Przebudowa dróg na terenie Gminy Lubin – etap III.

GMINA LUBIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00372911
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00372911/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-19 10:17
Lokalizacja
Lubin, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f206a54e-f26e-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
Identyfikator
6922256461
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ALEKSANDER GARBOŚLubin, PL · lot 0
3 243 080,04 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00372911 z dnia 2024-06-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg na terenie Gminy Lubin – etap III.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647541

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Księcia Ludwika I 3

1.5.2.) Miejscowość: Lubin

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 768403100

1.5.8.) Numer faksu: 768403140

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ug.lubin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ug.lubin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_lubin.

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg na terenie Gminy Lubin – etap III.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f206a54e-f26e-11ee-ac52-ee29f86ffd4f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00372911

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00010213/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa dróg na terenie Gminy Lubin - etap III

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00271875

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.22.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3753280,57 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie robót budowlanych w ramach następujących zadań:

Zadanie nr 1 pn. „Przebudowa drogi wewnętrznej biegnącej śladem działki nr 143 w miejscowości Gola”, które swoim zakresem obejmuje wykonanie między innymi: konstrukcji jezdni o nawierzchni z kostki betonowej szerokości 3,00 m i długości 157m, zjazdów indywidualnych dojść do posesji i miejsc odbioru odpadów, utwardzenie poboczy kruszywem łamanym, humusowanie poboczy wraz z obsianiem mieszanką traw.

Zadanie nr 2 pn. „Przebudowa drogi wewnętrznej biegnącej śladem działki nr 94/78 wraz z budową oświetlenia ul. Wiązowej w Miroszowicach”, które swoim zakresem obejmuje wykonanie między innymi: konstrukcji jezdni o nawierzchni z kostki betonowej ażurowej o szerokości 5,0 m i długości 90m oraz konstrukcji jezdni o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 5,0 m i długości 218m, zjazdów indywidualnych dojść do posesji i miejsc odbioru odpadów, utwardzenie poboczy kruszywem łamanym, wykonanie odwodnienia drogowego poprzez budowę poboczy o zwiększonej retencji oraz przepuszczalnej nawierzchni jezdni z kostki ekologicznej, budowę kablowej linii oświetleniowej o długości 310m obejmującej 9 słupów, humusowanie poboczy wraz z obsianiem mieszanką traw.

Zadanie nr 3 pn. „Przebudowa drogi wewnętrznej biegnącej śladem działki nr 71/2 w miejscowości” Niemstów , które swoim zakresem obejmuje wykonanie między innymi: konstrukcji jezdni o nawierzchni z kostki betonowej szerokości 3,5m i długości 418m, zjazdów indywidualnych, dojść do posesji i miejsc odbioru odpadów, wykonanie odwodnienia drogowego poprzez budowę poboczy o zwiększonej retencji, przebudowę sieci telekomunikacyjnej o długości 381m, humusowanie poboczy wraz z obsianiem mieszanką traw.

Zadanie nr 4 pn. „Przebudowa drogi biegnącej śladem działek nr 313/6 i 313/18 ul. Szafirowa w Krzeczynie Wielkim”, które swoim zakresem obejmuje wykonanie między innymi: konstrukcji jezdni o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 4,0 m i długości 222m oraz o szerokości 3,5 m i długości 138m, zjazdów indywidualnych dojść do posesji i miejsc odbioru odpadów, utwardzenie poboczy kruszywem łamanym, wykonanie odwodnienia drogowego poprzez budowę poboczy o zwiększonej retencji, dostarczenie i montaż lamp solarnych – 2szt., aktualizacje organizacji ruchu, przebudowę sieci telekomunikacyjnej o długości 143m humusowanie poboczy wraz z obsianiem mieszanką traw.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla powyższych zadań stanowi udostępniona ze SWZ dokumentacja techniczna, w tym m. in. projekty budowlane i wykonawcze, specyfikacje techniczne oraz przedmiary robót.

Wymagane cechy robót budowlanych zamawiający określił w ww. dokumentach.

Wykonawca ma obowiązek wziąć pod uwagę, iż na terenie powiatu Lubin odbyła się zmiana geodezyjnego układu wysokościowego. Wcześniej obowiązywał układ Kronsztad, a obecnie obowiązuje układ wysokościowy Amsterdam. Każdorazowo należy skoordynować materiały geodezyjne zawarte w dokumentacji z materiałami dostępnymi w Powiatowym ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Lubinie i dokonać ich dostosowania do stanu aktualnego.
Przedmiotowe zadanie będzie realizowane zgodnie z otrzymaną Wstępną Promesą Nr Edycja8/2023/6657/PolskiLad z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz uchwałą 84/2021 Rady Ministrów z 1 lipca 2021 r. (zmienionej uchwałami Rady Ministrów: nr 176/2021 z dnia 28 grudnia 2021 r., nr 87/2022 z dnia 26 kwietnia 2022 r., oraz nr 205/2022 z dnia 13 października 2022 r.) w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, dostępnymi na stronie internetowej https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-pierwsza#c21554 w związku z powyższym Wykonawca zapewni finansowanie realizacji inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego na czas poprzedzający wypłatę z Promesy na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy.

W przypadku, gdy po zakończeniu i rozstrzygnięciu postępowania skutkującego wyborem Wykonawcy robót, Bank Gospodarstwa Krajowego nie przyzna Zamawiającemu Promesy stanowiącej podstawę do zawarcia umowy z Wykonawcą robót, nie będzie możliwe podpisanie umowy na roboty budowlane pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą robót.
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli ww. środki publiczne, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3243080,04 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4206324,36 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3243080,04 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZAKŁAD BUDOWLANO USŁUGOWY GARBOŚ ALEKSANDER

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6922136030

7.3.3) Ulica: ul. Marii Skłodowskiej-Curie 97

7.3.4) Miejscowość: Lubin

7.3.5) Kod pocztowy: 59-301

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3243080,04 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji do 170 dni od dnia przekazania placu budowy, nie dłużej niz do 01.12.2024r.
2024-06-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane