Wykonywanie remontów gminnych lokali mieszkalnych i części wspólnych będących w zasobach Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku w podziale na trzy zadania.
Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00179422
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00179422/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-04-07 13:21
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8543f0af-6477-47f2-92ad-c74dcc80d45e
- Identyfikator
- 2030000218
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00179422 z dnia 2025-04-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonywanie remontów gminnych lokali mieszkalnych i części wspólnych będących w zasobach Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku w podziale na trzy zadania.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200241074
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. gen. Józefa Bema 89/1
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-370
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zmk.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zmk.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zmk-bialystok.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonywanie remontów gminnych lokali mieszkalnych i części wspólnych będących w zasobach Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku w podziale na trzy zadania.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8543f0af-6477-47f2-92ad-c74dcc80d45e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00179422
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00037137/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Część 1 - Remonty gminnych pomieszczeń, lokali i części wspólnych budynków mieszkalnych.
1.1.11 Część 2 - Remonty gminnych pomieszczeń, lokali i części wspólnych budynków mieszkalnych.
1.1.13 Część 4 - Remonty gminnych pomieszczeń, lokali i części wspólnych budynków mieszkalnych.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00082675
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.IP.26.3.3.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 851823,74 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1: Wykonywanie remontów gminnych lokali mieszkalnych i części wspólnych będących w zasobach Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. Zakres zamówienia obejmuje rejon ul. Klepackiej oraz ul. Barszczańskiej. Wykaz czynności:a) roboty rozbiórkowe w zakresie robót ogólnobudowlanych oraz instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania. Wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki,
b) roboty wykończeniowe w obiektach budowlanych w szczególności wykonanie tynków, gładzi gipsowych, gruntowanie i malowanie ścian, sufitów, podestów, wykonywanie okładzin ściennych, wykonanie posadzek, schodów, podłóg wraz z okładzinami i wykładzinami,
c) inne roboty malarskie w zakresie stolarki, ślusarki, instalacji wodnej i kanalizacyjnej,
d) roboty wykończeniowe w zakresie instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania niezbędne dla funkcjonowania budynku,
e) naprawa oraz wymiana stolarki budowlanej wewnętrznej i zewnętrznej,
f) inne roboty budowlane zlecone przez Zamawiającego, których wykonanie jest konieczne dla zapewnienia prawidłowego wykonania w/w prac oraz prawidłowej eksploatacji lokali zgodnie
z przeznaczeniem,
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4.1 (zadanie nr 1), do SWZ, tj.:
1) opis przedmiotu zamówienia (OPZ),
2) dokumentacja projektowa:
a) przedmiary robót w branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej,
3) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
4.5.5.) Wartość części: 370369,69 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 2: Wykonywanie remontów gminnych lokali mieszkalnych i części wspólnych będących w zasobach Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. Zakres zamówienia obejmuje teren miasta Białegostoku z wyłączeniem ul. Klepackiej oraz ul. Barszczańskiej. Wykaz czynności:a) roboty rozbiórkowe w zakresie robót ogólnobudowlanych oraz instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania. Wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki,
b) roboty wykończeniowe w obiektach budowlanych w szczególności wykonanie tynków, gładzi gipsowych, gruntowanie i malowanie ścian, sufitów, podestów, wykonywanie okładzin ściennych, wykonanie posadzek, schodów, podłóg wraz z okładzinami i wykładzinami,
c) inne roboty malarskie w zakresie stolarki, ślusarki, instalacji wodnej i kanalizacyjnej,
d) roboty wykończeniowe w zakresie instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania niezbędne dla funkcjonowania budynku,
e) naprawa oraz wymiana stolarki budowlanej wewnętrznej i zewnętrznej,
f) inne roboty budowlane zlecone przez Zamawiającego, których wykonanie jest konieczne dla zapewnienia prawidłowego wykonania w/w prac oraz prawidłowej eksploatacji lokali zgodnie
z przeznaczeniem
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4.2 (zadanie nr 2) do SWZ, tj.:
1) opis przedmiotu zamówienia (OPZ),
2) dokumentacja projektowa:
a) przedmiary robót w branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej,
3) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
4.5.5.) Wartość części: 370369,69 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 3: Wykonywanie remontów gminnych lokali mieszkalnych i części wspólnych będących w zasobach Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. Wykaz czynności:a) roboty rozbiórkowe w zakresie robót ogólnobudowlanych oraz instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania. Wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki,
b) roboty wykończeniowe w obiektach budowlanych w szczególności wykonanie tynków, gładzi gipsowych, gruntowanie i malowanie ścian, sufitów, podestów, wykonywanie okładzin ściennych, wykonanie posadzek, schodów, podłóg wraz z okładzinami i wykładzinami,
c) inne roboty malarskie w zakresie stolarki, ślusarki, instalacji wodnej i kanalizacyjnej,
d) roboty wykończeniowe w zakresie instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania niezbędne dla funkcjonowania budynku,
e) naprawa oraz wymiana stolarki budowlanej wewnętrznej i zewnętrznej,
f) inne roboty budowlane zlecone przez Zamawiającego, których wykonanie jest konieczne dla zapewnienia prawidłowego wykonania w/w prac oraz prawidłowej eksploatacji lokali zgodnie
z przeznaczeniem.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4.3 (zadanie nr 3) do SWZ, tj.:
1) opis przedmiotu zamówienia (OPZ),
2) dokumentacja projektowa:
a) przedmiary robót w branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej,
3) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
4.5.5.) Wartość części: 111084,36 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 351053,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 454482,35 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 351053,33 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ASBUD Sławomir Adamczuk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5422703028
7.3.3) Ulica: Piaskowa 36a
7.3.4) Miejscowość: Niewodnica Korycka
7.3.5) Kod pocztowy: 18-106
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 351053,33 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-10-078.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 351053,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 454482,35 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 351053,33 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ASBUD Sławomir Adamczuk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5422703028
7.3.3) Ulica: Piaskowa 36a
7.3.4) Miejscowość: Niewodnica Korycka
7.3.5) Kod pocztowy: 18-106
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 351053,33 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-10-208.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 05.03.2025 r. zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez wykonawcę ASBUD SŁAWOMIR ADAMCZUK Niewodnica Korycka (oferta nr 2). Wykonawca w dniu 24.03.2025 r. uchylił się od podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie zadania nr 3.
Art. 263 ustawy Pzp stanowi, że: Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.
Zgodnie z zapisami Komentarza wydanego przez Urząd Zamówień Publicznych pod red. Huberta Nowaka i Mateusza Winiarza z 2021 r. „… uchylenie się zwycięskiego oferenta od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowi samoistną przesłankę unieważnienia postępowania. Umiejscowione na końcu przepisu odesłanie do art. 263 Pzp wskazuje na możliwość dokonania przez zamawiającego ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców jako alternatywy dla unieważnienia postępowania (...)”.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
| 2025-04-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |