rozpocząć po sezonie turystycznym tj. najwcześniej od 02.09.2024 r.
2. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia zawarte są w Załączniku nr 6 do SWZ
(w dokumentacji projektowej dla Części nr 2).
3. Wykonawca może składać ofertę na wszystkie części.
4. W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
5. W przypadku użycia w dokumentach odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne".
6. W przypadku, gdy w dokumentach zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentach. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
7. Użycie w udostępnionych dokumentach etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety. W przypadku gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, Zamawiający, w terminie przez siebie wyznaczonym, akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany Wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
4.5.5.) Wartość części: 1421633,60 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający zamierzał sfinansować zamówienie ze środków zewnętrznych, tj. promesy inwestycyjnej udzielonej przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja ósma oraz z dwuprocentowego wkładu własnego.
Na sfinansowanie zadań objętych niniejszym postępowaniem Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę: 8 422 000,00 zł.
Promesa na współfinansowanie powyższych przedsięwzięć obejmuje łączne wykonanie inwestycji drogowych i oświetleniowych oraz rewitalizację placu w Podzamczu, co oznacza, iż Zamawiający w celu odblokowania środków z promesy musi zawrzeć umowy na całość zakresu z części nr 1 oraz części nr 2. Nie ma możliwości uruchomienia środków z promesy BGK jedynie na część zadania. Wybór najkorzystniejszej oferty tylko w jednej części uniemożliwia skorzystanie z promesy. Tym samym brak jest środków na realizację zadań.
W postępowaniu zostały złożone trzy oferty na Część nr 1 i jedna oferta na Część nr 2. Suma ofert z najniższymi cenami opiewa na kwotę 8 899 317,03 zł, co za tym idzie, przewyższa kwotę objętą promesą a którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 477 317,03 zł.
Możliwość unieważnienia postępowania na w/w podstawie została przewidziana w ogłoszeniu
o zamówieniu (Sekcja 6.7.).
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6802249,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11190153,94 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na sfinansowanie zamówienia w Części 2 Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę:
1 421 633,60 zł. W postępowaniu została złożona tylko jedna oferta na tę część na kwotę 2 097 067,43zł, która znacząco przewyższa środki przeznaczone na realizację zadania.
W związku z powyższym, oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2097067,43 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2097067,43 PLN
| 2024-06-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |